عمومی

بازگشایی مدارس از اول نوامبر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی شبکه اطلاعات ،

علیرضا کمره ای سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به بازگشایی مدارس با کمتر از 300 دانش آموز گفت: مدارس با بیش از 300 دانش آموز شامل 5 میلیون و 700 هزار دانش آموز در نیمه دوم آبان بازگشایی می شود. “

وی افزود: این بازگشایی شامل همه مدارس دولتی و غیردولتی در تمام مقاطع تحصیلی خواهد شد و مدارس استثنایی نیز طبق روال خاصی بازگشایی می شوند.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: طبق تصمیم اداره ملی کرونا ، واکسیناسیون شرط حضور معلمان و دانش آموزان در کلاس درس نیست ، اما امیدواریم دانش آموزانی که واکسینه نشده اند یا واکسینه شده دوز دوم را تا پایان نوامبر دریافت می کند. ”

کامرایی گفت: “در حال حاضر 85 درصد از معلمان و 68 درصد دانش آموزان واکسن کرونا را دریافت کرده اند.”

شرایط اصلی بازگشایی مدارس ؛ بهداشت فردی و محیطی دانش آموزان

وی از سلامت شخصی و محیطی دانش آموزان و کارکنان مدارس و ایجاد تهویه مناسب در کلاس های درس به عنوان اصلی ترین شرایط بازگشایی مدارس یاد کرد.

کمره ای افزود: فاصله بین دانش آموزان در کلاس درس حداقل یک و نیم متر خواهد بود و رعایت فاصله های اجتماعی در زنگ خانه که با نظارت نمایندگان مدارس انجام می شود ، ضروری است.

وی گفت: “سفره خانه های مدارس بسته خواهد شد و زنگ ورزش ها طبق الگوی خاصی برگزار می شود.”

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد که برای حفظ فاصله دانش آموزان در کلاس ها ، مدیران مدارس می توانند کلاس ها را به دو یا سه کلاس 10 تا 15 نفره تقسیم کنند که در روزهای هفته تقسیم می شود.

کمره ای گفت: بر اساس این تصمیم ، دانش آموزان دو یا سه روز در هفته در مدرسه خواهند بود و بقیه روز را در آموزش مجازی سپری خواهند کرد.

وی گفت: اگر تعداد دانش آموزان مدرسه کم باشد ، می توان دوره ها را 5 روز در هفته به صورت حضوری برگزار کرد.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش افزود: آموزش در اکثر مدارس بصورت حضوری و مجازی توسط هیئت مدیره مدرسه ترکیب و تصمیم گیری می شود ، اما ساعات کار معلمان افزایش نمی یابد و معلمان با توجه به ساعات تعیین شده خود تدریس می کنند. ”

کمرایی گفت: “ماهیت مجازی و شخصی هر کلاس توسط مدرسه تعیین می شود و دانش آموزان ملزم به رعایت آن هستند.”

وی گفت: “ما به مدارس اطلاع داده ایم که دانش آموزان یا خانواده های مشکوک به بیماری را از سایر دانش آموزان جدا کرده و از ورود آنها به مدرسه جلوگیری کنند تا در خانه درمان شوند.”

بازگشایی مدارس ربطی به رنگ شهرها ندارد

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: بازگشایی مدارس ربطی به رنگ شهرها ندارد و مدارس در شهرهای قرمز و نارنجی ایجاد می شود ، اما اگر مقامات بهداشتی تصمیمات خاصی در مورد شهر یا. منطقه ، ما تابع تصمیمات آنها خواهیم بود. “

وی افزود: “هر مدرسه برای بازگشایی مجدد باید از اداره آموزش و پرورش منطقه مجوز بهداشت دریافت کند. تا کنون 93000 مدرسه شرایط خود را در سیستم آموزشی ثبت کرده اند که پس از بررسی کارشناسان زمان و نحوه بازگشایی آنها در ماه نوامبر تعیین می شود. ”

وی تاکید کرد: در این سیستم مدارس نیز ملزم به تعیین میزان حضور خود و دروس مجازی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید