استان ها

درس «دانش خانواده» برای ترغیب دانشجویان به ازدواج ایجاد می‌شود

مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در امور زنان و خانواده گفت: درس «دانش خانواده» به‌عنوان درسی مهم، در ترم اول و دوم دانشگاه توسط اساتیدی که مهارت زندگی را به‌خوبی می‌توانند به دانشجویان آموزش دهند، راه اندازی می شود.

عاصمه قاسمی مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در امور زنان و خانواده در گفتگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا در مورد فعالیت‌های این معاونت برای تحقق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: با توجه به جایگاهی که دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به موضوع تعلیم و تربیت اجتماعی قائل است، تعلم و تربیت را اجتماعی می‌داند.

قاسمی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، تعلیم و تربیت را صرفاً مختص دانشگاه نمی‌داند و لذا برای ایجاد فضایی که در آن، جامعه از یک اجتماع ناکارآمد به یک اجتماع فرهنگی، تربیتی و علمی تبدیل شود، به اقداماتی از قبیل ایجاد مرکز تربیت اسلامی کودک (تاک) مبادرت کرده است و وظیفه خود می‌داند که در این زمینه به خانواده دانشگاهیان در سطح اساتید و کارکنان و دانشجویان نیز ورود کند.

وی افزود: در حوزه تشکیل خانواده و ازدواج، دانشگاه آزاد علاوه بر تسهیلاتی که دولت در نظر گرفته است، دستورالعمل و آیین‌نامه‌ای را تهیه و توسط ریاست دانشگاه ابلاغ کرده است که طبق آن، استفاده از اماکن و ظرفیت‌های دانشگاه برای برگزاری جشن‌های ازدواج و تولد فرزندان بدون هیچ انتفاعی صورت می‌گیرد تا هزینه‌های آن‌ها کمتر شود.

قاسمی خاطر نشان کرد: درواقع دانشگاه آزاد کوشیده است که از ظرفیت‌های انسانی، هنری و فرهنگی خود برای مراسم مذکور استفاده نموده و کمک کند تا این‌گونه مراسم، در غالب سبک ایرانی- اسلامی و با هزینه‌های کم برگزار شود. 

مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در امور زنان و خانواده گفت: یکی دیگر از کار‌هایی که دانشگاه انجام داده تا نشان دهد به موضوع خانواده اهمیت می‌دهد، ایجاد مرکز گسترش و تعالی درس دانش خانواده است. درس دانش خانواده به‌عنوان درسی مهم، در ترم اول و دوم دانشگاه توسط اساتیدی که مهارت زندگی را به‌خوبی می‌توانند به دانشجویان آموزش دهند و آن‌ها را در تشکیل و ترغیب خانواده هدایت کنند، برگزار می‌شود و درواقع این مرکز قرار است که در حوزه تشکیل و تقویت بنیان خانواده دانشگاهیان اثرگذار باشد.