عمومی

تکنیک هایی برای آرام کردن و کنترل خشم

تکنیک های زیادی وجود دارد که می توانید برای حفظ آرامش و کنترل خشم خود از آنها استفاده کنید.

به گزارش دوران خبر ، سواد زندگی وی نوشت: “هنگامی كه علائم هشدار دهنده ای را كه موجب عصبانیت شما شده است دانستید و عصبانیت شما را برمی انگیزد ، می توانید قبل از خارج شدن از كنترل عصبانیت ، اقداماتی برای كنترل آن انجام دهید.” تکنیک های زیادی وجود دارد که می توانید برای حفظ آرامش و کنترل خشم خود از آنها استفاده کنید.

یک نفس عمیق بکش: تنفس عمیق به کنار آمدن با استرس کمک می کند. نکته اصلی این است که نفس های عمیق شکمی داشته باشید ، سعی کنید هوای تازه را تا حد ممکن وارد ریه های خود کنید.

راه رفتن: یک پیاده روی سریع در اطراف ساختمان یا حتی داخل اتاق بسیار موثر است. فعالیت بدنی انرژی جذب شده را آزاد می کند و می توانید با آرامش و با ذهنی آزاد وضعیت را بررسی کنید.

بر پنج حس تمرکز کنید: تمرکز بر حواس و آنچه در حال حاضر می شنوید ، دیدن ، استشمام یا لمس در لحظه می تواند استرس را کاهش دهد بنابراین می توانید آرامش خاطر خود را بدست آورید. گوش دادن به موسیقی ، تماشای عکس عزیزتان ، نوشیدن یک لیوان آب یا یک فنجان چای یا نوازش حیوان خانگی به شما کمک می کند تا عصبانیت خود را کنترل کنید.

عضلات را کشیده یا ماساژ دهید: خشم غالباً باعث انقباض عضلات بدن می شود. برخی از شانه ها یا گردن و برخی از بازوها یا صورت تا حد زیادی جمع می شوند. این نواحی را ماساژ داده یا کشش دهید تا از شدت عضلات شل شود.

عدد: به آرامی روی 10 ، 20 یا 50 بشمارید و روی شمارش تمرکز کنید تا قسمت منطقی ذهن شما با احساسات شما همخوانی داشته باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید