حوادث

خبر خوش برای سربازان ماهر فنی/اعطای گواهینامه مهارت به ۷۰۰ هزار سرباز

مشاور فرماندهی معظم کل قوا از فراهم شدن شرایط استخدامی نیروهای ماهر در شرکت امداد خودرو پس از پایان خدمت خبر داد.

سردار موسی کمالی در گفت و گو با دوران خبر وی با اشاره به فراهم شدن شرایط برای استخدام سربازان در شرکت امداد خودرو، گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقده بین ستاد مرکزی نیروهای ماهر و شرکت امداد خودرو، امکان استخدام مستقیم نیروهای مسلح وجود دارد. سربازان واجد شرایط در شرکت امداد خودرو ایران تامین شده است.

وی ادامه داد: این تفاهم نامه بین سردار زاده دستیار فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده ستاد مرکزی آموزش مهارتی نیروهای مسلح و آقای امیر حسینی مدیرعامل و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح منعقد شده است. هیئت مدیره عماد خودرو ایران بر اساس این قرارداد کلیه سربازانی که در حین خدمت در زمینه فنی و خدمت مورد نیاز امداد خودرو در ایران مهارت کسب کرده و گواهینامه اخذ کرده اند، می توانند به عنوان امداد خودرو در شهرها و جاده های بین شهری مشغول به کار شوند.

کمالی تصریح کرد: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در خصوص آموزش نیروهای وظیفه و تسهیل و ایجاد کسب و کار برای نیروهای وظیفه در حوزه خودروهای امدادی، همه ساله تعدادی از سربازان ماهر در پایان خدمت دوره به امداد خودرو ایران معرفی خواهد شد و این شرکت افراد واجد شرایط را جذب خواهد کرد.

وی با بیان اینکه توجه به توانمندسازی و مهارت آموزی نیروهای مسلح ضروری است، اظهار داشت: در این جلسه سردار زاده فرمانده قرارگاه اعلام کرد که نیروهای مسلح موظف به انجام توانمندسازی و آموزش های مهارتی بر اساس نیازهای بازار کار باید یاد بگیرد که در نیروهای مسلح کار کند.

به 700000 سرباز گواهینامه مهارت اعطا خواهد شد

کمالی افزود: در این راستا تاکنون بیش از 700 هزار نفر گواهینامه دریافت کرده اند و با توجه به وظیفه قرارگاه مرکزی آموزش، وظیفه نیروهای مسلح و تسهیل اشتغال سربازان جوان این تفاهم نامه منعقد شده است.

وی در ادامه گفت: مدیرعامل امداد خودرو همچنین اعلام کرده است که سربازان ماهر و ترخیص شده نقش مهمی در تامین امنیت و توسعه ناوگان امداد خودرو در سراسر کشور خواهند داشت و امسال 1000 نیروی ماهر در این شرکت جذب خواهند شد. همچنین به این افراد خودروی امدادی با اقساط سه ساله و بازپرداخت وام تعلق می گیرد تا بین خدمت سربازی و استخدام این افراد وقفه ای وجود نداشته باشد. همچنین بر اساس این توافقنامه، این شرکت خودروهای یارانه ای و خدمات امدادی را به کارکنان، کارکنان پرداخت کننده و خانواده آنها به صورت اقساطی و با شرایط ویژه ارائه می کند.

آخرین پیام