عمومی

حمایت از سرمایه گذاری چینی در استان بوشهر – خبرگزاری آنلاین | ایران و اخبار جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین احمد محمدی زاده، شنبه شب در نشست با هیات سرمایه گذاری چین، اظهار داشت: استان بوشهر ظرفیت بالایی برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف دارد و انتظار می رود شرکت های سرمایه گذاری چینی در بوشهر سرمایه گذاری کنند.

وی توسعه روابط اقتصادی و سرمایه گذاری با چینی ها را اولویت دانست و افزود: پروژه های مهم سرمایه گذاری در استان بوشهر شامل سد، فرودگاه، بندر، راهسازی، بیمارستان، پروژه های گردشگری و مجتمع تجاری است.

استاندار بوشهر اولین پیشنهاد سرمایه گذاری استان را سد هوشمند خواند و ادامه داد: این سد در 50 کیلومتری سد دشت پلنگ در استان بوشهر قرار دارد و در سفر رئیس جمهور مجوزها صادر شد و مطالعات و مقدمات ساخت سد به پایان رسید. .

وی انتقال فرودگاه بوشهر به خارج از شهر را یکی دیگر از پروژه های سرمایه گذاری مناسب عنوان کرد و افزود: احداث سه بندر مجهز جدید در دیلم، گناوه و ریگا از دیگر فرصت های سرمایه گذاری است.

محمدی زاده با اشاره به احداث سه موج شکن، اسکله و بندر کاملا مجهز در گناوه، دیلم و ریگ گفت: به بندر بوشهر.

از دیگر فرصت های سرمایه گذاری می توان به احداث بیمارستان در عسلویه، پروژه های جدید گردشگری از جمله تله کابین دریایی، صنایع پایین دستی پتروشیمی و مجتمع بزرگ تجاری، اداری و خدماتی اشاره کرد.

استاندار بوشهر حمایت از سرمایه گذاران را یکی از اولویت های مهم در استان عنوان کرد و گفت: شرکت سرمایه گذاری چینی باید دفتر خود را در بوشهر فعال کرده و سرمایه گذاری در استان را آغاز کند.

دیدگاهتان را بنویسید