استان ها

بماند///یک تیر و دو نشان استقلال در دیدار با نساجی

مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی

استقلال در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی مصافی حساس با نساجی مازندران دارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، تیم‌های استقلال و نساجی مازندران در چارچوب مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی ساعت ۱۸:۳۰ فردا در ورزشگاه آزادی به مصاف هم خواهند رفت. 

این بازی در شرایطی برگزار می‌شود که دو تیم به اهدافی که در لیگ برتر داشتند نرسیدند. استقلال که امید زیادی داشت تا قهرمان شود با قبول شکست در دربی با پرسپولیس و در ادامه تساوی خانگی با صنعت نفت آبادان، از کورس قهرمانی فاصله گرفت و در نهایت سوم شد. نساجی هم تمامی بازی‌های خود را به همراه آخرین بازی دور رفت بدون کسب پیروزی پشت سر گذاشت و تنها به خاطر عملکرد خوبی که در ۱۴ بازی ابتدای فصل داشت با حضور در رتبه سیزدهم در لیگ برتر باقی ماند.

دو تیم همانند دیگر تیم‌های لیگ برتری از مرحله یک شانزدهم وارد بازی‌های جام حذفی شدند. استقلال با عبور از تراکتور، ملوان و پارس جنوبی به جمع چهار تیم برتر این مرحله رسید و نساجی هم با عبور از فجرسپاسی، آلومینیوم اراک و پیکان توانست به نیمه‌نهایی راه یابد. 

استقلال و نساجی تا به حال ۲۲ دیدار برابر هم برگزار کرده‌اند که ۱۰ بازی را آبی‌پوشان تهران برده‌اند، ۳ بازی با پیروزی نساجی تمام شده و ۹ دیدار با تساوی خاتمه پیدا کرده است. دو تیم در فصل جاری دو مرتبه در چارچوب بازی‌های لیگ برتر با هم روبه‌رو شده‌اند که بازی رفت در تهران با برتری استقلال تمام شد و دیدار برگشت در قائمشهر با تساوی به پایان رسید. البته آخرین رویارویی دو تیم در چارچوب جام حذفی فصل گذشته در مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها برگزار شد که دو تیم پس از تساوی در پایان ۱۲۰ دقیقه، وارد ضیافت پنالتی‌ها شدند و نساجی موفق به کسب پیروزی شد.

آبی‌پوشان که در این فصل موفق نشدند از عنوان قهرمانی خود در لیگ برتر دفاع کنند به دنبال آن هستند تا فاتح جام حذفی شوند و به همین خاطر می‌خواهند با یک تیر دو نشان بزنند. آنها در صورت شکست نساجی، ضمن آنکه فینالیست می‌شوند انتقام فصل گذشته را می‌گیرند و از طرفی دیگر مدافع عنوان قهرمانی را از دور رقابت‌ها خارج می‌کنند تا گام مهمی را به سوی قهرمانی بردارند و در انتظار برنده دیدار هوادار و پرسپولیس باقی خواهند ماند تا در آن بازی برای کسب هشتمین قهرمانی حذفی به مصاف حریف خود برود. اگرچه ریکاردو ساپینتو در بازی فردا کوین یامگا را همراه رضا میرزایی مصدوم می‌بیند و سعید مهری هم محروم است.

در مقابل نساجی که نمایش بسیار ضعیفی را در لیگ برتر داشته خود را در جام حذفی امیدوار می‌بیند و همان‌طور که فصل قبل توانست قهرمان شود این فصل هم با کوهی از اتگیزه امیدوار به تکرار عنوان قهرمانی است. البته فصل قبل نساجی با هداست ساکت الهامی قهرمان شد و این فصل حمید مطهری هدایت این تیم را بر عهده داشت که در اواخر فصل کارلوس هرناندز جانشین او شد و سرمربی اسپانیایی غیر از پیروزی جام حذفی مقابل پیکان در تمامی بازی‌های خود در لیگ برتر در کسب پیروزی ناموفق بوده است.