بین الملل

درگیری شدید الحشد الشعبی با داعش در موصل؛ 7 تروریست کشته شدند+فیلم و عکس

به گزارش خبرگزاری آنلاین دوران خبر، منابع خبری عراقی از درگیری نیروهای سازمان بسیج مردمی با تروریست های داعش در منطقه «جزیره الحضر» واقع در جنوب موصل (استان نینوا) خبر می دهند.

شبکه دژاله به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داد که در این درگیری ها 7 نفر از عناصر داعش که سه نفر از آنها انتحاری بودند و 4 نفر دیگر بر اثر اصابت گلوله کشته شدند.

این منبع گفت که این درگیری ها بین لشکر 44 الحشد و عناصر داعش بوده است. تروریست ها در خانه ای در جنوب جزیره محاصره شدند.

یک منبع امنیتی به شفق نیوز گفت که در جریان این درگیری ها دو تن از نیروهای شبه نظامی کشته و پنج تن دیگر زخمی شدند.

این منبع تاکید کرد که تجهیزات امنیتی و نظامی وارد این منطقه شده و درگیری ها همچنان ادامه دارد. فیلم زیر از تیراندازی و درگیری شدید بین جمعیت و تروریست های داعش منتشر شده است:

در همین رابطه «احمد التمیمی» از فرماندهان حشد الشعبی عراق روز یکشنبه اعلام کرد که عناصر تروریستی داعش نتوانستند در مراسم اربعین هیچ اقدامی انجام دهند.

التمیمی گفت: استان دیالی یکی از استان های مهم در طرح امنیتی روزهای زیارت اربعین در عراق بود. زیرا بیش از 220 هزار زائر از ملیت های مختلف از جمله ایرانی، افغانی و آذربایجانی از گذرگاه «المنظریه» عبور کردند. [خسروی] در این استان گذشت.

وی با بیان اینکه بیش از 150 هزار زائر در داخل دیالی عازم کربلا شدند، گفت: فرماندهی حشد الشعبی در محور دیالی موفق شد در مراسم اربعین پنج ضربه مهم به داعش وارد کند.

فرمانده الحشد تاکید کرد: نیروهای این سازمان در جریان این عملیات شش انبار سلاح و مواد منفجره داعش را کشف و ضبط کردند، شش تروریست از جمله یک سرکرده ارشد را به هلاکت رساندند و 50 هزار دونوم (هر دونوم معادل یک هزار دونوم) را منهدم کردند. متر مربع).

التمیمی تاکید کرد: این عملیات بسیج با هماهنگی سایر نیروهای امنیتی انجام شد، این عملیات نتایج مهمی داشت و هیچ مشکلی در امنیت زائران وجود نداشت. با وجود اینکه تعداد موکب ها بیش از 600 موکب بود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید