حوادث

تداوم آماده‌باش هلال‌احمر برای شرایط جوی/ افزایش پایگاه‌های امدادونجات در طرح زمستانی

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر اعلام کرد با توجه به پیش بینی هواشناسی تداوم بارندگی ها و روند کاهشی در نقاط مختلف کشور، امدادگران این سازمان در آماده باش کامل هستند.

مهدی ولی پور در گفت وگو با دوران خبروی با اشاره به پیش بینی های سازمان هواشناسی از بارش برف، باران، کولاک، سیل و کاهش دما در بیش از 20 استان کیشور گفت: سازمان امداد و نجات هلال احمر هر ساله طرح ملی امداد و نجات را در فصل زمستان اجرا می کند. فصل و امسال با توجه به وضعیت بارندگی این طرح را کمی زودتر از ابتدای آذرماه اجرا کردیم.

وی گفت: امدادگران سازمان امداد و نجات هلال احمر در 1533 پایگاه و مرکز عملیاتی سراسر کشور در حالت آماده باش هستند. در حال حاضر 5000 خودروی امدادی و 22 بالگرد امدادی آماده ارائه خدمات در مواقع ضروری هستند.

ولی پور از افزایش تعداد پایگاه های امدادی در فصل زمستان خبر داد و گفت: 600 پایگاه ثابت در کیشور داریم که در تمام ایام سال خدمات رسانی می کنند اما در فصل زمستان ظرفیت ما در مناطق کوهستانی و ارتباطی 50 درصد افزایش می یابد. محورهای حادثه خیز روز جمعه 1533 پایگاه و مرکز عملیاتی به مردم خدمات رسانی می کنند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه امدادگران از ابتدای هفته جاری در مناطق و استان هایی که احتمال بارش برف و باران وجود دارد در حالت آماده باش هستند، گفت: همچنین روند کاهش دما، امدادگران اورژانس همچنان ادامه خواهند داشت. .

ولی پور با بیان اینکه توجه مردم به نکاتی ضروری است، گفت: در هنگام بارش باران و برف باید از ارتفاعات و کوه نوردی خودداری کرد. همچنین وجود مسائل و موضوعات حاشیه ای توصیه نخواهد شد. همچنین در مورد رانندگان نیز ابتدا در صورت لزوم از تردد غیرضروری خودداری کنند و در صورت لزوم حتماً در جاده ها و گردنه های برفی چرخ زنجیر به همراه داشته باشند. همچنین استفاده از خاموش کننده های لامپ و روشن شدن لامپ ها حتی در روز در جاده های مه آلود توصیه می شود.

آخرین پیام