عمومی

با بولت جورنل کتابخوان شد

یکی از بهانه هایی که برای کتابخوانی داریم این است که وقت نداریم کتاب بخوانیم یا بلد نیستیم کتاب را در برنامه خود بخوانیم تا بتوانیم هر روز و به صورت سیستماتیک هزینه آن را بپردازیم. . یکی از راه حل های این مشکل از روش های فریشی برامریزی است. همه ما از یک روش برنامه ریزی انعطاف پذیر و ایده آل پیروی می کنیم. خبر خوب این است که روش برنامه نویسی “ژورنال پیچ” روشی بسیار منعطف است که می تواند در این زمینه به ما کمک کند.

اسناپلاس: بولت جورنل يك شيوه برامرازي است كه در ايران كاند سالي است، هم فيلم را خود را پيدا كرده است. از این طریق می توانیم کارهای روزانه و کوتاه مدت خود را نیز سازماندهی کنیم و برنامه های بلند مدت ماهانه و سالانه خود را برنامه ریزی کنیم. اساس ژورنال این است که هرکسی در هر موقعیتی که در آن قرار دارد و با هر اولویتی که در زندگی خود دارد برای خودش برنامه ریزی کند و در یک کتاب ساده بنویسد. این شیوه را «رایدر کارول» ابداع کرده و در یک کتاب به روست کامل شده است. «زاهرا ناژاری» این کتاب را در سال 98 ترجمه کرده و در صفحه آن از برنامه نویسی و انتقال تجربه به این شکل آموزش داده شده است. او از این روش برای کتابخوانی به صورت سیستماتیک استفاده می کند و معتقد است بولت ژورنال می تواند به ما کمک کند تا عادت خوبی مانند کتاب خواندن را در خود ایجاد کنیم و به یک کتابخوان حرفه ای تبدیل شویم. به بهانه کتاب و کتابخوانی با زهرا نجاری به گفت‌وگو زیتیم تا با این روش را شرک را بای بری.

کتابخوان شدن از مصیر عادتسازی

اگر فرض کنیم که مجله نقطه شروع است و مقصد در حال تبدیل شدن به کتابخوان است، می بینم که این مسیرهای مختلف در نهایت می تواند به کتابخوانی ختم شود. برای کیم کیلیه به کے کے کیلی کیلی میتوادہ بہ عادت سازی کمک کند. اگر تصمیم بگیرم که می‌خواهم عادتی را در زندگی‌ام شروع کنم و سپس با نوشتن یک مجله و اصلاح صفحاتی که فکر می‌کنم می‌تواند به شکل‌گیری عادت کمک کند، در نهایت با تکرار و تکرار به عادتی که می‌خواهم می‌رسم. تمرین کردن آن مثلاً خواننده ای که چیزی می خواند می تواند یکی از عادت هایی باشد که می خواهم در زندگی ام ابداع کنم. அத்து புல் புல் ஜெர்ப்ப்பு ஆயை மாட்ட்ட்டிச்சிய் கியியிய்க்க்க்குக்க்குக்கள் கியியிய்க்க்க்குக்க்குக்கள்

مصیر دوم: پی‌دهی

يك مسير دير كه بولت جورنز را به كتابخوان‌تر مي‌رساند، ايكتي‌دهي است. מ דם ה כל כלי ק מ מיباً ר ר עז ש מ מ מ י מ מ מ מ מ מ ، ק ק קמ ו ו ק ק ז ק خواهیم داشت. اسلا خیلی از عداد منفذی هم همی‌توری در ما این‌طور می‌شود. به عنوان مثال، عادات ناسالم خوردن غذای ناسالم، خوردن فست فود، نوشیدن الکل و غیره. ما به آن عادت خواهیم کرد. از طرفی می توانیم آگاهانه از این فرآیند استفاده کنیم تا کارهای خوب را به عادت تبدیل کنیم. در بولت جورنل خیلی می‌شود از آن فراشة عرض المزید كرد مثلاً اتفاقات خوبی افتاد، کتاب های خوبی نوشتم، در هفته، ماه یا سال کتاب نوشتم، یادداشت کردم و… . فقط بازخورد دادن به خودم حالم را خوب می کند و مثلا خوشحالم که این هفته کتابی را تمام کردم یا در این ماه دو ساعت کتاب خواندم. من به خودم بازخورد مثبت دادم، به من انگیزه داد و به خواندن کتاب ادامه خواهم داد.

با بولت جورنل کتابخوان شد

به این ترتیب بیشتر از کارمند ما را به خواندن کتاب ترغیب می کند

அக்கு ப்பிய் பியு ப்ப்பு பாட்டு சிய்சு ஶியு யான் பாட்டு குக்கு வியு பாட்டை வாடை வாடை به عنوان مثال، اگر بخواهیم در مسیر عادت کردن برویم، کارمندان بیشتری را وادار به انجام کارهایمان خواهیم کرد و اگر بخواهیم از مسیر بازخورد مثبت بگیریم، شروع به ایجاد انگیزه در خود می کنیم. அக்க்கு मन मर्ज कहील उष्णी بین این دو نیمی‌بینم اما دو منتکت کیلیک استکریت

فكر كنم در عربيه به اين سوال بايد يك تعليمي ابرها بولت جورنز بدهم بولت جورنل یک روش است. در واقد اسم این روش بلت جرونز است و ما به دفتری می‌رسیم که در آن برامریز می‌کنیم هم بولت جورنیم می‌گویم. این روش بسیار منعطف است و دلیل اینکه محبوبیت زیادی پیدا کرده و در کشورهای مختلف افراد در سنین مختلف از این روش استفاده می کنند دقیقا به دلیل انعطاف پذیری آن است. در شولت روش بولت جورنز به من نمی‌گوید تو برای کا کیتابخوان شوی باید خود را موسافت کنی و بولت جرونز یعنی خود را موسفاد کردان. از ترفی آین را هم نیمی‌گوید که باید کوکت کنی و بولت جورنز این کریں کردان. اما من نمی دانم با توجه به شرایط چگونه از این روش استفاده کنم. اما با با به کیز کی من به ترکیش از بولت جروند دیه‌ام‌ا، وزنه «ترغیب کردن کود» را سینگ‌تر می‌بینم. مسکو کارتن د менять мне ик متاسف хочно в обгагоне дард кже ممکن است درام ژروش изду на кар ра дад џед، ولي بوليت بوليت بوليت مجله бех ист что مینی را را. ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ در بلت باشی می توانی از هنرهایت در بولت جورناء کنی. کنی و ده ببری به نازر من آئین سلمام می‌شود آن وزنه ترکدان در سوب بلت جرونز برای هر کاری سینگ‌تر بهد. الان ممکنه برای کتاب خوندن یا هر مشکل دیگه ای ازش استفاده کنم. اما باز هم تعريف مي‌كنم كه آن به اين نيست كه اين موسودك كردان وجود ندارد.

با بولت جورنل کتابخوان شد

بولت جورنز يك روش منقطة يا بلند مدت

من قصد دارم اولین تصویر کاریکاتور را به شما نشان دهم. فرض کنید برای هر عادتی که در خودم ایجاد کرده ام، مانند خواندن کتاب، شروع به استفاده از ژورنال گلوله کرده ام. من یک هفته از این روش استفاده می کنم و می گویم یک هفته کتاب خوان پیدا نکردم این روش را کنار گذاشتم! مشکل اینجاست که میزان تاثیری که مجله منتشر می‌کند ربطی به نحوه استفاده و شخصیت فرد ندارد. اما در دنیای امروزی که همه چیز دیجیتال و بسیار سریع است، برای استفاده از روشی مانند روش بولت ژورنال باید هزینه های زیادی را خرج کنیم. کلا‌ عادت‌سازی کار تورتومدت و زمان‌بری است. اصلاً اغر قرآن بهدة عادي در كوتائمدت آندون مي‌شود و در عادت‌سازي آندنت بلا جوگير شده است. اگر شخصی برای مدت طولانی از Bolt Journal به درستی استفاده کند، می تواند آن را در طولانی مدت ببیند. منتها يك شنطة‌اي هم وجود دارد. فرض کنید من آدمی هستم که اصلا کتاب نمی خوانم و حالا تصمیم گرفتم این عادت را در خودم ابداع کنم که کتاب می خوانم و روش نوشتن ژورنال را تغییر می دهم. بعد شش ماه استفاده می کنم و روزی سه ساعت کتاب می کشم. אמא אינ בה אנ מאנאסט ק מנו קטעטה עראן אסט תא אחר אמרמ רומזי סתבאקאס? نه، اینتر نسست; چون به‌تور کلی کرینتا ما از موحیت برایمان و از اوز کے در زینت بریمان می‌افتد، کیلی تاسیری می‌ــــرد و هیک کارنیم لزوما وجود ندارد که ما به شما ثابت خواهیم کرد.

این نکته را باید در نظر داشت اما اگر از اصول روش ژورنال به درستی استفاده شود تاثیر طولانی مدت خواهد داشت.

شما به هیک پیشزمینه ای نیں نیاز دارید

அக்குக்கு அய் புல் ஜெர்ப்ப்பு ப்புப்ப்பிப்ப்பியுக்க்கு. آدم ها با هم فرق دارند، ممکن است یک نفر در بیست سالگی هیچ کتاب غیردرسی نخوانده باشد و بخواهد شروع به خواندن کند، دیگری ممکن است در بیست سالگی «ماهی» بخواند، اما احساس کند ظرفیتش بیشتر از این است. می‌معابر «هفته‌ای» یک کتاب بخواند. هر دوی آنها قطعا می توانند از Bolt Journal استفاده کنند، اما باید توضیح دهم که Bolt Journal یک ابزار است و ما باید اصول استفاده از آن ابزار را از منابعی مانند کتاب Raider Carol یا منابع دیگر یاد بگیریم.

با بولت جورنل کتابخوان شد

در کنار بولت جورناز از باتکربه ها هم کیندی

در صورت نیاز به استفاده از این روش، با توجه به اینکه بولت ژورنال را برای چه کاری می خواهیم استفاده کنیم، از متخصص دیگری در آن زمینه درخواست خواهیم کرد. مثلاً اگر تا الان اصلا عادت کتابخوانی نداشتم، قطعاً با کتاب تاریخ شروع به کتاب خواندن نمی کردم و باید به این سبک کتاب خواندن را شروع کنم! پس خوب است از یک نفر که ترکیش عریت دارد بپرسم که بهت است از آن کتاب‌هایی که کنم. या में में में अगास कन क खुका डारम व व केबत क क कहील के लिए के में में र र मि‌धम मि‌धम मि‌धम मि‌धम मि‌धम मि‌धम خوب است از يك تحميل ببرسم تحديث مي‌توانم تقروبم را بدهم و مدت تطريز كتاب بخوانم. تعریف متخصص این است که یک نفر غریب است و کافی نیست، کافی است شخص دیگری در آن زمینه تجربه خود را داشته باشد. بنابراین، با توجه به شرایطی که در آن قرار دارم، باید اطلاعات دیگری را یاد بگیرم، اما قطعا می توانم از Bolt Journal استفاده کنم.

انتهای پیام