حوادث

بازداشت ۲ پلیس‌نما در میدان آزادی / تیراندازی در شهرک‌غرب برای دستگیری سارقان منزل

رئیس پلیس تهران نسبت به دستگیری دو مامور، تخریب و سرقت منازل در شهر غرب تهران هشدار داد.

گزارش خواهد کردسرهنگ جلیل موفخایی به تشریح برخی از ماموریت های پیشگیری شب گذشته پلیس پرداخت و گفت: یکی از این ماموریت ها دستگیری دو سارق بود، افرادی که خود را مامور پلیس معرفی می کردند اقدام به زورگیری از شهروندان کرده بودند.

وی در خصوص جزئیات دستگیری این افراد گفت: روز گذشته تیم عملیاتی کلانتری 135 آزادی در حال گشت زنی در مرز میدان آزادی بودند. ماموران با بررسی رفتار این افراد مشاهده کردند که این افراد پلیس نیستند، با سوء استفاده از لباس و قاپیدن عنوان پلیس از شهروندان اخاذی و سرقت می کنند.

موقهایی گفت: ماموران در تحقیقات به عمل آمده از این افراد مقدار زیادی ابزار و ادوات را به سرقت برده و مقداری ادوات نظامی نیز کشف و ضبط کردند و با تهیه البسه و البسه نسبت به اخاذی از شهروندان اقدام کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران با اشاره به بررسی سوابق این دو متهم گفت: این افراد در زمینه سرقت فعالیت داشتند و پیش از این نیز دستگیر شده بودند.

تخریب خانه سارقان در شهرک غرب

موفخایی همچنین از تخریب منزل توسط سارقان خبر داد و در جزئیات گفت: در پی کسب خبری مبنی بر حضور تعدادی افراد مشکوک در یک ساختمان مسکونی در محله شهرک غرب، بلافاصله کلانتری اداری این محل در محل حاضر شد. در محل در کمترین زمان ممکن عملیات مهار سرقان را آغاز کرد.

وی گفت: ماموران در بررسی های اولیه متوجه شدند سارقان واقعی داخل ساختمان هستند. دو نفر دیگر نیز با مشاهده ماموران متواری شدند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: با هوشیاری ماموران، سارقان پس از تعقیب و گریز و شلیک گلوله پلیس دستگیر شدند. چهار متهم که بین 23 تا 30 سال سن داشتند و دارای سابقه حبس در زندان بودند، پس از انتقال به کلانتری به 7 فقره سرقت با همکاری یکدیگر اعتراف کردند. در پایان برای این افراد پرونده تشکیل و تحقیقات برای مشخص شدن جزئیات پرونده و متهمان احتمالی جرایم ادامه دارد.

وی در ارتباط با سایر پرونده های در دست بررسی از کشف 15 حلقه لاستیک مسروقه خبر داد و گفت: با کشف روزنامه مبنی بر خرید و فروش لاستیک های مسروقه در منطقه سلیمانیه، بررسی موضوع در اداره عملیات پلیس آگاهی قرار گرفت. کلانتری و تحقیقات میدانی در این خصوص آغاز شد.

وی با بیان اینکه ماموران در تحقیقات و پیگیری های اداری هویت و مخفیگاه متهم را شناسایی کردند، بیان کرد: در بازرسی از این کاخ بیش از 15 حلقه لاستیک مسروقه کشف و به کلانتری منتقل شد. مظنون 34 ساله در تحقیقات مقدماتی به جرم خرید و فروش اموال مسروقه در منطقه سلیمانیه اعتراف کرد.

تخریب سرقت خودرو در شهرستان ولیعصر

رئیس اداره پیشگیری پلیس آگاهی تهران از وقوع سرقت محتویات خودرو در شهرستان ولیعصر تهران خبر داد و گفت: با توجه به افزایش سرقت خودرو در محله ولیعصر تهران، دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت. تیم عملیات کلانتری ولیعصر

وی اظهار داشت: با بررسی سرقت ها، ساعات حضور سارقان و محل احتمالی آنها شناسایی شد. در نهایت یکی از تیم ها مشاهده کرد که سارقان با خودروی پلاک و پلاک پراید با سه سرنشین وارد یکی از خیابان ها شده و قصد سرقت خودروی دیگری را داشتند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از آغاز تعقیب و گریز پلیس با این افراد خبر داد. همچنین داخل خودروی آنان نیز مورد بازرسی قرار گرفت که در این بازرسی مقداری لوازم سرقتی از خودروهایی که به تازگی سرقت شده بودند کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به اینکه متهم در تحقیقات اولیه به سرقت محتویات خودرو اعتراف کرد، گفت: تاکنون 10 نفر از مالباختگان شناسایی شده و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد. همچنین برای متهم پرونده تشکیل شده است.

قاچاقچی تلفن همراه دستگیر شد

وی از کشف پنج گوشی تلفن همراه و آیفون قاچاق بدون مجوز قانونی در شمال تهران و از مغازه ای در میدان تجریش خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را سه میلیارد ریال اعلام کردند. رسیدگی به این پرونده نیز در پی کشف یک روزنامه مبنی بر نگهداری و نگهداری تعداد زیادی گوشی تلفن همراه برای قاچاق بدون مجوز قانونی در یک مغازه فروش گوشی تلفن همراه در مرز میدان تجریش در دستور کار قرار گرفت. در عملیات غافلگیرانه متهم دستگیر و در تحقیقات انجام شده 5 نوع گوشی تلفن همراه، آیفون 14 و کالای قاچاق که بدون مجوز قانونی وارد کشور شده بود، کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: متهم 37 ساله در تحقیقات اولیه به جرم نگهداری و توزیع تلفن همراه قاچاق در سطح شهر تهران و در پوشش فروشنده گوشی تلفن همراه اعتراف شد. کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را سه میلیارد ریال اعلام کردند.

آخرین پیام