استان ها

تب آموزشی بیشتر به موضوع وحدت بپردازند

دوران خبر/خراسان جنوبی امام جمعه اهل سنت اسدیه گفت: برای حفظ وحدت لازم است کتب دانشگاهی و آموزشی بیشتر در این خصوص مانور دهند.

مولوی سید احمد عبداللهی، در گفت‌وگو با دوران خبر اظهار کرد: وحدت امر مورد تاکید پروردگار بوده و خداوند متعال امر به اتحاد و اتفاق کرده است.

وی با بیان اینکه پیامبر(ص) از وحدت امت خود راضی و خشنود و از اختلاف ناراضی بودند، افزود: در شرایط حاضر که دشمنان نظام اسلامی می‌خواهند در بین مسلمانان اختلاف و یاس ایجاد کنند باید هوشیار بود.

امام جمعه اهل سنت اسدیه با بیان اینکه مسلمانان با هوشیاری خود باید روی مشترکات خود تکیه کرده و از مواردی که باعث تفرقه می‌شود پرهیز کنند، بیان کرد: در گرو وحدت، اقتدار و عزت مسلمانان‌ حفظ می‌شود و همین باعث خواهد شد مسلمانان در برابر مستکبران بایستند.

عبداللهی با بیان اینکه اگر مسلمانان اتحاد نداشته باشند، مورد هجمه دشمنان قرار خواهند گرفت، تصریح کرد: در کتب و منابع دینی بر وحدت مسلمانان بسیار تکیه شده و عقل و عرف نیز این امر را می‌پذیرد.

وی بیان کرد: لازم است در مورد وحدت بیشتر کار شده و نویسندگان بیشتر بنویسند و خطبا بیستر در مورد آن صحبت کنند تا آحاد جامعه به اهمیت آن پی ببرند و وحدت را عملی کنند.

امام جمعه اهل سنت اسدیه اظهار کرد: افرادی که در پی اختلاف هستند روی موارد اختلافی مانور می‌دهند، بنابراین لازم است بیش از این در مورد وحدت کار شده تا شاهد ثمرات آن باشیم.

عبداللهی بیان کرد: اگر می‌خواهیم خداوند از ما راضی باشد، در زندگی خود موفق بوده و عزت و شکوهی که خدا به یک مسلمان عطا کرده حفظ کنیم، باید از موارد اختلافی پرهیز کرده و نقاط مشترک را ببینیم.

انتهای پیام