اجتماعی

جدیدترین آمار مبتلایان سرخک در کشور/ واکسیناسیون سرخک و فلج اطفال اتباع از دی‌

مدیر اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت با اشاره به افزایش موارد سرخک در کودکان، برنامه وزارت بهداشت برای واکسیناسیون سرخک و فلج اطفال در بین غیرنظامیان -اتباع ایرانی 15 ساله در دانشگاه علوم پزشکی 27 و در ابتدای ماه اعلام شد.

دکتر سید محسن زهرایی در گفتگو با دوران خبر، وی درباره آخرین وضعیت شیوع سرخک در کیشور گفت: از ابتدای سال جاری (اوایل سال 1400) تا کنون 202 مورد تایید شده سرخک آزمایشگاهی در کیشور داشتیم که حدود 53 درصد جمعیت را تشکیل می دهند. تقریباً 95 درصد از افراد آسیب دیده.

वी विवरण: विया अभुद के जे ज़रण वारटा वारडी वारड इान मी‌शोंदा मी‌शुना मी‌गुण सुब स स बेह बेह इरानी होम शोन ؛ V زیرا کشورهای همسایه همسایگان شرقی و افغانستان وضعیت مناسبی در زمینه واکسیناسیون ندارند.

وی با اشاره به اینکه در اثر شیوع سرخک در این کشورها هر از چند گاهی موارد جدی سرخک رخ می دهد، تاکید کرد: امسال به گونه ای که جدی ترین اپیدمی سرخک در 10 سال گذشته در افغانستان رخ داده است. ، طبیعی است افرادی که از این کشور به ایران سفر می کنند در صورت ابتلا می توانند بیماری را به ساکنین ایران نیز منتقل کنند و به همین دلیل است که تعداد مبتلایان به سرخک نسبت به سال قبل افزایش یافته است. سال قبل

او بروز امار بروز سرحک در ایران در سال کریکس ملید، ‌ ایشر کرد: سال گذشته (سال 2021) 103 مورد تایید شده سرخک آزمایشگاهی در کیشور وجود داشت، اما امسال با افزایش شدت بیماری همه گیر در افغانستان، تعداد موارد ابتلا به این بیماری به 202 نفر افزایش یافته است.

ی ب ب تاکی به اینکه راه محافظ جامه در مقایسۀ سرخک، پوربه و ی برگ کامل اس ی ی ی کگمنت ک یش یش یش یش یش یش یش یش یش تزریق واکسن در بین کودکان ایرانی و اتباع کشور مبدا تفاوتی ندارد و این واکسن برای تمامی کودکان مشمول شبکه بهداشت و درمان به صورت رایگان تزریق می شود. مطالعات به ما نشان می دهد که بوشور VACCINISATION فیلمی استودید سودیا از ایرانیان پینی تر بوده است و در یک خطر بری برای بریک پی است.

مدیر گروه بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت ادامه داد: از ابتدای سال تا کنون طی یک برنامه واکسیناسیون تکمیلی حدود 650 هزار شهروند غیرایرانی از جمله افرادی که به تازگی وارد شده اند. به نوجوانان واکسن سرخک تزریق شد و اکنون برنامه دیگری در دست کوگا است که در ابتدای ماه مجدداً در خدمت شهروندان خواهیم بود و در 27 دانشگاه علوم پزشکی که جمعیت آموزش عالی را تحت پوشش خود دارند، برنامه واکسیناسیون کودکان 15 ساله و غیر سالمند را اجرا می کنیم. ایرانی ها. جزئیات این برنامه طی چند روز آینده اعلام خواهد شد.

و در آن سولة که ایا عامر تبلة به وجیرداری نازیر سرککک کائرک کے کے ایا مسکس است به بازیهای جهای در کارتر ک از کوک کرد در کرہ درہ دردان، definitive response kurd; زیرا هر گروهی می تواند این خطر را ایجاد کند، اما با توجه به اینکه ایران با هجوم مداوم بیماری از یک یا دو نوجوان که بیشترین میزان ابتلا به سرخک را دارند، می توان گفت که در ایران همیشه در معرض خطر سرخک هستیم و این خطر همیشگی است; اما با تعليق به جميلة كشكل ميـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ، به تور علمی و توریـــــــــــــــ،

انتهای پیام