اجتماعی

اتمام اسکان اضطراری در دنا تا فردا/ارسال و توزیع اقلام غذایی و اضطراری بین زلزله‌زدگان

دوران خبر / کهگیلویه و بویراحمد زمین لرزه ای به بزرگی 5.6 ریشتر در استان کهگیلویه و بویراحمد توسط مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران (IRSC) عصر چهارشنبه ، 29 بهمن ماه سال 1396 در ثبت شد. 22:05:34 در عمق 10.0 کیلومتری و 11 کیلومتری سی سخت (کهگیلویه و بویراحمد). 19 کیلومتری مدوان (کهگیلویه و بویراحمد) و 20 کیلومتری کامه (اصفهان) و 534 کیلومتری تهران.

این زمین لرزه که خسارت اقتصادی به بار آورد و بیشتر مصدومان به صورت سرپایی مداوا شدند ، خوشبختانه خسارتی نداشته است. اما برف و باران کمک به مردم زلزله زده را دشوار کرده است.

کمک و اسکان از همان ابتدا آغاز شده و ادامه دارد.

امروز جمعه ، سومین روز زلزله ، وزیر راه در منطقه حضور داشت.

اختصاص 8 میلیارد تومان فوری برای تأمین نیازهای اساسی زلزله زدگان

مبلغ 8 میلیارد تومان با پرداخت فوری برای تأمین نیازهای اساسی زلزله زدگان به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت.

پس از زمین لرزه ای به بزرگی 5.6 ریشتر چهارشنبه شب در شهر سی سخت ، مرکز شهر دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد ، محمدباقر نوبخت ، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ، به دولت دستور داد 5 میلیارد دلار بفرستد. دستمزد برای تأمین نیازهای فوری زلزله زدگان.

طبق برنامه سازمان بودجه و بودجه ، نوبخت همچنین به بنیاد مسکن سازمان انقلاب اسلامی و مدیریت بحران دستور داد فوراً خسارت وارده به مردم و زیرساخت ها را برای تأمین اعتبار و شروع عملیات پناهگاه اضطراری و موقت برای زلزله زدگان برآورد کند.

باید بگویم زلزله اخیر به ساختمانها و املاک مسکونی و ساختمانهای 87 روستای شهرستانهای بویراحمد و دنا آسیب رسانده است.

پیام رئیس جمهور به مردم زلزله زده دنا:
دولت پشت سر مردم دنا است

تندر کهگیلویه و بویراحمد گفت: رئیس جمهور طی تماس تلفنی پیامی را برای مردم دنا ارسال کرد.

“حسین کلانتری” در جلسه ستاد مدیریت بحران در شهرستان دنا افزود: رئیس جمهور در تماس تلفنی مهندس اسلامی را به عنوان نماینده ویژه خود معرفی کرد و هر تصمیمی که بگیرند به روش خاص مورد تأیید دولت قرار می گیرد.
وی افزود: رئیس جمهور سلام گرم خود را به مردم استان کهگیلویه و بویراحمد رساند و آنها خدا را شکر می کنند که حتی یک نفر در این زلزله جان خود را از دست نداد.

پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای مردم زلزله زده در دنا / از سرگیری عملیات اجرایی در محور یاسوج – سیساک

وزیر راه و شهرسازی گفت: پس از ارزیابی دقیق خسارت ، تسهیلات کم هزینه به مناطق زلزله زده دنا اختصاص می یابد.

“محمد اسلامی” با تأکید بر وحدت مردم در بحث ارائه خدمات به مردم افزود: از طرف رئیس جمهور سلام و پیام ویژه ای را به مردم عزیز و ذی صلاح استان کهگیلویه و بویراحمد حمل می کنم. “

وی هدف از این سفر را ارزیابی وضعیت برنامه ریزی برای تخصیص اعتبار به مناطق زلزله دانست و تصریح کرد: خسارت باید با دقت ارزیابی شود تا بتوانیم امکانات ارزان قیمت اختصاص دهیم.

اسلامی در مورد تعیین وضعیت وضعیت قبض های آب ، برق و گاز گفت: تا زمانی که مردم به طور دائمی اسکان داده نشوند و خانه های آنها تعویض نشود ، پرداخت به تأخیر می افتد.

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه مشکلات زیست محیطی محور سی سخت – یاسوج را پیگیری می کنم ، تأکید کرد: بهره برداری از پروژه محور سی سخت – یاسوج از سر گرفته می شود.

ما در حال ایجاد یک خط بودجه برای بازسازی مناطق زلزله زده شهر دنا هستیم

یکی از اعضای کمیته تلفیق بودجه پارلمان در سال 1400 گفت: “ما در حال پیگیری ردیف بودجه مشخص در بودجه سال آینده برای مناطق زلزله زده دنا هستیم.”

“مهدی روشنفکر” در بازدید از مناطق زلزله زده شهر دنا از ثبت یک فقره بودجه به شماره 50-550،000 با عنوان “بازسازی مناطق زلزله زده دنا” خبر داد و تصریح کرد: یکی از همکاران MP ثبت شده است.

نماینده مردم بویراحمد ، دنا و مارگون در مجلس با اشاره به تماس تلفنی شب گذشته رئیس مجلس شورای اسلامی “محمد باقر قالیباف” با وی ، اظهار داشت: مشکلات زلزله و مناطق آسیب دیده از مشکل مطلع شده به موقع تصمیم درست را بگیرید.

اقامت اضطراری در منطقه زلزله زده دنا ظهر فردا پایان می یابد

رئیس جمعیت هلال احمر ایران گفت: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا فردا ظهر فردا اسکان اضطراری در منطقه زلزله زده دنا را ارائه دهیم.

“کریم همتی” در این جلسه و تأکید بر اینکه در صورت لزوم امکانات و مساعدت های لازم از استان های چهارمحال و بختیاری ، اصفهان و فارس به این شهرستان ارسال می شود ، اظهار داشت: وی تمام تلاش خود را برای تسریع در ارزیابی خسارت انجام می دهد. اجازه دهید ما را

وی تصریح کرد: اقامت اضطراری در این شهر باید تا ظهر فردا به اتمام برسد.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران با اشاره به درخواست مردم محلی برای تخلیه خانه ها گفت: در این راستا نیروهای امدادی و خدماتی اقدامات لازم را انجام می دهند.

نیاز به هلال احمر برای تقویت وسایل اضطراری / اشیا کافی برای کمک به زلزله سی سخت

دبیرکل جمعیت هلال احمر اظهار داشت که ما در توزیع محصولات کمکی در منطقه زلزله 5.6 ریشتری در مرز اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد مشکل خاصی نداریم.

در مصاحبه ای با دوران خبر ، دکتر محمدحسن قدسیان مقدم در مورد وضعیت انبارهای کمک های اضطراری در هلال احمر برای کمک به آسیب دیدگان زلزله در سی سخت: “برای انجام عملیات اضطراری موارد مختلفی لازم است.”

وی گفت: در این مرحله اسکان اضطراری چادرها و احتمالاً توزیع ناهارهای بسته به عهده جمعیت هلال احمر است. ما در توزیع محصولات کمکی در زمین لرزه 5.6 ریشتری در مرز اصفهان و کهگیلویه و بویر مشکل خاصی نداریم. -احمد

استان های خاصی به بیشتر زلزله زدگان کمک می کنند

رهبر جمعیت هلال احمر در بازدید از مناطق زلزله زده سی سخت تأکید کرد: استان های خاص باید با قدرت بیشتری کمک کنند.

به گزارش دوران خبر ، کریم همتی صبح امروز با بازدید از محله های آسیب دیده ناشی از زلزله از خانه های تخریب شده در شهر سی سخت بازدید کرد و به طور مستقیم و رو در رو با مردم زلزله زده صحبت کرد و از ابتدای اقدامات در جریان قرار گرفت. از تصادف

حمل و توزیع مواد غذایی و شرایط اضطراری در بین زلزله زدگان

با دستور رئیس ستاد فرماندهی امام ، اولین محموله اضطراری شامل 5000 بسته غذایی و اورژانس و همچنین اقلام بهداشتی و ضد تاج گذاری به منطقه زلزله زده سی سخت ارسال و توزیع شد.

مدیرکل ستاد فرماندهی امام در استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این خبر افزود: بلافاصله پس از زلزله 5.6 دیروز در منطقه سی سخت ، نیروهای امدادی تحت فرماندهی اجرایی فرماندهی امام (ره) در حال ارائه و تنظیم جهادی بودند. “و کمک اضطراری برای تأمین محل اسکان اضطراری ، تغذیه و سلامتی به مجروحان ارائه داد.

شایان نادری افزود: امروز نیز اولین محموله اضطراری شامل 5000 بسته مواد غذایی و بهداشتی به دستور رهبر امر امام خمینی (ره) به این منطقه ارسال شد و توزیع آن آغاز شد.

توزیع بیش از 2000 کالای کنسرو شده در شهر سی سخت

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: پس از زلزله روز گذشته بیش از 2 هزار ذخیره در شهر سی سخت و روستاهای اطراف توزیع شد.

“جبار کیانی پور” در گفت وگو با خبرنگار دوران خبر افزود: اعضای اتاق بازرگانی صبح امروز پس از بررسی شرایط و نیازسنجی های اولیه در ساعات اولیه پس از وقوع زلزله ، بیش از 9000 متر نایلون برای پوشش وسایل منزل در برابر باران تهیه کردند. و برف و بیش از 2000 کالای کنسرو شده ؛ کالا با هماهنگی نیروهای کمکی در سراسر شهر سی سخت و روستاهای اطراف توزیع می شد.

خسارت بخشی از تأسیسات و زیرساخت های آب و فاضلاب در شهرستان دنا در اثر زلزله

مدیر امور آب و فاضلاب شهر دنا از خسارت بخشی از تأسیسات و زیرساخت های آب و فاضلاب شهر دنا به دلیل وقوع زلزله 5.6 در این شهر خبر داد.

“علی خوشنودی” با اشاره به پارگی خطوط انتقال و شبکه توزیع آب آشامیدنی در شهرستان سی سخت و روستاهای شهرستان دنا بر اثر زمین لرزه ای به بزرگی 5.6 ریشتر چهارشنبه شب گذشته ، افزود: شکستگی خطوط انتقال آب آشامیدنی درشاهی و روستاهای گزدون خمینی آباد تخریب برخی از خطوط انتقال آب در روستاهای کریک ، تنگ پوتک و ده شیرین از جمله این خسارات بود.

وی افزود: در اثر زمین لرزه تابلوی برق ایستگاه پمپاژ روستای چنار برام سوخته و آب آشامیدنی روستاهای سامرون و گرگانجو نیز گل آلود است.

ادامه دارد …

دیدگاهتان را بنویسید