استان ها

استانداردسازی صنایع دستی؛ ایده‌ای برای ارائه کالاهای باکیفیت

فاطمه بیات مختاری در حاشیه نمایشگاه وقایع دوران اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی تهران که به نمایندگی از گروه نمایندگی آرت پروتو در گفتگو با خبرنگار آنا برگزار شد. شبکه‌های منظم صنایع دستی، عمدتاً تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان، هنرمندان و افرادی که در صادرات، واردات و تولید محتوا و سایت‌ها فعالیت می‌کنند نیز برای پیشرفت در ارتباط هستند. ما در ایران قوانین استاندارد غذایی داریم. اما برای صنایع دستی این استانداردها وجود ندارد، بنابراین می توان بین کیفیت و بی کیفیتی صنایع دستی تمایز قائل شد.

شرکت کنندگان امید عصر در این مراسم گفتند: تمامی آثار هنرمند مجرد و کوباچو دارای لوگو و بارکد هستند و این بدان معناست که هر جا یک طرفدار برند وجود داشته باشد، کسی نیست که بتواند از آن استفاده کند. کالا را بفروشید و کالا را به قیمت واقعی 2 تا 3 بفروشید.” اکنون در فضا فعالیت مجازی انجام می دهیم و آنلاین به عنوان یک سایت فناوری واحد رونمایی می شود.

وی عنوان کرد: در حال طراحی بازار کالاها با محوریت بازار نیاز سانجی برای هنرمندان هستیم. مثلاً پارچه های دستباف و صنعتی در ایران ممکن است چندان به فروش نرسد. اما ما نیاز به آن را ایجاد کردیم و به همراه آن تولید مایو و مایو به وجود آمد و قیمت های نسخه های خارجی نیز اشاره گر است. ایران در تنوع صنایع دستی رتبه اول را دارد اما در صادرات رتبه C و دوم. هدف گروه ما این است که در صادرات نیز به مقام اول برسیم.

استارتاپ طراح اپ پروتو درباره خدمات این اپلیکیشن اظهار داشت: در حوزه فروش محصولات استارتاپ های دستی زیادی داریم. اما در ایران نمونه ای نداریم که در کنار آموزش و کیفیت سنجی بفروشیم. همه این الزامات در ایران هم نیست. ممکن است آموزش و فروش جداگانه وجود داشته باشد.

بیات مختاری درباره حمایت دانشگاه آزاد از هنرمندان و پژوهشگران بیان کرد: با حمایت واحد آزاد اسلامی در رویداد عصر امید شرکت کرده ایم. این دانشگاه مسابقاتی را به صورت ایده برگزار کرد و ما با ارائه ایده، انتخاب و به این نمایشگاه دعوت شدیم.

به گزارش آنا، دومین رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «عصر امید» با معرفی و ارائه تجهیزات، محصولات، دستورالعمل ها و فعالیت های این دانشگاه با هدف ارائه بستری برای ایجاد فضاهای جدید معرفی شد. و حرفه های نوآور در چهلمین سالگرد تاسیس این دانشگاه، موضوع این گروه «گروه پژوهش و زیرساخت»، «ایده و استارتاپ» و «فناور و خلق» است.

دومین رویداد کشوری (رویداد عصر امید) از هشتم تا چهارم خرداد ماه در چهار روز در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران، علوم پزشکی، مهندسی، علوم انسانی و غیره.

انتهای پیام / ۴۰۵۷ /

دیدگاهتان را بنویسید