استان ها

جمهوری اسلامی در دریا به دنبال اقتدار است

دوران خبر/مازندران فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با تاکید بر اینکه ما بیشتر به دنبال اقتدار هستیم نه قدرت، گفت: زیرا قدرت پوشالی است اما اقتدار ماندگار خواهد بود.

امیردریادار شهرام ایرانی در حاشیه تجلیل از اساتید دانشگاه نیروی دریایی امام خمینی نوشهر در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه قدرت در جهان به لحاظ عده و عُده تعبیر می‌شود، اظهار کرد: کشور ما امروز با اقتدار این مرزبندی را شکسته است.

وی افزود: شاید امروز کشور ما آن عده و عُده رو نداشته باشد اما اثر بخشی ما در حوزه دریا به گونه‌ای است که در جدول جایگاهی بالاتر از خودمان نمی‌بینیم .

امیردریادار ایرانی یادآور شد: وقتی ناوگانی از نیروی دریایی کشور دیگری در دریا حضور پیدا می‌کند و وارد کشورهایی در حوزه اقیانوسی و مرتبط به دریا می‌شود به طور حتم در حوزه اقتصاد، فرهنگ، علم و دانش، تربیت و آموزش و علم و فناوری از وی سوال می‌پرسند و همواره در این موارد از ما هم سوال می‌پرسند .

وی افزود: کشور در حوزه توانمندی صنعتی حرف زیادی برای گفتن دارد لذا ممکن است ابعاد ناوشکن ما ابعاد رزم ناو نباشد اما اثر بخشی آن به گونه‌ای است که وقتی وارد یک کشور می‌شویم و برخورد و رفتار همرزمان ما را می‌بینند به خیلی چیزها پی می‌برند و شوکه می‌شوند.

فرمانده نداجا یادآور شد: اینکه می‌گوییم اقتدار یعنی امروز ایران بر خلاف آنچه می‌گویند اصلا منزوی نبوده و نیست.

امیر دریادار ایرانی ادامه داد: در دریانوردی ها به طور مکرر از کشورهای منطقه و جهان بازدید داشتیم که اثر گذار بوده است و این افتخار بزرگی است لذا این اقتدار اینجا خود را نشان می‌دهد.

انتهای پیام