حوادث

بازداشت مالخر ارسال‌کننده گوشی به خارج از کشور/ باند ۳خواهر خشن منهدم شد

رئیس پلیس تهران به بزرگ دستگری بازرگان خبر داد که گوشی های مسروقه را به خارج از کشور می فرستاد.

بنا به گزارش، گروهبان علی ولی پور گدرزی به تشریح چهار ماموریت پلیس آگاهی روز گذشته پرداخت و گفت: اولین ماموریت مربوط به دستگیری جاعلان معتبر است. پس از رسیدگی به این پرونده، نماینده حقوقی دو شرکت معتبر مواد غذایی و بهداشتی در تهران از شکایتی مبنی بر جعل این برند خبر داد و به مأموران پلیس آگاهی اطلاع رسانی شد. در تهران

رئیس پلیس آگاهی تهران ادامه داد: کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی با استفاده از روش های نوین کشف جرم و تحقیقات شبانه روزی ابتدا هویت و مخفیگاه متهمان را در جنوب تهران شناسایی کردند که با تفهیم اتهام مرد جوان تفهیم اتهام شد. با جعل و کلاهبرداری دستگیر و به مقر اداری منتقل شد.

گدرزی ادامه داد: متهم پس از انتقال به اداره سیزدهم پلیس آگاهی در تحقیقات اولیه به جرم خود مبنی بر جعل و کلاهبرداری اعتراف کرد. همچنین از مخفیگاه آنها نیز بازدید شد که در جریان آن 350 کارتن مواد شوینده و 220 کارتن مواد غذایی کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران خاطرنشان کرد: با صدور دستور قانونی از سوی مقام قضایی، متهمان برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر مالباختگان در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفتند. همچنین کارشناسان ارزش اموال کلاهبرداری شده را 20 میلیارد ریال اعلام کردند.

زورگیر مسافرنما دستگیر شد

وی همچنین از اجرای برنامه مسافربری خشن و خشن در شرق تهران خبر داد و گفت: در پی وقوع خشونت های زنجیره ای با شهروندان در شرق تهران، رسیدگی به موضوع در دستور کار تیمی زباده، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران قرار خواهد گرفت. بزور.” در تحقیقات مقدماتی کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی مشخص شد دو مرد جوان سوار بر خودروی سفید رنگ شهروندان را سوار خودرو کرده و سپس با ضربات چاقو به آنها حمله کردند. اگر دو متهم مقاومت می کردند، مسافران این اقدام را با خشونت انجام می دادند.

ولی پور گدرزی گفت: کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی ابتدا با استفاده از روش های علمی کشف جرم و اقدامات اطلاعاتی متهمان را شناسایی و در صورت داشتن سابقه متوجه شدند. با کشف این سرنخ، ماموران مهم برای شناسایی مخفیگاه یکی از متهمان در جنوب تهران وارد عمل شدند. همچنین تعدادی اموال مسروقه نیز از این محل کشف شد.

وی با بیان اینکه 10 نفر از شهروندان با مراجعه به پایگاه چهارم پلیس آگاهی متهم را شناسایی کردند، افزود: متهم در تحقیقات اولیه به جرم زورگیری از شهروندان در شرق تهران با همکاری همدست خود اعتراف کرد. در حال حاضر با صدور دستور قانونی از سوی مقام قضایی، متهم برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شاکیان تحت نظر کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار دارد.

خواهران به طرز وحشیانه ای دستگیر شدند

رئیس پلیس آگاهی پایتخت همچنین از کشته شدن سه خواهر خبر داد و گفت: در پی وقوع این سرقت، زن مسنی در شمال تهران مورد تجاوز جنسی قرار گرفت. در تحقیقات اولیه مشخص شد سه زن جوان معروف به مداح با سرقت اموال از منزل، پس از جلب اعتماد آنها، اشیای قیمتی منزل را شناسایی و اقدام به سرقت کردند.

وی با بیان اینکه سارقان حرفه ای پس از شناسایی اشیای قیمتی موجود در خانه، دست و پای زن سالخورده را با چاقو بسته و اقدام به سرقت دلار، طلا و … از منزل کرده و متواری شدند.موضوع، کارآگاهان بود. وارد عمل شده و در گام اول با استفاده از روش های نوین کشف و رسیدگی به جرم، هویت متهم را کشف و متوجه شدند که هر سه متهم با یکدیگر نسبت فامیلی دارند.

ولی پور گدرزی ادامه داد: کارآگاهان با کشف این سرنخ و انجام اقداماتی متوجه شدند که این سه خواهر جزو سارقان هستند و در ادامه مخفیگاه آنها را در جنوب تهران شناسایی کردند. ماموران به دنبال این اطلاعات بودند و با انجام هماهنگی های قضایی متهمان در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

وی گفت: پس از انتقال، اداره پنجم پلیس آگاهی به مظنون اعلام کرد که در تحقیقات اولیه، جنایت خود ارتکاب، خشونت علیه زن سالخورده بوده و آنها مدعی شدند برای تامین هزینه های اعتیاد، دزدی را یاد گرفته اند. خرید مواد مخدر در ادامه با صدور دستور قانونی از سوی مقام قضایی، متهمان برای کشف جرایم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

تلفن همراه دستگیری مالخر در تهران

رئیس پلیس تهران از کشف 50 دستگاه گوشی تلفن همراه در تهران خبر داد و گفت: متهم 300 دستگاه را به کشورهای همسایه منتقل کرده بود. رسیدگی به این پرونده در روزهای ابتدایی آذرماه جاری انجام شد و در تحقیقات اولیه از فعالیت یک تاجر حرفه ای در جنوب تهران مطلع شدند و بلافاصله وارد عمل شدند. در بررسی ها مشخص شد یکی از شهروندان یکی از کشورهای همسایه گوشی های تلفن همراه مسروقه را از سارقان خریداری و به یکی از کشورهای همسایه ارسال کرده است.

وی ادامه داد: در گام بعدی کارآگاهان با استفاده از روش های علمی کشف جرم و اقدامات اطلاعاتی متهم را در مخفیگاه شناسایی و پس از هماهنگی لازم با مقام قضایی راهی مخفیگاه شدند و متهم را دستگیر کردند. . در تحقیقات انجام شده، کارآگاهان متوجه شدند مرد جوان پس از خرید 300 گوشی تلفن همراه سرقتی از سارقان برای همسایه خود ارسال کرده است.

ولی پور گدرزی گفت: پس از انتقال به اداره هجدهم پلیس آگاهی در تحقیقات تکمیلی به جرم خرید گوشی تلفن همراه از سارقان اعتراف کرد که مالباختگان در اختیار کارآگاهان اداره هجدهم آگاهی قرار گرفتند.

آخرین پیام