حوادث

تهیه اطلس نقاط بحرانی در استان تهران / لایروبی مسیل‌ها رصد می‌شود

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از تهیه اطلس نقاط بحرانی و آسیب‌پذیر خبر داد و بر لزوم زه‌کشی رودخانه‌ها تاکید کرد و گفت: کانون بحران حاشیه مردم در دوران پس از خشکسالی است.

حمید یزدی آنلاین گزارش می دهد بعدازظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص مشکلات و مسائل سیل مردادماه فیروزکوه در منطقه “مازدران” که روز گذشته با حضور محسن منصوری استاندار تهران برگزار شد، گفت: در جریان مواجهه با … دیدار حضوری با مردم «مزدران» مشکلات تمام شد با مردم این منطقه به گفت و گو نشسته ایم و گزارش عملکردی از اقدامات انجام شده ارائه خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه از تاریخ 7 لغایت 10 فروردین 1401 روستای مزداران درگیر بارندگی های شدید و ناگهانی ناشی از باران های موسمی شد، گفت: 43 روز است که اقدامات مناسبی برای کاهش آلام مردم انجام شده است و معتقدیم مردم نباید از این بارندگی ها جلوگیری کنند. در طول سیل احساس تنهایی می کنند و نسبت به خسارت وارده بی تفاوت خواهند بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از تهیه اطلس نقاط بحرانی و آسیب پذیر استان تهران خبر داد و افزود: با بررسی های تیم بازرسی مدیریت بحران منطقه «مزدران» متاسفانه به دلیل حجم بالای بارندگی، ویژگی‌های زیست‌محیطی، نبود پتانسیل زیست‌محیطی برای اکتشاف این سطح از باران و از همه مهم‌تر دستکاری‌های زیست‌محیطی از طریق تأسیسات ساختمانی، تغییر کاربری اراضی، طراحی نشدن سیستم زهکشی مناسب و رعایت نکردن حریم‌های بستر رودخانه منجر به اقتصاد می‌شود. تلفات.

وی با اشاره به اینکه شهرداری ها، بخشداری ها و فرمانداری ها مسئول برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز هستند و موظف به اقدامات پیشگیرانه در این زمینه هستند، تصریح کرد:

یزدی آنلاین با تاکید بر همکاری مردم در دوران پسابحران گفت: در سیل گذشته ستاد مدیریت بحران به طور کامل فرسوده شد و یکی از مهم ترین مواردی که پس از بحران باید به آن توجه شود تداوم آن است. کمک و حمایت که همیشه مورد تاکید این اداره است فردا است

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: عملیات ماشین آلات، نیروهای امدادی و اعضای ستاد مدیریت بحران تا زمانی که مردم بخواهند و نیاز به کمک داشته باشند ادامه خواهد داشت و هیچ تقصیری در این زمینه قابل قبول نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استاندارد تهران، وی به مرحله بهبودی پس از ایجاد بحران اشاره کرد و گفت: اسکان موقت سیل زدگان، اقدامات بازسازی و عمرانی در مناطق سیل زده، بازگشایی تمامی راه های روستایی آسیب دیده از سیل. ، پایش و پایش ویژه مسائل زهکشی رودخانه ها و تاکید بر تسریع در روند لایروبی رودخانه ها پیگیری شده است.

آخرین پیام