استان ها

باید روادید را با کشور‌های زیادی لغو کنیم

ضرگامی:

وزیر میراث فرهنگی گفت: اگر می‌خواهیم گردشگری جمهوری اسلامی را ارتقا دهیم باید روادید بچه‌های زیاد را لغو کنیم.

به گزارش گروه جامعه آنا، ضرغامی عصر در جمع خبرنگاران پس از نشست با دانشجویان دانشگاه شریف در خصوص توسعه پیوندهای فرهنگی و گردشگری اظهار داشت: ناآرامی های اخیر بر رفتار بنگاه ها تأثیر منفی گذاشته است. نه تنها کسب و کارهای فضای مجازی. وضعیت کسب و کارهایی که نیاز به فضای مجازی و پهنای باند مشخصی دارند دچار اختلال شده است.

وی افزود: بخش گردشگری در این مدت آسیب جدی دیده است که در نتیجه تصاویری که به دلیل ناآرامی و ناامنی منتشر می شود و نشان می دهد امنیت به خطر افتاده است. در حالی که اینطور نیست و مردم کیشور در امنیت هستند.

وزیر میراث فرهنگی ادامه داد: در شرایطی که جام جهانی قطر در پیش است و برنامه هایی برای جام جهانی ایران برای حضور گردشگران وجود داشت، طبق درخواست از فعالیت آژانس ها جلوگیری شده است. حتی افرادی که آماده سفر به ایران بودند و سوار هواپیما شده بودند، همراهی کردند و دیروز یک تور از هواپیما حذف شد.

وی افزود: این مشکل در واقع وجود دارد. امیدواریم با عبور از این مرحله به جایگاه شایسته ایران در گردشگری برسیم.

ضرغامی ادامه داد: البته در حوزه گردشگری مشکلات جدی داریم که به زودی این مشکلات را توضیح خواهم داد. یکی از مشکلات گردشگری، ویزا است. اکنون با تعداد محدودی از کودکان ویزا را لغو می کنیم، برای توسعه گردشگری باید ویزا را لغو کنیم.

وزیر میراث فرهنگی بیان کرد: روسیه ظرفیت گردشگری خوبی دارد و می توانیم تعداد گردشگران را از آنها تامین کنیم. اما در زمینه ویزا و لغو روادید یک طرفه مشکل داریم، چنانکه وزارت میراث فرهنگی با روسیه برای لغو روادید به جایی نرسید و با مخالفت دولت مواجه شد.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم گردشگری را در جمهوری اسلامی ایران ارتقا دهیم باید روادید بسیاری از نوجوانان را لغو کنیم.

انتهای پیام