عمومی

امام حسین (ع) / محرم دوم در سایه کرونا تبدیل به سرزمین ملوانان سیاه پوش می شود – خبرگزاری آنلاین | ایران و اخبار جهان

خبرگزاری بیشتر – گروه استان ها – عصمت اسماعیلی؛ می توان صدای پاهای معروف محرم را شنید ، صدای زنگ زدن کاروانی هنگام ورود به صحرای بدبختی و بدبختی ، فریاد “من از امام مظلوم هستم” ، هرم چادرهای سوزان ، فریاد پای برهنه بر روی خارهای صحرا ، صدای بچه های تشنه ، پیکر کج یک خانم ، سر نگهبان کشتارگاه ، بدن مریض و تب دار در زنجیر اسارت دشمن ، مشک تشنه بر لب های شاتا ، صدای سنج و دهان بند عاشقان در خیابان ها و محله ها ، صدای مظلومیت شیعه در طول تاریخ ، تلاوت قرآن ، صدای عدالت خواهی ، صدای هماهنگی و دوستی با خون امام شما ، … بله «محرم“او می آید.

نام حسین (ع) برای دوستداران جهان کافی است تا آنها را از گوشه و کنار شهر ، نه از گوشه و کنار جهان ، دور شمع وجود بی نظیرشان جمع کنند.

محرم یک تاریخ و رویداد انسان ساز است که در مدت کوتاهی رخ داد ، اما یکی از مهمترین تحولات سیاسی-اجتماعی در تاریخ بشر و یکی از رویدادهای منحصر به فرد در ادامه رسالت پیامبران الهی تا به امروز و پس از 14 قرن است. این قیام خونین و شهادت مظلومانه همچنان الگوی بی نظیری از قیام های عادلانه و سرکوبگر است.

محرم دیدار عاشقان و دل هایی است که یک سال است غمگین هستند ، منتظر محرم و حرم خداوند باشید تا ابرها باران کنند و بار سنگینی را بر دوش بکشند و هر گوشه حرم مکانی است برای ملاقات عشاق که یک سال در انتظار آن بوده اند.

بوی محرم که در خیابان ها می پیچد ، در دل عاشقان شهید کربلا و یارانش هیاهو ایجاد می کند ، نمکی که نه تنها در طول این سالها کمرنگ و خنک نمی شود ، بلکه پرشورتر می شود.

امام حسین (ع) / محرم دوم در سایه کرونا تبدیل به سرزمین ملوانان سیاه پوش می شود

همه ساله با فرا رسیدن ماه محرم و هفته های قبل از آن ، مردم سراسر ایران اسلامی برای این ماه مکان ها ، خیابان ها ، مساجد ، کوچه ها و خیابان ها را آماده و آماده می کنند.

ایمان مذهبی این کشور باستانی با معرفی بسیاری از آیین های سنتی و مذهبی که امروزه انجام می شود همراه است و این آیین ها عشق آنها را به خاندان اهل بیت (ع) و امام حسین (ع) بیان می کند.

امسال اما به مدت دو سال سایه شوم کرونا بر تمام جنبه های زندگی انسان سایه انداخته و مراسم مذهبی تحت تأثیر این شرایط به منظور حفظ سلامت انسان و جلوگیری از شیوع ویروس و همراهی پرسنل پزشکی برگزار نمی شود.

از جمله آیین هایی که در دو سال گذشته با شرایط عروق کرونا ویروس مشاهده شده است ، آیین ها و مراسم محرم و عزاداری این ماه و ماه صفر است.

امام حسین (ع) / محرم دوم در سایه کرونا تبدیل به سرزمین ملوانان سیاه پوش می شود

محرم امسال در گناوه ، مانند سال گذشته ، برای شیوع ویروس کرونا با تغییرات زیادی در نحوه عزاداری هیئت های مذهبی آماده شده بود و به دلیل مشاهدات بهداشتی ، امسال عزاداری سنتی برگزار نمی شود.

اما شیوع این ویروس و تعهد به حفظ سلامت عزاداران مانع از ادای احترام عاشقان ارباب عشق به آستانه این امام همام نشده است و همه در شرایط کنونی تلاش می کنند تا اندوه محرم را حفظ کنند. به

از اهتزاز پرچم های عزاداری در شهر گرفته تا درب منازل و ادارات ، برگزاری برنامه های حفظ پروتکل های بهداشتی در اماکن مذهبی تحت شرایط مطابق مقر ستاد مبارزه با فساد کرونا و مناسب مراسم ، اهدای نذر در قالب کمک وفادار و کمک به فقرا ، فضای مجازی در پخش برنامه هایی برای علاقمندان به تبدیل هر خانه ای در حسینیه به حرکتی “هر خانه ای حسینیه است” و “هر خانه ای پرچمی است” ، که همه آنها آگاهی بالای عاشقان اهل بیت (ع) را نشان می دهد. و حسین بن علی (ع) در کنار علاقه آنها به حسینی است.

امام حسین (ع) / محرم دوم در سایه کرونا تبدیل به سرزمین ملوانان سیاه پوش می شود

سال گذشته ، آیین های محرم در گناوه ، بیشتر از طریق فضای مجازی یا در فضاهای باز ، با رعایت پروتکل های بهداشتی هیئت های مذهبی و حسینیه ها ، تکایا و دست اندرکاران این مراسم برگزار شد.

امسال ، با فرارسیدن ماه محرم ، و اگرچه تاج هنوز به بسیاری از خانواده ها حمله می کند و آسیب می رساند ، اما شهر به خاطر غم شهدا تهمت می خورد.

مساجد ، نمازخانه ها ، ادارات و هیئت های مذهبی سیاه پوش شده و آماده عزاداری حسینی بودند. اقدامات لازم برای برگزاری مراسم عزاداری مطابق پروتکل ها انجام می شود.

دستورالعمل مراسم محرم توسط فرماندهی ملی کرونا اعلام شده است و دوستداران عاشورا و امام حسین (ع) برنامه هایی را در نظر می گیرند تا این دستورالعمل ها را مورد توجه قرار دهند.

امام حسین (ع) / محرم دوم در سایه کرونا تبدیل به سرزمین ملوانان سیاه پوش می شود

اقدامات مقابله با کرونا در حال اجرا است

امام جمعه گناوه در گفتگو با خبرنگار آنلاین ، با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم اظهار داشت: همه اتفاقات جهان پس از مدتی فراموش می شوند ، زیرا قانون تغییر و تحول در جهان حاکم است و همه چیز مادی بعد از مدتی محو می شود.

وی افزود: “برخلاف جهان مادی ، انسان ها و شخصیت های آسمانی هرگز فراموش نمی شوند ، اما همیشه در تاریکی تاریخ می درخشند و همیشه زنده هستند و نام آنها دائمی است.”

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی گفت: از جمله شخصیت های آسمانی که هرگز در تاریخ فراموش نمی شوند ، واقعه کربلا و شخصیت بزرگ حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش است.

وی افزود: در طول تاریخ حادثه کربلا ، دشمن سعی کرده است این حادثه را فراموش کند ، اما آنها هرگز نتوانسته اند این حادثه را که در واقع مرکز تحول معنوی ، آموزش و پرورش خود است ، خارج کنند. جامعه.”

امام جمعه گناوه گفت: دشمن طی 14 قرن تلاش کرده تا نام و یاد امام حسین (ع) و حادثه کربل را از بین ببرد و بسیاری از افراد پاک به این شکل شکنجه شده اند ، اما هرگز نگذاشته اند حادثه کربل فراموش شود. به به

وی با اشاره به اینکه طبق فرمایش امام خمینی (ره) امروز فقط محرم و صفر داریم ، گفت: حادثه کربلا در واقع احیای دین است ، بنابراین جلسات و محافل امام حسین (ع) احیا شده و باید انجام شود. تا آنجا که می توانند “ما می توانیم از این رویداد درس بگیریم و آن را در جامعه توضیح دهیم و نهادینه کنیم.

امام حسین (ع) / محرم دوم در سایه کرونا تبدیل به سرزمین ملوانان سیاه پوش می شود

وی ادامه داد: با توجه به شرایط حاکم بر کشور و وضعیت شیوع کرونا ، دستورالعمل فرماندهی ملی تاج گذاری باید رعایت شود و به گفته رهبر معظم انقلاب ، دستورالعمل های دفتر ملی مبارزه با تاج باید اجرا شود “

وی گفت: “همه هیئت های مذهبی ، مساجد ، تکایا ، بنیاد و اداره تبلیغات اسلامی باید دستورالعمل فرماندهی ملی کرونا را جدی بگیرند تا هیچ بهانه ای به دست دشمنان و دشمنان انقلاب و ملت نیفتد. خوش آمدید از محرم

امام حسین (ع) / محرم دوم در سایه کرونا تبدیل به سرزمین ملوانان سیاه پوش می شود

توجیه کامل هیئت ها و بنیانگذاران مراسم

گناوه مهرا ، رئیس شورای مذهبی گفت: هرچند مراسم محرم امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و سلامت عزاداران حسین تحت شرایط خاصی مانند سال گذشته برگزار می شود ، اما هیئت های مذهبی و عاشقان حضرت اباعبدالله آل- حسین (ع) پرشورتر از سالهای گذشته است ، همراه با شور و شعور حسینی برای سید و سالار ، شهیدان و یاران وفادار مراسم و غم و اندوه را انجام می دهد.

وی افزود: امسال نیز مانند سال گذشته با آغاز ماه محرم هیئت های مذهبی ، حسینیه ، مساجد ، محلات و خیابان ها و محلات شهرها و روستاهای گناوه شروع به پوشیدن لباس مشکی و نصب پرچم عزاداری کردند.

عبدالحمید شیخی افزود: “هیئت ها و بنیانگذاران مراسم از توجیه کامل دستورالعمل فرماندهی ملی کرونا مطلع شدند و به منظور حفظ سلامت عزاداران حسینی ، ماسک ها و نذورات بسته بندی شده در بین عزاداران حسینی توزیع می شود. به “

وی گفت: سخنرانی همراه با اندوه به نفع ظرفیت فضای مجازی توسط آن دسته از هیئت های مذهبی گناوه که شرایط برگزاری مراسم امروز را ندارند یکی از برنامه هایی است که این روزها در حال تهیه است.

امام حسین (ع) / محرم دوم در سایه کرونا تبدیل به سرزمین ملوانان سیاه پوش می شود

نظارت بر اجرای دستورالعمل های پزشکی

رئیس شورای هیئت های مذهبی گناوه یادآور شد: نوشتن پشت شیشه های اتومبیل ، سخنرانی در فضای مجازی و حضوری در هیئت هایی که می توانند مراسم رو در رو را طبق دستور ستاد کرونا برگزار کنند ، بسته های فرهنگی ویژه محرم را در گروه ها و کانال های مجازی پخش کنند ، تنظیم کنند. ایجاد ایستگاه پزشکی ، پخش آهنگهای حسینی در نقاط مختلف شهر ، نصب پرچم عزاداری حسینی بر درب منزل ، توزیع بسته های زنده بین نیازمندان خاد یاران رضوی و هیئت های مذهبی شهر که اجرای “هر خانه حسینیه است ».

شیخی گفت: امسال نیز مانند سال گذشته به منظور نظارت کامل بر اجرای دستورالعمل های پزشکی در هیئت هایی که می توانند مراسم را شخصاً انجام دهند ، با برنامه ریزی بازرسان توسط شورای شوراهای مذهبی ، سمینار پرستاران و پایگاه های بسیج بر اساس مراسم و پروتکل ها “او تماشا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید