عمومی

از کرائون ملی تا دشنام های نت ملی

حالا که دارم این یادداشت را می نویسم عربستان دو برد مقابل آرژانتین به دست آورد و اولین برد جام جهانی 2022 را خلق کرد، همان آرژانتینی که در سال 2014 یک بار ایران را شکست داد. بلا به خاطر تعلیم کورور کیں تیم ملی ایران .

“وقتی یک بازی برای میلیاردها نفر مهم می شود، دیگر نباید آن را فقط یک بازی در نظر گرفت، فوتبال برای هر زمانی فوتبال نیست، این ورزش جنگ ایجاد می کند.” »ה קש קשע דר דר גנג تواکر ב ש ש מתקעסם ב רד ר ר מ מ ברד בר בר ש ש דף ב ד ד ד ברמ ברמ ברמ ברמ!؟

عربستان که امروز آرژانتین را شکست داد یکی از بدترین کشورهای جهان از نظر دموکراسی است، آنها حتی درک اولیه ای از مفهوم انتخابات ندارند و تا چند سال پیش حتی زنان اجازه رانندگی نداشتند. (مورد خاشقچی) ولی ایا کسی به تیم العربادی بابت هوزور در جام جهانی YA مستونی با بن سلمان دشنامی نظر می دهد ?

آرژانتین امروز غرق شده و یکی از غول های فوتبال جهان برای اولین بار قهرمان جام جهانی 1978 با دانیل پارسارلا جام جهانی در خاک آرژانتین در زمان ژنرال خورخه ویدال که به قدرت با کودتا یکی از بدنام ترین دیکتاتورهای آمریکای جنوبی در تمام اعصار، اتفاقا جام جهانی در اوج مبارزه با مخالفانش برگزار شد و او مخالفان خود را به شدت سرکوب کرد که معروف به “جنگ ضخیم” در تاریخ سیاسی آمریکای جنوبی. بازیکن فوتبال فتبول bray prezantleние внам кишор в очень гарамень гахан нез шедн.

در سال 1982، ژنرال‌های آرژانتینی به جزایر فالکلند در اقیانوس اطلس جنوبی حمله کردند تا از توجه جامعه داخلی آرژانتین و اعتراض مردم به جزایر فالکلند بکاهند.

اما در جام جهانی 1986 مکزیک تیم فوتبال آرژانتین بود که انتقام جنگ دیکتاتورهای نظامی آرژانتین را از انگلیس گرفت و مارادونا با دو گل انگلیس را شکست داد. نفع جنگ فالکلند بود .

در بازی ایران _ انگلیس در جام جهانی 2022 دیدم که عده ای از هموطنانم طرفدار انگلیس هستند و برای پیروزی این تیم لحظه شماری می کنند و این تیم را تشویق می کنند. ایران در کامل جنگ جهانی اول و دوم تعریف کرده است.

دقیقاً چهار سال و پنج ماه پیش در تابستان 2017 و در جام جهانی روسیه تقریباً همان ملی پوشان تیم ملی فوتبال ایران قهرمانان ملی کشور خودشان و درام بازی هایشان با اسپانیا و پرتغال. , و مراکش .

شاید در مورد روسیه افکار عمومی دنیا تا حدی که درست باشد تغییر کند، اما تیم ملی ایران در شرایط نامناسبی قرار دارد و آنها فرزندان شایسته ترین و با استعدادترین بچه های آب و آب هستند. خاک، who with great bitterness and hardships from the conditions زیر سفر کیده و بری تیم ملی کود خود کودومیت های شرفت شده اند و بینی سکته و خونین بیرانوند در بازی دیروز بلند نکیلی اند .

از بین فوتبالیست ها مخصوصاً بازیکنانی که اصلاً در دوران حرفه ای خود هستند و هرگز انتظار ندارند که کار سیاسی کنند و سیاسی عمل کنند. محیط انزوا و تیم های باشگاهی و ملی و فقط انتظار داشت که به بهترین شکل فوتبال بازی کند.

باد از دروان هروان ی فوتول نیز اغر مدر مدر سیاسی و جمعه به تعلیف به تحسلیند و وارد آئین هوزه اند و وارد آن هوزهدن ک با توک به شهرشان ورود به های است ولی با سواد در کد پریمی و درک فیم دباستان هر چیز دیگری !

در تاریخ یادم نمی آید و هیچ جا نخوانده ام که در جام جهانی فوتبالیست کار سیاسی بزرگی داشته باشد و تاثیر بگذارد و انتظار برای جوانان ایرانی هم وقت تلف کردن است.

4 سال پیش گل تیم ملی ایران اومد و پنالتی رو رونالدو گرفت و عقده غشایی قران کریپت و شوبر بتسبر شد از بیرانوند در وج درد وحشتناک، گیجی و خون علودی باد از کامه، خود گویای همه کیز: برای اینکه کاسین آن دردها را متعلب م‌شویم؟ کرا آین همه ناصاسی ?

کیشور این روزها درگیر حوادث تلخی است و هیچ کس آن را انکار نمی کند، اما هدف قرار دادن یکپارچگی ملی نتیجه ای جز این شکست ندارد و انگلیس بارها یکپارچگی ملی خود را از دست داده است. تاریخ این باخت به نام ایران شد و در تاریک آیین باخت به نام ایران شد و نه و تراکی و ترایه ایران شد.

*مدیر روابط بین جهان، مدرس دانشگاه و مدیر گروه مطالعاتی کشمکش و همکاری در خاورمیانه در مرکز تحقیقات مطالعات استراتژیک خاورمیانه

6565