ادعای سنتکام درباره رهگیری ۳ پهپاد در دریای سرخ

به گزارش دوران خبر سنتکام در این باره مدعی شد: ستاد فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا سه فروند پهپاد یمن را که به سمت دریای سرخ پرتاب شده بودند، رهگیری و منهدم کرد.

طبق گزارش وبگاه عربی۲۱، در این بیانیه همچنین آمده است چند پهپاد نیز از منطقه تحت کنترل نیروهای مسلح یمن به سمت خلیج عدن پرتاب شد، اما گزارشی مبنی بر حمله به کشتی‌ها دریافت نشد.

به نقل از دوران خبر یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در ۳۱ اکتبر و انجام ده‌ها عملیات پس از آن، تلاش‌های آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ ناکام گذاشته و این عملیات حتی از ناکام گذاشتن این تلاش‌ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ائتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی را نیز شامل شود.

کارشناسان در این باره معتقدند که عملیات بی‌سابقه ارتش یمن علاوه بر اینکه مانع از تلاش‌های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی‌اطلاع بود و در واقع معادلات آن را به هم ریخت.

علی‌رغم اصرار صنعا برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات غزه و هدف قراردادن کشتی‌های این رژیم و کشتی‌های آمریکا و انگلیس در نتیجه حماقت آنها با حمله به یمن، اما بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی‌ها تأکید دارد و اظهارات مقامات آن گواه این نیت است.

311311