استان ها

تحقق جهاد تبیین یکی از راهبردهای آموزش و پرورش کشور است

دوران خبر/خوزستان وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برکات عملیات ثمین الائمه برای انقلاب اسلامی گفت: اجرای جهاد تابعین از برنامه های اولویت دار آموزش و پرورش خوزستان است.

یوسف نوری امروز (5 مهرماه) در پنجمین همایش تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مقاومت در شهرستان آبادان در گرامیداشت سالروز شکست تاریخی حصر آبادان و عملیات موفقیت آمیز سامان الائمه گفت: شکست حصر آبادان مایه خیر و برکت نهضت مقاومت در هشت سال دفاع مقدس بود، به گونه ای که موفقیت در این عملیات زمینه ساز پیروزی ها و پیروزی های دیگر در جنگ شد.

به گزارش دوران خبر به نقل از اداره کل آموزش و پرورش خوزستان، وی در ادامه به نقش تمدن اسلامی در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین نتایج تفکر شیعه، شکل گیری تمدن رضوی توسط حضرت ثمین الحجج در سرزمین ایران اسلامی حضرت امام خمینی (ره) با این فرهنگ و تربیت شاگردانی در خطوط مکتب امام رضا (ع) در تشکیل نهضت انقلاب اسلامی موفق بود.

وزیر آموزش و پرورش در پایان گفت: مردم غیور و ولایت مدار آبادان در عملیات ثمین الائمه، حماس، بزرگان و با مقاومت و استقامت، حوادث بزرگ بعدی تاریخ مقاومت مردم را رقم زدند. ایران در هشت سال دفاع مقدس قطعاً امری شریف خواهد بود و قابل تقدیر است.

پایان پیام