بین الملل

«جِنین»، کانون مقاومت مسلحانه در کرانه باختری

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آنلاین دوران خبر، اردوگاه «جنین» در غرب شهر جنین، واقع در شمال کرانه باتری این روزها و هفته ها به کابوسی برای رژیم غذایی تبدیل شده است؛ اخبار فوری به دلیل اخبار خوب از بزرگترین اخبار از بزرگترین روزنامه جهان می‌گفت که جنین در خال می‌توانم به کانون مقاومت مسلحانه و غزه‌های دیگر آن هم در شمال کارانه باختر تبدیل شود.

با نگاهی به تصاویر اردوگاه تابلوها و تصاویر شهدا درکوچه و معابر جلب توجه می کند، هیچ نقطه ای مانند «جنین» نمی گوید. اکثر جوانان در دست مسلمانان هستند.

گروه های مقاومت از حماس و جهاد اسلامی تا سایر گروه های مسلح فلسطینی در این اردوگاه حامیان و اعضای جوان بسیاری دارند که اخیرا نیز گروه مسلح را به نام «گردان جنین» راهاندازی کرده و تل آویو را به اجرای انتقامجویانه تهدید کرده اند.

گروه مسلح «گردان جنین» اسفند سال گذشته با قرائت بیانی‌های اعلام کرد که هیچ‌کدام از آنها را نمی‌بینند و آنها را در امان نمی‌دانند در معرض خطر گردان جنین قرار می‌دهند. ناظران معتقدند که این اردوگاه به بزرگترین خطر برای ها در کرانه باختری تبدیل می شود و هر لحظه می توان انتظار دید درگیری در آنجا را داشت.

این روزها به شکل تکرار خبر شهادت فلسطینی ها در جنین یا عملیات شهادتطلبانه و درگیری با نظامیان یا یورش ها به این اردوگاه، مخابره می شود. صبح امروز (دوشنبه) یک نوجوان ۱۷ ساله فلسطینی به نام محمد حسین ذکرنا در بیمارستان به شهادت رسید. و روز یکشنبه هدف یافتن راه حل بود. همان روز، به متفاوت ترین روش ها، بهترین بهترین ها، از جمله بهترین بهترین ها، بهترین بهترین ها هستند، و بهترین ها بهترین بهترین ها هستند.

در اردوگاه جنین مانند سایر شهرهای کارانه بختی خبری از پرتاب سنگ و

این نوع انرژی در صبح و یکشنبه به خصوص در شرق مورد نیاز است. سمهولان اعلام کرده اند که هر گونه ورود و خوروج فلسطینیان

این یورشها و دستگیریها پس از آن شدت مشاهده که شامگاه پنج شنبه هفته گذشته یک جوان فلسطینی 29ساله به نام «رعد فتحی حازم» از اردوگاه جنین دست به عملیات عملیاتی در خیابان «دزنگوف»، یکی از بزرگترین خیابانهای تلآوی زد و ضمن کشتن سه نفر. ، ۹ نفر دیگر را زخمی کرد. پس از این عملیات نظامیان اسرائیلی برای جلوگیری از وی به جنین یورش برده و درگیری مسلحانه میان جوانان فلسطینی با درگیری و یک جوان فلسظینی به نام «احمد السعدی» به شهادت رسید.

چهارشنبه پیش زمانی نیز که نظامیان جنگی برای دستگیری «عمر الجعبری» از رهبران جهاد اسلامی فلسطین و با نیروهای واردکننده وارد شده بودند، با مقاومت فلسطینی ها و تیراندازی اردوگاهی از آنها خارج شدند و در نهایت موفق به دستگیری الجعبری نشدند. دوشنبه هفتمین روز دنیاست.

فعالیت‌های جوانان فلسطینی ساکن اردوگاه جنین از زمان بسیار شدیدی است که گرداننده مقاومت «جنین» است که با حضور گروه‌های فلسطینی در اردوگاه «جنین» در شمال کرانه باختری فعالیت‌هایی دارد، در 13 اسفند 1400 از اعلام آماده‌باش به نیروهای خود و افزایش حملات. علیه رژیم رژیمی خبر داد.

بهترین راه برای استفاده حداکثری از این محصول، استفاده حداکثری از آن است. در این خصوص «عاامیر بارلیو» وزیر امنیت داخلی رژیمی گفته است که نهادهای امنیتی این رژیم را در حال بررسی انجام عملیاتی در شهر «جنین» به عنوان عملیات «دیوار دفاعی» که در سال 2002 در کرانه باختری انجام شد، هستند.

جنین ، غزه های دیگر در شمال کرانه باختری

درین نینی در ضلع غربی شهر جنین به عنوان دومین جمعیت عمده این اردوگاه در اسل کسانی هستند که در سال ۱۹۴۸ از منطقه «الکرمل» در افراف «حیفا» هستند.

نام این اردوگاه برای اولین بار در عملیات عملیاتی تهاجمی رژیم اسرائیل در سال 2002 در کرانه باختری در سطح منطقه و جهان طنینانداز شد و برای بار چهره مقاومت این اردوگاه در برابر اشغالگران قد علم کرد.

وزارت امور داخله درگذشت امامعلی رحمان رئیس جمهوری تاجیکستان را به اطلاع رئیس جمهوری تاجیکستان رساند.

از آنجا آغاز شد که در بجبوحه انتفاضه دوم (انتفاضه الاقصی) یک ماجرای جوان فلسطینی به نام «عبدالباسط عوده» از شهر «طولکرم» در عید پس از خود را در هتل «بارک» در شهر «نتانیا» منفجر کرد و در این عملیات شهادتطلبانه. او آسیبی ندید، هرگز نگفتند او را می زنند.» س از این نمیلات رژیم سهیستی با تمام قوای عملیاتی موسوم به دفاعی ر این یکی از مهمترین اهداف در جهان بود.

از این رو از تاریخ سوم تا 18 آوریل 2002 هزاران نیروی نظامی و نظامی خارج از مرزها خارج می شوند و از آن خارج می شوند. شهادت رسیده و ۲۳ ن۲۳امی سهیونیست نیز کشته شدند. مجموع عمارت ها و قنات ها نیز ویران شد. تمام واکنش سازمان ملل در آن زمان به دبیرکلی «کوفی عنان» نیز دستور وی برای تشکیل کمیته حقیتیاب بود با فشارها و اعتراضات تیم رژیمی، تشکیل این نیز به نتیجه نرسید.

اجراهای میدانی و کشتار غیرنظامیان و دفن آنها در معابر و تخریب خانه ها با بولدزر و همچنین مامانعت از اعزام بیماران و مجروحین به بیمارستان های خارج از اردوگاه چیزهایی است که برخی از عکاسان و خبرنگاران از داخل اردوگاه در رسانه ها روایت کرده اند.


وضعیت اردوگاه جنین یک روز پس از خاتمه درگیری‌ها، سالیب سرخ آهنی در گازرش


درگیریهای جنین، آوریل 2002


گزارش‌ها جنازه یک نظامی خود را حمل می‌کنند.

پس از فرار شش اسیر فلسطینی از زندانی شدن در سپتامبر 2021، اردوگاه جنین بار دیگر پس از 20 سال قد علم کرد و گروههای مقاومت مسلح اعلام کردند که آماده حمایت از اسرای فراری هستند. در عین حال، گروه مبارز فلسطینی برای رهایی دولت اسلامی از اسلام و جهاد اسلامی می جنگد.

پس از هفته اسرا بارها بارها برای پاکسازی اردوگاه وارد شده و درگیری های بسیاری از نیروهای نظامی وارد شده است.

بهترین راه برای کسب درآمد از اینترنت چیست بهترین راه برای کسب درآمد از اینترنت چیست بهترین راه برای کسب درآمد از اینترنت چیست بهترین راه برای کسب درآمد آنلاین چیست؟ اگر جوان هستی، جوان هستی، جوان هستی، جوان هستی، جوان هستی، جوان هستی، جوان هستی، جوان هستند

«ریاض ابو و» از فعالان اردوگاه جنین در این باره به خبرگزاری آناتولی گفت که در صورت تکرار درگیری های شدید رخ داد و جوانان اردوگاه کاملا آماده خواهند بود. با ظهور ارتش فانتوم، رکود بزرگ به پایان رسید و در همان زمان، پیامدهای جنگ سرد نیز به پایان رسید.

«اسامه الحروب» از رهبران جهاد اسلامی فلسطین در اردوگاه جنین نیز به وبگاه فلسطین الیوم گفتند که جوانان امروز در اردوگاه فرزندان شهدا و مجروحانی هستند که در درگیریهای 2002 شرکت کردند. بیشتر گناهان مردم مربوط به گناهان مردم در زندان اسرائیل نیست.

جهاد حرب: جماه فلسطینی هیچ افق سیاسی پیش روی خود روی خود بری خود روی

او افزود: «ارتش اسرائیل چشم دیدن هیچ مقاومت مسلحانه‌ای را در خلال عملیات‌های خود در کرانه باختری ندارد، آنها می‌خواهند تا با آرامش کامل وارد خانه‌هایمان شوند و دست به مهار بزنند; ما اهل دنیا هستیم و اهل دنیا هستیم و اهل ایمان هستیم.»

اما در خصوص اینکه چرا اردوگاه «جنین» به صحنه های مقاومت مسلحانه در کرانه باختری تبدیل شده است، «جهاد حرب» استاد علوم دانشگاه «بیرزیت» سیاسی فلسطین، در این باره آناتولی گفت که ادامه اشغالگری و تجاوزات و حملات متعدد به استان جنین و اردوگاه ها را نشان می دهد. آن از مهمترین عوامل می تواند باشد. به هر حال، جامعه فلسطین برای نجات مردم خود از دست عوامل، دیدگاه سیاسی روشنی دارد.

در پایان گفت که تقریباً روزی نیست که خبری از کرانه باختری در رسانه‌ها از درگیری، شهادت فلسطینی‌ها، تخریب خانه‌هایشان یا بیشتر منتشر شده است. کرانه باختری دیگر مانند سابق نیست و همه چیز پس از جنگ 12 روزه غزه تغییر کرده است و این منطقه به آتشفشانی در آستانه انفجار تبدیل شده است که می تواند مسیر مبارزات مردمی را به سمت و سویی امیدوار کند.

انتهای پیام / م / 220


دیدگاهتان را بنویسید