بین الملل

برای داوران مردودی جایگزین داریم/ از باشگاه‌ها می‌خواهیم که به سمت بیانیه‌نویسی نروند

مسئول اجرایی دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال گفت: از باشگاه ها می خواهیم اظهار نظر نکنند.

گزارش کردن خبرگزاري گروخوت گرخوت، غلامرضا سلیمانی در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی دستیاران و سرپرستان تیم های لیگ برتری گفت: لازم است این جلسات در طول سال با داوران برگزار شود تا مدیران بتوانند داوران را از نظر رفتاری بشناسند. قرار بود آقای افشاریان هم در این جلسه حضور داشته باشند که به دلیل مشکل ایشان حاضر نشدم. البته داوران ما برای مقابله با چالش هایی که در کنار زمین پیش می آید آموزش های لازم را دیده اند و با توجه به اینکه یک معلم خارجی هم برای داوران و هم برای ناظران کلاس برگزار کرده، به روز شده اند.

وی در پاسخ به این سوال که دلیل حواشی که در فوتبال ما به وجود می آید عدم آشنایی با قوانین و یا عدم اجرای آن است، تصریح کرد: این اظهارات قبل از مسابقات به شدت بر روحیه و رفتار داوران تاثیر می گذارد و خیر. هر چقدر هم که تلاش کنیم متأسفانه این موارد روی داوران تأثیر منفی می گذارد و از تیم ها تقاضا دارم به سمت بیانیه نویسی نروند. بیشتر تنش ها از خارج از زمین می آیند و عوامل خارجی باید کمی بیشتر تحت کنترل رفتار کنند. مجری قانون و سازمان های مجری قانون می توانند برای کمک به این امر بسیار بهتر عمل کنند. در دنیای فوتبال هم همین طور است و اگر تخلفی از سوی مسئولان تیم صورت بگیرد به شدیدترین شکل برخورد می شود و اگر در فوتبال ما این اتفاق بیفتد به تیم داوری هم کمک می کند.

مسئول اجرایی دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال در پاسخ به عدم حضور یکی از اعضای اجرایی فدراسیون فوتبال در این جلسه گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم، شاید دعوت نشده اند. سهیل مهدی باید در این زمینه پاسخ دهد.

سلیمانی در پاسخ به این سوال که نگران رد تعدادی از داوران در تست های پزشکی نیستند؟ وی خاطرنشان کرد: متأسفانه 5.6 نفر از داورانی که در آزمون مردود شدند، داوران عالی بودند که غیبت آنها قطعاً جای نگرانی دارد، اما با توجه به تعداد زیادی داوری که در کشور داریم، جایگزین داریم، اما مایل بودیم حضور داورانی که در تست ها مردود شده اند. . طبق استانداردها، این داوران باید حدود 45 روز وقت بگذارند و در صورت تایید کمیته داوران، باید دوباره از آنها تست بگیریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید