حوادث

جزئیات حکم پرونده متروپل اعلام شد

ساختمان 10 طبقه متروپل واقع در آبادان خیابان امیری دوم خردادماه سال جاری ریزش کرد و در این حادثه تعدادی از شهروندان جان خود را از دست دادند. بلافاصله پس از این حادثه حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژهای رئیس قوه قضائیه دستورات ویژه ای در خصوص بررسی ابعاد این حادثه و رسیدگی فوری صادر کرد.

بر اساس این گزارش، قاضی قوه قضائیه به معاون اول دستگاه قضایی دستور داد تا قبل از تکمیل تحقیقات در خصوص تصادف در متروپل آبادان، پیگیری های لازم را انجام دهد تا پرونده هر فرد مقصر این حادثه طبق قانون تکمیل خواهد شد.

همچنین با توجه به اهمیت موضوع، تسریع در رسیدگی و نظارت بر پرونده در 30 صفحه تهیه و در اختیار رئیس قوه قضائیه قرار گرفت.

30 اسفندماه کیفرخواست پرونده تصادف متروپل برای 21 متهم صادر شد.

محاکمه این پرونده در 2 جلسه در روزهای 10 و 11 مرداد برگزار شد.

روز سه شنبه هشتم شهریورماه مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری با خبرنگاران به بخشی از دستورات صادره به متهمان این پرونده اشاره کرد.

بر اساس دستور شعبه 101 دادگاه کیفری اهواز، تمامی 21 متهم پرونده به دلیل رعایت نکردن سیستم های امنیتی دولتی و ساختمانی منجر به قتل 43 نفر (36 مرد و 7 زن) به قتل عمد متهم می شوند. ) و مجروح شدن 13 نفر به 3 سال حبس تعزیری محکوم خواهد شد.مجازات درجه پنج با مسئولیت روزهای بازداشت و انتشار محکومیت از طریق رسانه ملی محکوم شد.

جزئیات دیگر مفاد پرونده متهم به شرح زیر است:

1- امین تقوی فرزند عبدالامام به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت فنی مهندسی پویان سبز کویر به مدت 2 سال از کار در حرفه مرتبط با مهندسی ساختمان (طراحی، نظارت، اجرا و تهیه) محروم می شود. از هرگونه خدمات مرتبط با آن) و پروانه اشتغال باطل می شود و به عضویت سازمان نظام مهندسی محکوم شده است. همچنین تراز دو و نیم درصد را تایید کرد و اولیای دم متوفی و ​​مصدوم در این حادثه مقصر شناخته شدند.

2- محمدعلی فرزند امیر اسماعیلی وردنجانی به عنوان نماینده پروژه کنترل فنی و اجرایی به 2 سال انفصال از خدمات دولتی توسط شهرداری آبادان محکوم می شود. همچنین دو و نیم درصد مسبب این حادثه تشخیص داده شد.

3- عبدالرضا نادریان فر فرزند هریش به عنوان متولی نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان آبادان به مدت 2 سال از کار در حرفه مرتبط با مهندسی ساختمان (طراحی، نظارت، اجرا و تامین) محروم می شود. از هرگونه خدمات مرتبط با آن) در سازمان نظام مهندسی محکوم شد. همچنین مسئولیت دو درصد حادثه بر عهده وی خواهد بود.

4- سعید پارسافر فرزند بشیر به عنوان طراح و مشاور ساخت 2 سال محرومیت از اشتغال به حرفه مرتبط با مهندسی ساختمان (طراحی، نظارت، اجرا و ارائه هرگونه خدمات مربوط به..) شد. همچنین مسئولیت دو درصد حادثه بر عهده وی خواهد بود.

5- محمد قنبر فرزند زفولی محمدحسن به عنوان طراح و مشاور ساخت به مدت 2 سال از فعالیت در حرفه مرتبط با مهندسی ساختمان (طراحی، نظارت، اجرا و ارائه هرگونه خدمات مرتبط..) محروم می شود. محکوم شد همچنین مسئولیت دو درصد حادثه بر عهده وی خواهد بود.

6- محمودرضا شیرازی فرزند محمدکاظم شهردار سابق آبادان به 2 سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم می شود. همچنین یک و نیم درصد مسبب این حادثه مشخص شد.

7- حسین حمیدپور فرزند عبدالغنی به عنوان شهردار وقت آبادان به 2 سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم می شود. همچنین یک و نیم درصد مسبب این حادثه مشخص شد.

8- علیرضا بازفت فرزند غلامرضا به عنوان سرپرست شهردار منطقه یک آبادان به 2 سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم می شود. همچنین یک و نیم درصد مسبب این حادثه مشخص شد.

9- عیسی محمدپور فرزند محمدعلی به عنوان سرپرست معاونت فنی و شهرسازی منطقه یک آبادان به 2 سال انفصال از خدمات عمومی و عمومی محکوم می شود. همچنین یک و نیم درصد مسبب این حادثه مشخص شد.

10- امان الله فرزند خرم ملای صفید دشتی سرپرست شهرداری منطقه یک آبادان به 2 سال انفصال از خدمات عمومی و عمومی محکوم می شود. همچنین یک و نیم درصد مسبب این حادثه مشخص شد.

11- فرهاد میاحی فرزند به عنوان سرپرست شهرداری یک آبادان به 2 سال انفصال از خدمات عمومی و عمومی محکوم شد. همچنین یک درصد مقصر این حادثه نیز مشخص شد.

12- مهدی ذوقی فرزند محمود به عنوان سرپرست معاونت فنی و شهرسازی منطقه یک آبادان به 2 سال انفصال از خدمات عمومی و عمومی محکوم می شود. همچنین یک درصد مقصر این حادثه نیز مشخص شد.

13- مجید فرزند محمد حواضاوی به عنوان شهردار اسبق آبادان به 2 سال انفصال از خدمات عمومی و عمومی محکوم می شود. همچنین نیم درصد مسبب این حادثه تشخیص داده شده است.

14- فربرز فرزند هرمز مذکور به عنوان مسئول وقت معاونت شهرسازی و شهرسازی منطقه یک شهرداری آبادان به 2 سال انفصال از خدمات عمومی و عمومی محکوم می شود. همچنین نیم درصد مسبب این حادثه تشخیص داده شده است.

15- مرداو فرزند علیرضا بچاری به عنوان سرپرست شهرداری آبادان به 2 سال انفصال از خدمات عمومی و عمومی محکوم می شود. همچنین نیم درصد مسبب این حادثه تشخیص داده شده است.

16- محمد حسن حیاتی فرزند محمدعلی به عنوان سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری آبادان به 2 سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم می شود. همچنین نیم درصد مسبب این حادثه تشخیص داده شده است.

17- امید طه زاده فرزند عبدالامام به عنوان سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری آبادان به 2 سال انفصال از خدمات عمومی و عمومی محکوم می شود. همچنین نیم درصد مسبب این حادثه تشخیص داده شده است.

18- آقای سید جمال الدین موسوی فرزند سید ابوالحسن به عنوان مدیرعامل شرکت مهندسین مشاور نقشیاد به مدت 2 سال از کار در حرفه مرتبط با مهندسی ساختمان (طراحی، نظارت، اجرا و ارائه هرگونه خدمات) محروم می گردد. مربوط به آن..) در سازمان نظام مهندسی محکوم شد. همچنین نیم درصد مسبب این حادثه تشخیص داده شده است.

19- محسن وزیری قناعت فرزند جدید مراد به نام طراح و مشاور ساخت به مدت 2 سال از فعالیت در حرفه مهندسی ساختمان (طراحی، نظارت، اجرا و ارائه هرگونه خدمات مرتبط..) محروم می گردد. نظام مهندسی محکوم شد همچنین نیم درصد مسبب این حادثه تشخیص داده شده است.

20- حسن فرزند محمدرضا صالحی وانانی به عنوان قائم مقام نمایندگی نمایندگی نظام مهندسی ساختمان آبادان به مدت 2 سال از فعالیت در هر حرفه مرتبط با مهندسی ساختمان (طراحی، نظارت، اجرا و تامین هر گونه موارد مرتبط) محروم می شود. خدمات) به دلیل عضویت در سازمان نظام مهندسی محکوم شد. همچنین نیم درصد مسبب این حادثه تشخیص داده شده است.

21- ابراهیم فرزند محمد خواجه پور به عنوان ناظر به 2 سال ممنوعیت از اشتغال در حرفه مهندسی ساختمان (طراحی، نظارت، اجرا و ارائه هرگونه خدمات مرتبط با آن) محکوم شد. همچنین نیم درصد مسبب این حادثه تشخیص داده شده است.

همچنین بر اساس حکم دادگاه 75 درصد مهریه توسط وراث مرحوم حسین عبدالباقی فرزند محمد حسن پرداخت می شود.

رأی صادره حضوری و ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان می باشد.

آخرین پیام

دیدگاهتان را بنویسید