ورزشی

بیرانوند و طارمی در بین ۱۰ ستاره آسیایی در جام جهانی

به گزارش شفاف و به نقل از سکرت، بازیکنانی چون هیده توشی ناکاتا، علی دایی، پارک جی سونگ در تاریخ جام جهانی خوش درخشیده اند. در واقع تعداد بازیکنان آسیایی که توانستند عملکرد خوبی در این رویداد داشته باشند کم نبود.

اکنون همه نگاه ها به جام جهانی 2022 قطر است و باید دید کدام بازیکنان آسیایی این بار خواهند درخشید.

المعز علی (قطر)

عبدالکریم حسن (قطر)

مهدی طارمی (ایران)

مهدی طارمی در جام جهانی گذشته نیز در آسیا بازی کرد. همه قبل از پایان روز پرتغال را به یاد می آورند. چهار سال گذشته و حالا او یک مهاجم در اوج است و عملکرد خوبی برای پورتو داشته و امسال 5 گل در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده است.

طارمی یکی از مهره های کلیدی تیم پورتو است که فصل گذشته قهرمان لیگ و جام حذفی پرتغال شد. طارمی در پرتغال در سه فصل و نیم فصل 62 گل به ثمر رسانده و در این فصل کاملاً توانایی درخشش را دارد.

علیرضا بیرانوند (ایران)

در حالی که این تیم بود که شانس پیروزی تاریخی مقابل پرتغال را در جام جهانی از دست داد، اما درخشش علیرضا بیرانوند در آن بازی را هم نباید فراموش کرد. بیرانوند وقتی پنالتی رونالدو را مهار کرد روی قانون تمرکز کرد.

بیرانوند که با پرسپولیس چهار قهرمانی در لیگ ایران را کسب کرده بود، در نهایت راهی اروپا شد و به رویال آنتورپ بلژیک پیوست و در پرتغال به صورت قرضی در بوآ ویستا به بازی ادامه داد، هرچند اخیرا با مصدومیت دست و پنجه نرم می کند.

حالا این دروازه بان 30 ساله به پرسپولیس بازگشته و پس از آمدن گزینه های قابل قبول دیگری مانند امیر عبیدزاده، رقابت سختی برای پوشیدن پیراهن شماره یک تیم ملی پیش رو دارد، هرچند که به نظر می رسد او هم گزینه اول کارلوس در دروازه برای دومین بار متوالی تیم باید ملی باشد.

سلمان الفرج (عربستان)

سالم الدوساری (عربستان)

تاکهیرو تومیاسو (ژاپن)

دایچی کامادا (ژاپن)

کیم مین جائه (کره جنوبی)

سون هیونگ مین (کره جنوبی)