استان ها

درخواست مجمع نمایندگان استان سمنان از رییس جمهوری برای چاره اندیشی بحران آب

مجمع نمایندگان استان سمنان در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رییس‌ جمهور خواستار نشست با آیت الله سیدابراهیم رئیسی و چاره‌اندیشی برای رفع بحران کم‌آبی استان سمنان شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلان استان سمنان ،در بخشی از نامه مشترک عباس گلرو رییس مجمع نمایندگان و نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه، علی‌اکبر علیزاده نماینده مردم دامغان، علی‌اصغر خانی نماینده مردم شاهرود و میامی و اردشیر مطهری نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی به رییس جمهور آمده است: استان سمنان با بحران کم‌آبی مواجه است و در ماه‌های اخیر افت شدید فشار آب از منابع موجود باعث قطعی آب در برخی مناطق این استان شده است.

در ادامه این نامه می خوانیم: مردم شهیدپرور و ولایت‌مدار استان سمنان انتظار دارند دولت انقلابی دکتر رئیسی برای حل بحران آب در استان سمنان اقدام جدی به عمل آورد.

اعضای مجمع نمایندگان استان سمنان در نامه خود برای بررسی مشکل کم‌آبی و چاره‌اندیشی و مشورت در خصوص راه‌حل‌های تامین آب پایدار برای این استان، خواستار برگزاری نشست مشترک با رییس‌جمهوری شده اند.

نمایندگان چهار حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان، سمنان، مهدیشهر و سرخه، دامغان، شاهرود و میامی در حاشیه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با حضور دکتر ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، که برای تقدیم لایحه برنامه هفتم در مجلس حضور یافته بود، طی گفتگو با رئیس جمهور مشکل آب در استان سمنان را نیز مطرح کرده و خواستار اقدام جدی دولت در حل این بحران شدند.

46