بین الملل

بیانیه سازمان بنادر درمورد وضعیت خدمه ۲ کشتی توقیفی یونانی

سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران درباره آخرین وضعیت محموله توقیف شده 2 نفتکش به نام های «دلتا پوسایدون» و «جنگجوی تدبیر» و خدمه آنها اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان کشتیرانی و دریانوردی، در این اطلاعیه آمده است: دولت جمهوری اسلامی ایران در راستای وظایف بشردوستانه و بشردوستانه خود و همچنین در راستای انجام وظیفه با اجرای تعهدات بین المللی خود، با همکاری کامل مالکان کشتی، کلیه خدمات لازم را به کشتی ها و خدمه بندر ارائه می کند.

در این بیانیه آمده است: مالکان کشتی یونانی همچنین حفظ و ارتقای ایمنی کشتی و همچنین در راستای اجرای مفاد کنوانسیون کار دریایی (MLC 2006) در خصوص حرکت خدمه بر اساس روال معمول در صنعت حمل و نقل دریایی و در این راستا سازمان بنادر و دریانوردی همکاری های لازم را انجام می دهد.

سازمان دریانوردی افزود: مشخص شده است; خدمه کشتی از ابتدا توقیف نشده اند و بر اساس مقررات ملی جمهوری اسلامی ایران و کنوانسیون های بین المللی دریانوردی فعالیت و وظایف خود را در کشتی انجام می دهند.

در اطلاعیه سازمان بنادر و دریانوردی آمده است: علاوه بر توقیف محموله، ۲ فروند نفتکش دلتا پوسایدون و پردنت واریور با شکایت صاحب محموله کشتی ایرانی مورد رسیدگی مقام قضایی قرار گرفتند. لانا که در یونان توقیف شد.

انتهای پیام/