استان ها

امکان بیان اعتراضات بدون سوء استفاده معاندین با اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی

امکان ابراز اعتراض بدون سوء استفاده مخالفان با اجرای اصل بیست و هفتم قانون اساسی

نماینده مردم شرق کرمان و رئیس کمیته قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به ضرورت تبیین و اجرای اصل 27 قانون اساسی گفت: با تصویب قانون مربوط به تجمعات افراد مختلف و طبقات می توانند بدون سوء استفاده از این ایرادات اعتراض یا انتقاد خود را مطرح کنند و علیه ایران و اسلام استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری دوران خبر؛ موسی غضنفرآبادی در خصوص لزوم اجرای اصل 27 قانون اساسی و اراده مجلس برای اصلاح قانون، تشکیل اجتماعات و راهپیمایی ها گفت: اصل بیست و هفتم یک اصل مترقی است اما متاسفانه تاکنون که این اصل را تبیین و روشن می کند، هر چند لازم است، پیش نویس نشده است.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: با تصویب قانون مربوط به تجمعات، مردم، گروه‌ها و اقشار مختلف می‌توانند ایرادات یا انتقادات خود را بدون سوء استفاده جریان‌ها بیان کنند. علیه ایران، اسلام و ارزش های کیشور.

نماینده مردم شهرستان های بم، فهرج، نرماشیر و ریگان یادآور شد: تاکنون این قانون اساسی اصیل اجرایی نشده است و به نظر می رسد با تحولات و تحرکات اخیر در کیشور، اجرای این اصل و اصلاح قانون مجامع. لازمه.

غضنفر آبادی با بیان اینکه دولت با ارائه لایحه به مجلس برای رفع مشکل موافقت کرده است، گفت: نمایندگان نیز می توانند آن را بنویسند. مجلس یازدهم قصد دارد این مبحث را تکمیل کند، هرچند تعداد مجلس زیاد است، اما این مبحث نیز لازم است.

طبق اصل 27 قانون اساسی؛ تشکیل اجتماعات و موکب‌ها بدون حمل سلاح، مشروط بر اینکه خللی در مبانی اسلام نداشته باشد، آزاد است.

پایان پیام

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتایج 0 رای مساعد است 0 رای مخالف