فرهنگ و هنر

از فیلم سازی ستاره اسکندری در بلوچستان تا چند خبر دیگر هنری

پایان فیلمبرداری فیلم به کارگردانی ستاره اسکندری ، رونمایی از اعلامیه دو مستند حاضر در واقعیت و اخبار تئاتر با بازی مهدی کوشکی از جمله اخبار سینما و تئاتر است.

تصویربرداری فیلم سینمایی “خورشید آن ماه” به کارگردانی ستاره اسکندری و تهیه کنندگی منوچهر محمدی در بلوچستان به پایان رسید.

به گزارش دوران خبر ، نازنین فراهانی و پژمان بازغی ، امیرحسین هاشمی ، بنفشه صمدی ، روژین صدرزاده ، صادق سهرابی ، مهتاب جامی ، نکیسا نوری ، صادق بلوچی ، روژناک شیرانی و مریم بوبانی اولین بازیگران ستاره اسکندری هستند.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: “- سرنوشت برخی از افراد مسافر بودن است …”

“پسر ماه” در ستایش فرهنگ بلوچستان است که با حضور لرد آیزاک بلوچ نسب و برکت بورجان ظاهر جدیدی دارد.

مراحل فنی فیلم که با حمایت منطقه آزاد چابهار ساخته شده است به زودی آغاز می شود.

پوستر مستند “حلب دریا ندارد” رونمایی شد

پوستر مستند “حلب دریا ندارد” به کارگردانی میثم صبوحی در آستانه چهاردهمین جشنواره فیلم حقیقت رونمایی شد

“حلب دریا ندارد” یکی از نمونه های مستند انفرادی است که این کارگردان 5 ماه پس از آزادسازی شهر به حلب سفر کرده و داستان و رویاهای 9 زن و مرد ساکن حلب را تعریف کرده است.

شهر حلب در جریان جنگ سوریه با داعش به دو نیم شد. نیمی به طور کامل ترمیم و نیمی به طور کامل تخریب شده است ، و مستند “حلب دریا ندارد” یکی از اولین مستندهای فیلمبرداری شده پس از آزادسازی شهر از نیروهای داعش در نیمه ویران شده حلب است ، جایی که بافت تاریخی و باستانی شهر واقع شده است.

“حلب دریا ندارد” به تهیه کنندگی مهدی مطهر؛ تولید شده در فرهنگسرای میثاق و تهیه شده توسط سازمان خانه مستند.

علی باقری ، مهدی کوشکی و مجید نوروزی “سرایدار” شدند

بازیگران نمایش “کارتیک” به کارگردانی مهدیس زارع نژاد معرفی می شوند.

کارگردانی نمایش “مراقب” به نویسندگی هارولد پینتر و ترجمه رضا داداوی به کارگردانی مهدیس زارع نژاد انجام می شود.

علی باقری ، مهدی کوشکی و مجید نوروزی در این نمایش ایفای نقش می کنند که با محدودیت های کرونا ، اجرای عمومی خود را در یکی از تئاترهای خصوصی تئاتر آغاز می کند.

امیر حسین دوانی نیز به عنوان طراح صحنه ، ندا نصر به عنوان طراح لباس ، فرشاد فازونی به عنوان طراح موسیقی و محمد صادق زرجاویان به عنوان طراح گرافیک و عکس حضور دارند.

نورالدین حیدری ماهر همچنین مجری نمایش “سرایدار” است.

پوستر “حسین مالات” رونمایی می شود

پوستر مستند “حسین مالت” به کارگردانی و تهیه کنندگی حسین همایونفر رونمایی شد.

طراحی پوستر کار توسط حسین یوزباشی انجام شده است.

در خلاصه داستان این فیلم که در قالب یک مستند طنز درباره دفاع مقدس ساخته شده است ، آمده است: یک مبارز برای شهرت به جنگ می رود! او “حسین مالت” است.

در این مستند ، حسن سیدی پریش فیلمبردار ، محمد مرتضی ، صدابردار ، آرش قاسمی صدابردار ، امیر نصیری تدوینگر ، حسین همایونفر و رضا احسان پور پژوهشگر و یوسف محقق شالف بودند.

مستند “حسین مالت” در قسمت شهید آوینی توسط هیئت انتخاب چهاردهمین جشنواره بین المللی واقعیت سینما پذیرفته شده است و از 18 تا 25 دسامبر سال جاری به نمایش در می آید.

این فیلم در گروه مستند “روایت فتح” تولید شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید