اجتماعی

بررسی چرایی افزایش سطح گاز متان در اتمسفر

سالانه 6000 توپ به آزمایشگاه ایالت کلرادو در آمریکا فرستاده می شود. در داخل هر یک از آنها نمونه ای از هوا وجود دارد که از یکی از زنجیره های متشکل از 50 ایستگاه کنترل و نظارت در سراسر جهان گرفته شده است. آنها با یکدیگر می توانند به یکی از مهمترین سؤالات جهان پاسخ دهند: چرا سطحی از گاز در جو وجود دارد؟

به روگر دوران خبر، این زروان ابی و سیا از هوای اجزیر، الاسکا، چین و ساموآ پر شده و زرکت بری نوم تورین روی اینها است. «اد دلوگوکنکی» از متخصصان آزمایشگاه نظارت و کنترل جهانی که توسط سازمان ملی اقیانوسی و جوی آمریکا اداره می شود، گفت: این نمونه جمع آوری و آزمایش می شود.

در محیط آزمایشگاه، گازهای مختلف موجود در این نمونه از اکسید کربن به اکسید نیتروژن گرفته شده و فلوراید گوگرد اندازه گیری می شود و داده های جمع آوری شده بر اساس مدل های واقعی آب و هوا است. حدود 15 سال پیش، محققان مشاهده کردند که سطح گاز متان تا 100 درصد گاز گلخانه ای افزایش یافته و اثر گرمایشی آن 80 برابر بیشتر از دی اکسید کربن است.

অন্ত্ত্য ক্য়িকা ইস্ক্রিক্যা ক্র্া متان مده اوریتی کاز فیزی است، اما از تریک دیگر فیلم های بشر میں دفن برینگ، شالیزارهای برینگ و پروش گاو در میان توریدیم میر شود.

با این حال تی کند سال کردی است پیامدهای گرمایش جهانی بسیار زیاد است: از 1.1 درجه سانتیگراد، دمای زمین افزایش می یابد، دمای زمین افزایش می یابد، درجه حرارت کمتر از دمای صنعتی است. متان موجود در جو در سال 2020 بیشترین نرخ رشد را داشت و سپس در سال 2021 مجدداً رکورد شکسته شد. உத்தை குக்க்கியுக்க்குக்கு நித்து

«لیندسی شین لان» از اینکه در ایستال کلرادو که پاسیره و آنه را بر دَهَه دارد، گفت: این تکان می گوید. تحقیقات زیادی در حال انجام است و بسیاری از محققان به دنبال توضیح هستند.

تحميل كه انها تعريفة آن را عرض الكرده اند اين است كه نوع متان امعل در عادن است. متان از منابع فسیلی گرفته می شود و حاوی نیتروژن بیشتری نسبت به دی اکسید کربن است، در حالی که متان اتمسفر کمتر از منابع میکرو مانند برکه ها، گاوها و محل های دفن زباله تولید می شود.

از ابتدای انقلاب صنعتی، سوخت‌های فسیلی با متان موجود در جو مرتبط هستند. اما در حدود سال 2007، زمانيكه تست متان اتماسفر مجدد روند عادیزي كرت، در نبست يزوتوپي اينترك شد. در دروا وال، از سوختگی های فسیلی ناشی می شود، از این امر می شود. این علامت به این معنی است که در زمین، گاز متان بیشتری پراکنده می شود و سرعت آن کاهش نمی یابد.

دلوگوکنکی گفت: ما شید یک کیبی کها اساسی شیدم. پس از 200 سال، ناگهان شاهد کاهش کربن دلتا 13 بودیم. ین بدان منازاست که اورخ داه است که اورک داه است. تعیین اینکه این “توافق مهم” چیست، مستلزم آن است که متان از منابع مختلف، از برکه ها و دریاچه های کم عمق در مناطق گرمسیری تا ذوب یخ های دائمی در قطب شمال، و همچنین از محل های دفن زباله و کشاورزی پراکنده شود. کردید.

وی ورد: متان نوع خداس جلبی از غازهای گلخانه‌ای است زیرا روس‌ترین آنترا و کید درد ک بید آن‌ها را دیگم کرد. باید توری با آئین کاز عادی شد که انگر یک کارآگاه و سعید توریتان یک مامای جنایی کیدنید کید. کشف این راز نشان وایل داد که ایا موسیقی است جهان با بدترین سناریو “بمب متان” شوود یاک خیر-یک حلقه بازخورد که دین آن سیاره گرمتر به تورور گاز تایتری سیستورا می کند می کند مای های.

سرنخ‌های صورت‌تر آنترا گاز متان

برای سال‌ها متان مدان توجه جمیعی علمی و استیاکتین نودود و انها تعارین مترین به کریبی انترا کاز کربین دی وکید دراند. بخشی از دلیل این امر این بود که بین سال‌های 2000 تا 2007 مقدار پول کاهش یافت.

اکنون محققان از مقیاس ISO و ماهواره‌های ماهواره‌ای استفاده می‌کنند. آنها می دانند که این افزایش از مربولع میکربولی ن یش میشورب حوضچه‌ها، دریاچه‌ها و محل‌های دفن زباله همگی تولیدکنندگان متان «میکروبی» هستند که کربن را تجزیه کرده و گازهای گلخانه‌ای تولید می‌کنند. برای تعیین میزان نقش هر یک از این منابع در تولید متان، محققان در حال حاضر بر روی جو زمین کار می کنند تا نقاط داده را پیدا کنند.

“یوآن ניסבט”، استاد علوم زمین در در دانش لندون گفت: به نذر می‌رسد تلاب‌ها و گوها و کوها بیولیکی به کیلویی در حال حاضر در حال حاضر. به نازر می راسید شفرترین روش از تورین ستویی بهده. تعليقة جاهني بروش گاو و دفن ابطان ها نيز روشد اينتراك مكروبي را به همور هلد است.

در مقاله ای که در آینده پراکنده خواهد شد، “چمن” و “مسافت طولانی” نتایج مشابهی دارند: از سال 2007، 85 درصد افزایش گاز متان موجود در جو به دلیل این واقعیت است که منابع میکروب ها و نیمی از آنها مربوط به مناطق گرمسیری است.

“पुल पाल्मर” از استادان دانهاست عدینبورگ با از داده های ساپلتی شرک افریکرا را تپیپرن به استاد انترا غازهای گلخانه ی را را مورد توجه قرار داده است. شاهید بادید قبل تویں گاز متان به دیلیل انتراه در گاز در تلاب آدیدم. سایر مناطق گرمسیری دارای حوضچه هایی مشابه مناطق جنوب شرقی آسیا و آمازون هستند، اما دارای استخر بزرگی نیز هستند. अग तालबाहा हुम ‌तर मी‌शुन ، गाज मतान तरेटी तिसर मी‌शोद जिरा मेकाई कुषान मतन मेड़ा अली मेटा टेा टेरी ब है।।।।।।।।।।।।।।।।।। پوند

منابع هرج و مرج (Anarchy) منتظرم تغییرات آب و هوا منجر به بارندگی شدیدتر در شرق آفریقا شود و با وجود این حوضچه ها متان مرطوب و گرم تری تولید شود. سایر منابع طبیعی متان مانند ذوب دائمی یخ و آتش سوزی جنگل ها نیز با تغییرات آب و هوا مرتبط هستند.

قائن اینتراح غاز متان

در هالی که دولت نمی کند در مدر انترا متان از تریک تلابه ها و لکه ه کا کیںی دهنده، پیش از این وهم داه دهنده دیز از یز نیم کہے. حدود نیمی از اینتراک متان از صوریته و ناشی می شود سال گذشته، بیش از 100 پوند از تعهدات جهانی انتشار گازهای گلخانه ای در نشست آب و هوا COP26 راه اندازی شد، امضا شد و متعهد شد که انتشار گازهای گلخانه ای را تا پایان دهه 30 درصد کاهش دهد.

کاهش انتشار متان با کاهش گاز دی اکسید کربن مرتبط است.

بر اساس گزارش برنامه محیط زیست سازمان ملل که در می 2021 منتشر شد، تلاش جهانی برای کاهش انتشار گاز متان با استفاده از فناوری های موجود می تواند انتشارات ناشی از فعالیت های انسانی را تا سال 2030 تا 45 درصد کاهش دهد و تا دهه 2040 گرمایش را کاهش دهد. ..

سریتیرین راه تعدیل متان به سوکت‌های فسیلی اینته می‌ده که کودو یک سوم از آنتراکات ناشی از فیشر را می‌دهد. نسب دراسته‌های فیلم فیلینید در مادن زغال سنگ، بیشتر کودهنگم NISHT غاز، قائن تعریف متان در هین تودید نفت و غاز و سایر پی‌ها می‌آیند اینتره متان را بیش از 40 میلیون تن در سال می‌دهد.

به روگر فیننشال تیمز، با این وجود، شهرینی نیست که در کیمی کافی باشد. بزرگترین تولیدکنندگان گاز متان در جهان، یعنی چین و روسیه، پیمان COP26 را امضا نکرده اند، و حتی اگر امضا کنند، مشخص نیست که کاهش انتشار گاز متان ناشی از فعالیت های انسانی برای جبران افزایش گاز متان کافی باشد. منابع طبیعی.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید