اجتماعی

اجرای ۱۲ هزار پروژه محرومیت زدایی بسیج در کشور/ ایجاد ۲۰۰ هزار شغل در سال جاری

دوران خبر / گیلان رئیس سازمان بسیج مستضعفین از اجرای 12 هزار پروژه محرومیت زدایی بسیج در کشور خبر داد و افزود: 1500 پروژه مربوط به گیلان است و 1000 واحد مسکونی برای محرومان در این استان ساخته ایم.

سردار غلامرضا سلیمانی در گفتگوی ویژه خبری با شبکه باران با اشاره به تشکیل بسیج در آذرماه سال 58 به دستور امام راحل اظهار داشت: بسیج سازمانی مردمی است.

وی افزود: دوران دفاع مقدس ایجاب می کرد که فرزندان ملت به عنوان بسیجی داوطلب در جبهه های جنگ حضور داشته باشند ، بنابراین با پیوستن بسیج به مدرسه دفاع انقلاب اسلامی توانستیم سازه های بسیار سنگینی را در کنار سایر نیروهای مسلح با این مدرسه بسازیم بیایید بزرگ را که به کشور ما حمله کرده و از پشتیبانی بین المللی برخوردار است ، شکست دهیم.

رهبر سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه ساختارهای رسمی در کشور به تنهایی برای مقابله با تهاجم دشمنان کافی نیست ، تصریح کرد: پس از دوران دفاع مقدس ، بسیج خود را موظف به رفع نیازهای انقلاب دانست ، سیستم و ملت در مناطق دیگر.

سلیمانی جوانان ، امید به آینده ، روحیه جهادی و جهش های رو به جلو در علم و دانش ، اخلاق و معنویت ، اقتصاد ، عدالت ، عزت ملی ، استقلال و آزادی و سبک زندگی ایرانی اسلامی را از محورهای مرحله دوم انقلاب دانست : رهبر معظم انقلاب از همه مردم ، به ویژه جوانان خواستار نقش آفرینی در اعتلای کشور و نظام بودند.

وی بسیج را بزرگترین سازمان مردمی دانست و خاطرنشان کرد: سازمان بسیج مستضعفین اولین سند راهبردی خود را با عنوان “سند راهبردی 10 ساله برای ارتقا promote بسیج” براساس اعلام گام دوم تهیه و به مقام معظم رهبری ارائه داد این سند ، که در مارس 1999 توسط رهبر معظم انقلاب تأیید شده است ، جهت گیری بسیج را تشریح می کند.

رهبر سازمان بسیج با بیان اینکه باید محرومیت از جامعه ما محو شود ، یادآور شد: بسیج بخشی از مردم است و منافع ملت به ویژه مستضعفان و مستضعفان را هرگز فراموش نخواهد کرد. در همین راستا ، بسیج خود را موظف می داند همراه با دستگاه های خدماتی در رفع محرومیت کشور نقش داشته و اجازه ندهد ریشه محرومیت ها ریشه دواند.

وی از اجرای 12 هزار پروژه محرومیت زدایی بسیج در کشور خبر داد و افزود: 1500 پروژه مربوط به گیلان است و ما 1000 واحد مسکونی برای محرومین در این استان ساخته ایم.

سلیمانی با اشاره به فعالیت 42 هزار گروه جهادی گفت: بیش از 700 هزار جوان در قالب این گروه های جهادی در صحنه های مختلف امداد و توسعه برای کمک به محرومان می شتابند و این گروه ها روز به روز در حال افزایش هستند. گسترش می یابد

رهبر سازمان بسیج با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی مستلزم اجرای نرم افزاری برای مردم سالاری دینی است ، افزود: اگر مردم وارد اقتصاد کشور شوند ، ما اقتصاد دموکراتیک ، بنابراین بسیج به عنوان یک سازمان مردمی و استفاده از یکی از تجربیات گرانبهای خود در حل مشکلات و مشکلات ، تسهیل کننده و بستر بازی مردم خواهد بود.

وی افزایش بهره وری در تولید استراتژیک برنج در قالب طرح “همگام با کشاورز” را از اقدامات اقتصادی در بسیج استان گیلان دانست و گفت: در حال حاضر مقدار قابل توجهی از مزارع برنج گیلان برای پر کردن در نظر گرفته شده است. شکاف عملکرد و افزایش ما بهره وری را در سطح تحت پوشش این طرح تحت پوشش قرار دادیم و می توان رشد چشمگیری در ارقام مختلف برنج و سایر محصولات کشاورزی مانند درختان صنوبر مشاهده کرد.

سلیمانی با اشاره به اجرای طرح “صنعت یار” بسیج گفت: بسیج یک کلینیک صنعتی برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی دارد و ما 400 واحد صنعتی متوسط ​​و کوچک را در گیلان برای تشخیص شناسایی کردیم. در راستای این طرح ، وضعیت واحدهای صنعتی ردیابی ، طبقه بندی و اولویت بندی شده و متناسب با مشکلات اقتصادی و حقوقی ، بازاریابی و تکمیل زنجیره تولید و با کمک اساتید دانشگاه و شرکت های دانش بنیان راهکارهایی ارائه خواهیم داد و موانع را برطرف کنید.

رهبر سازمان بسیج با اشاره به ظرفیت بالای استان گیلان در بخشهای جغرافیایی ، مرزی ، دریا ، میراث فرهنگی ، هنرها ، صنایع دستی ، گردشگری ، غذا و سایر بخشها ، خاطرنشان کرد: بسیج با ارائه آموزش مهارتها و تشکیل وام حسنا ، مردمی دوستانه و اشتغالزا برای بهبود اقتصاد خانوارهای شهری و روستایی شروع به کار کرده است. فقط در استان گیلان 1100 صندوق قرض الحسنه تأسیس شده است که امکان تبدیل شدن به تعاونی را دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه سازمان بسیج مستضعفان در سال جاری 200 هزار شغل ایجاد می کند ، ادامه داد: ظرفیت فعال سازی زنجیره های تولید و مارک و بازاریابی محصولات تولیدی در بسیج وجود دارد ، بنابراین از جوانان می خواهیم وارد صحنه تولید شوند و از امکانات بسیج استفاده کنند. .

سلیمانی از ایجاد مراکز رشد ، علوم و فناوری بسیج در همه شهرها خبر داد و تصریح کرد: این مراکز با شناسایی و پشتیبانی از ایده های جدید و خلاق باعث تجاری سازی محصولات می شوند. امسال ما برنامه ای برای حمایت از 200 شرکت دانش بنیان داریم.

رئیس سازمان بسیج با اشاره به تلاش نیروهای بسیج از نخستین روزهای شیوع بیماری ویروس کرونا قلب در کشور گفت: بسیجی که به قدرت مردم خود اعتماد دارد ، محیط را ضد عفونی کرده و محصولات بهداشتی مورد نیاز را تولید می کند. ، از جمله ماسک و در حال حاضر 20 میلیون بخیه در روز تولید می کنیم و توانایی صادرات داریم.

وی با بیان اینکه محور برنامه “شهید سلیمانی” قطع زنجیره انتقال ویروس است ، گفت: در چارچوب طرح شهید سلیمانی و با همکاری وزارت بهداشت ، توانستیم آمار ویروس کرونا را به مدت 40 روز کاهش دهیم. در ماه نوامبر ، اما متأسفانه پروتکل های بهداشتی در این عید کاهش یافت. “این موج چهارم تاج در کشور را آغاز کرده است.

سلیمانی از توزیع بسته های معیشتی ویژه ماه رمضان خبر داد و خاطرنشان کرد: بسیج در همه جا مویرگی حضور دارد و پایگاه های مقاومت بسیج در مساجد از فرهنگ و ارزش های انقلاب محافظت و ترویج می کنند تا جامعه از گزند دشمن محافظت شود. بودن. در همین راستا ، ما در قالب شبکه عادلانه فیلم ، مستند و موشن گرافیک ، کتاب چاپی ، یادواره شهدا و کارهای آموزشی و قرآنی تولید کردیم. امروز ، بسیج بیش از 5000 کودکستان و کودکستان قرآنی را در سراسر کشور اداره می کند.

وی هدف از برنامه های فرهنگی بسیج را تولید قدرت نرم برای ملت ایران دانست و گفت: با همکاری نهادهای مسئول در تلاش هستیم آسیب های اجتماعی را در 1100 محله کاهش دهیم. اقدامات خوبی نیز برای توسعه حومه شهرها و اعطای بیش از 10 هزار جهیزیه به جوانان روس برای ازدواج سبک انجام شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید