استان ها

آمریکایی‌ها در خلیج فارس ۹ سیلی محکم خوردند/ کشور‌های فرامنطقه‌ای مسئولیتی در خلیج فارس ندارند

فرمانده نیروی دریایی ارتش:

سردار تنگسیری با تصریح بر اینکه کیشورهای فرامنطقه ای هیچ مسئولیتی در خلیج فارس ندارند، افزود: ایران و کیشورهای مسلمان منطقه مسئول حفظ ثبات و امنیت دریایی در خلیج فارس هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، یادواره شهید نورعلی یونسی و مسجد جامع سرخ با حضور علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی ارتش در باب الحوائج ترکمحل قائم شهر برگزار شد. از سپاه پاسداران و سیاوش مسلمی، فرمانده سپاه کربلا.

تنگسیری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ائمه جماعات با اشاره به اینکه شهدا برای ایجاد امنیت در جامعه جان خود را از دست دادند، گفت: خانواده شهدا برای زنده نگه داشتن اسلام از خود گذشتگی کردند.

وی با بیان اینکه شهدا طبق آیه قرآن زنده هستند، تصریح کرد: شهدا هیچ گاه در مقابل دشمن عقب نشینی نکردند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه در عملیات های شناسایی و دریایی به مقام شامخ شهدا ادای احترام می کنیم، ادامه داد: ناوها و قایق های آمریکایی در خلیج فارس منهدم شد.

تنگسیری با بیان اینکه آمریکا، انگلیس، فرانسه، نیوزلند، ایتالیا، کانادا و استرالیا مجوز عبور از آب های سرزمینی را ندارند، گفت: نیروی دریایی ارتش در زمان طاغوت مجهز به موشک های دوربرد نبود و به عمق نمی رفت. در رودخانه ها اما امروز در تمام آب های جهان جشن جشن گرفته می شود و شهدا این افتخار را به ارمغان می آورند.

وی با بیان اینکه فقط در نیروی دریایی چندین موشک تولید می کنیم، خاطرنشان کرد: امروز نیروی دریایی در خلیج فارس، رودخانه عمان و رودخانه آزاد در مقابل دشمن محکم ایستاده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به سرقت یک نفتکش ایرانی با دخالت آمریکایی ها افزود: نیروی دریایی این نفتکش را در مدت زمان بسیار کوتاهی آزاد کرد.

تنگسیری با تاکید بر اینکه ثبات امنیت در خلیج فارس و رودخانه عمان با شجاعت نیروی دریایی، ارتش و ارتش، اطلاعات هوشمند نخبگان و رصد لحظه ای حفظ شده است، تصریح کرد: نیروی دریایی، ارتش و ارتش در تعامل و همکاری هستند. انجام ماموریت های محوله اقدام کنید

وی با تصریح بر اینکه کشورهای فرامنطقه ای در خلیج فارس مسئولیتی ندارند، افزود: ایران و کشورهای مسلمان منطقه مسئول حفظ ثبات و امنیت دریایی در خلیج فارس هستند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین به نقش تاثیرگذار و تعیین کننده ایران در منطقه اشاره کرد و گفت: ایران از مظلوم و جبهه مقاومت دفاع و حمایت می کند.

تنگسیری با بیان اینکه آمریکایی ها کارهای زشتی انجام می دهند و در خلیج فارس حضور دارند، خاطرنشان کرد: خلیج فارس برای مسلمانان و جوانان منطقه است.

وی با تاکید بر اینکه در مقابل دشمنان محکم ایستاده ایم، گفت: در یک سال و نیم گذشته 6 عملیات انجام شد و 9 شهید تقدیم انقلاب شد و حسین (ع) در مقابل دشمنان پیروز خواهد شد و ما به این راه ایمان داریم. تا آخر با حسین زمان.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید