ورزشی

بازگشت تیم حذف شده لیگ بسکتبال به جدول مسابقات! – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، دیدار هفته گذشته تیم توفرکان در هفته هجدهم لیگ برتر بسکتبال منجر به تشکیل کمیته انضباطی برای این تیم و حتی حذف آن از جدول مسابقات شد که البته چند ساعت پس از این دستور و اطلاعیه، تصمیم دیگری گرفته شد.

سرمربی تیم توفرکان هفته گذشته در رقابت با صنایع هرمزگان بازیکنان حاشیه ای خود را در اعتراض به برخی مسائل از زمین مسابقه حذف کرد. این مشکل باعث نقص فنی برای این تیم شد.

در عین حال توفرکان روز دوشنبه از سفر به گرگان خودداری کرد و در پایان بازی مغلوب شهر گرگان شد.

بر این اساس و با در نظر گرفتن دو باخت برای توفرکان آذرشهر، کمیته انضباطی رای به حذف این تیم از لیگ برتر داد اما در پی ایرادات مطرح شده در این خصوص، امروز در جلسه رئیس سازمان لیگ تصمیم دیگری اتخاذ شد. در این راستا ساخته شد.

نصرالله جعفریان رئیس سازمان لیگ بسکتبال در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: طبق قوانین در صورت عدم حضور تیمی در زمین، خسارت فنی جبران می شود و در صورت ثبت دو باخت فنی برای تیم بسکتبال. این تیم از دور رقابت ها کنار گذاشته می شود، این اتفاق افتاد که بازیکنان تیم توفرکان هفته گذشته برای بازی در زمین حاضر شدند و حتی چهار کوارتر به میدان رفتند اما به دلایلی برای پایان بازی حاضر نشدند.

وی ادامه داد: بنابراین شانس آنها در صورت عدم حضور در زمین محاسبه نمی شود. ضمناً با بررسی مجدد قوانین فیبا در مورد ضررهای فنی، اطمینان حاصل شد که حذف دو باخت فنی برای رویدادهایی مانند لیگ برتر اعمال نمی شود. بنابراین رای صادره در خصوص حذف توفرکان از لیگ برتر لغو شده و این تیم می تواند به مسابقات خود در لیگ برتر ادامه دهد.

رئیس سازمان لیگ بسکتبال تاکید کرد: تیم توفرگان آذرشهر طبق برنامه روز دوشنبه در هفته نوزدهم لیگ برتر به مصاف نبوغ اراک خواهد رفت.