بین الملل

بازداشت به اتهام خیانت؛ ابد و یک روز در انتظار «قهرمان اوکراین»

به گزارش راشاتودی، ویاچسلاو بوگوسلایف، تاجر اوکراینی و رئیس هیئت مدیره کارخانه موتور هواپیما مستقر در زاپوریژیا موسوم به “موتور سیچ” به اتهام خیانت بازداشت شد. گفته می شود که او به حبس ابد محکوم شده است.

وب سایت محلی Zabar اعلام کرد که نیروهای امنیتی اوکراین بوگوسلاوف را برای حفاظت به کیف منتقل کرده اند. به نوشته این وب سایت، او که «به دلیل حمایت آشکار از روسیه برای مدت طولانی برای خود نامی دست و پا کرده بود» در حال حاضر در بازداشت به سر می برد و دارایی هایش تفتیش شده است.

ولادیمیر روگوف، مقام منصوب روسیه در شورای مرکزی منطقه نظامی-مدنی منطقه زاپوریژژیا، با اعلام دستگیری بوگوسلایف، نوشت: اوکراین قهرمانان خود را می بلعد.

در سال 2000، بوگوسلایف به دلیل خدمات برجسته خود به دولت اوکراین در زمینه توسعه مهندسی داخلی، عنوان “قهرمان اوکراین” را دریافت کرد.

او جوایز بسیاری دیگر را در مجموعه خود دارد، در سال 2004 او “نشان دوستی روسیه” را برای کمک به “تقویت همکاری روسیه و اوکراین” دریافت کرد.

از زمان شروع عملیات نظامی روسیه در اوکراین در 24 فوریه (5 مارس 1400)، رژیم کی یف محدودیت های شدیدی را برای افرادی که آنها را “همکار” مسکو می داند، اعمال کرده است.

310310