اجتماعی

بحران کرونا و پرورش انعطاف‌پذیری کودکان

دوران خبر / خراسان رضوی پاملا دیویس ، نویسنده مقاله ، گفت: “مدتی است که مدارس مجازی ، فاصله جسمی و مشکلات سلامتی برای خانواده ها مشکل ایجاد کرده و برخی را در آستانه فروپاشی قرار داده است. بنابراین ، محققان روشهایی را برای افزایش امید و تحمل کودکان هنگام شیوع اپیدمی کوید پیشنهاد کردند.

به گزارش اخبار روانشناسی ، مسکن اجباری با شیوع بیماری همه گیر Covid-19 و افزایش تعداد کشته ها به واقعیت تبدیل شده است. به طور معمول ، کودکان بسیار مقاوم هستند ، آنها تمایل دارند از بزرگسالان تقلید کنند. با درک این موضوع ، والدین می توانند موارد زیر را انجام دهند تا مقاومت فرزندان خود را در روزهای کرونا افزایش دهند.

به کودکان یادآوری کنید که آنها می توانند کارهای سخت انجام دهند

ممکن است یادآوری به کودکان که زندگی در برابر بیماری همه گیر دشوار است مفید باشد ، اما آنها قبلا کارهای دشواری انجام داده اند.

مواقعی را که همه چیز از کنترل شما خارج بود به خاطر بسپارید و برخورد با آنها را در نظر بگیرید ، اما همه آنها پایان می یابد.

به کودکان یادآوری کنید که وقتی افراد دیگری به ما کمک می کنند ، انجام کارهای سخت بسیار آسان تر خواهد بود.

ما نمی توانیم به تنهایی از پس این اپیدمی عبور کنیم ، اما در کنار هم قدرت زیادی داریم. به راحتی می توان گفت که این آخرین کار دشواری نیست که فرزندان ما در زندگی با آن روبرو هستند ، اما ممکن است این قدرت را در آنها ایجاد کند تا در آینده با مشکلات دیگری روبرو شوند.

ناامیدی و امید دست به دست هم می دهد

گاهی اوقات ، وقتی که ما برای فرزندان خود امید و مثبت می خواهیم ، ناخواسته از غم و اندوه عمیقی که این همه گیری را رقم زده است ، عبور می کنیم. در عوض ، این موارد را مانند اقداماتی تصور کنید که باید مرتباً انجام دهید تا به فرزندان خود کمک کنید تا نگرانی های خود را شناسایی و بیان کنند.

برخی از افراد به دلیل بیماری اعضای خانواده یا دوستان خود را از دست داده اند و این اختلالات عمده توسط کودکان به راحتی قابل شناسایی است. به راحتی می توان از بیرون رفتن و بیرون رفتن با دوستان ، پدربزرگ و مادربزرگ ، مدرسه رفتن و انجام فعالیت های ورزشی یا تفریحی چشم پوشی کرد. به جای تصور امید و ناامیدی در درگیری ، باور کنید که کودکان باید این دو را با هم تجربه کنند. با توجه به اینکه غم و شادی دست به دست هم می دهد ، ما باید به کودکان کمک کنیم تا با مشکلات بزرگ شوند.

یک کتاب تاریخ با موضوعات جدید ارائه دهید

یکی از راه های کمک به کودکان با غم و امید نوشتن یک کتاب تاریخ در مورد تجربیات فعلی آنها است. به عنوان مثال ، کودکان می توانند حوالی شب کریسمس نقاشی بکشند یا قبل از شیوع و این روزها که اتفاق نمی افتد ، به مدرسه بروند. سپس از آنها بخواهید تصور كنند كه اپیدمی تمام شده و زندگی آنها در آینده چگونه خواهد بود (البته این درست است).

راه دیگر برای کمک به کودکان در ادغام اندوه و امید انجام کارهای جدید است (بازدیدهای مجازی به جای مراجعه حضوری).

به عنوان مثال ، وقت آن رسیده است که برنامه های ورزشی هفتگی مانند فوتبال را با بازیهای خانوادگی در زمانهای منظم جایگزین کنید یا در حالی که کودک با دوستانش بازی می کند ، برنامه ریزی آشپزی کنید.

نکته اصلی این است که برخی موارد جدید برای خانواده ها ، مانند رویدادهای مجازی ، علاوه بر یادآوری گذشته ، ممکن است به آنها یادآوری کند که در معرض خطر انتقال ویروس نیستند.

رسانه ها و قرار گرفتن در معرض اخبار را محدود کنید

کودکان بسیاری از اتفاقات پیرامون خود را می فهمند ، حتی زمانی که فکر می کنیم آنها از آنها آگاهی ندارند. به آنچه کودکان هنگام مکالمه تلفنی یا گوش دادن به اخبار می توانند بشنوند توجه کنید.

اطمینان حاصل کنید که کودکانی که به تبلت و تلفن های هوشمند دسترسی دارند به گزارش های خبری یا اخبار در شبکه های اجتماعی دسترسی ندارند. این ایده برای کودکان و بزرگسالان مفید است. کودکان به راحتی استرس و اضطراب بزرگسالان را درک می کنند. اخبار و اخبار رسانه ها را در آخر هفته یا تعطیلات در نظر بگیرید.

به یاد داشته باشید که بیماری Covid-19 برای کودکان و بزرگسالان مضر است

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که بیماری کووید -19 تجربه ناخوشایند کودکی است و می توان انتظار پاسخ های مناسب به این واقعیت آسیب زا را داشت. برخی از کودکان با تغییرات رفتاری ، مشکلات خودتنظیمی ، واکنشهای شدید عاطفی یا عدم توانایی در انجام کارهای ساده یا انجام تکالیف به آنها پاسخ می دهند.

نکته منحصر به فرد در مورد این اپیدمی این است که یک آسیب معمول است. این به این معنی است که کودکان و والدین همزمان آن را تجربه می کنند. ضربه مفصلی در تجربه های دشوار فرصت های منحصر به فردی برای پیوند ایجاد می کند ، اما اگر والدین آنها مشکلی داشته باشند می تواند به کودکان آسیب برساند. به همین دلیل ، برای مراقبین مهم است که تجربیات خود را پردازش کنند. یکی از بهترین راههای مقابله با این مسئله یافتن راهی برای مقابله با ناامیدی و آسیب است.

به یاد داشته باشید که کودکان از مراقبان قابل اعتماد بسیار بهره مند می شوند

بزرگسالان قابل اعتماد به کودکان کمک می کنند موج خطرناکترین طوفان را سوار شوند و قدرت و آمادگی بیشتری برای مواجهه با شرایط دشوار آینده دارند. وقتی به فرزندانمان کمک می کنیم امید و ناامیدی را در کنار هم تجربه کنند ، به آنها یادآوری می کنیم که آنها می توانند کارهای سخت انجام دهند و فرصت هایی برای رشد و همچنین فرصت های مثبت برای برقراری ارتباط با فرزندانمان ایجاد کنند که هرگز نمی خواهند. آنها تصور نمی کردند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید