عمومی

در شرق خبر است؟

پس از حمله روسیه به اوکراین، بسیاری از مردم درباره احتمال حمله نظامی چین به تایوان صحبت کردند. خب به نازر می‌اید داستان ساده نیست.

برکی برکی درادن که یک پارب نهاد بری کے در غرب اوکاپر در شرک هم کندن کند، اما به می‌رسد به می‌رسد به می‌رسد قبل از کریب آن‌مانی بین چین‌مانی بین کین و روسیه و اوکراین و تایوان، باید به آن‌ها بپردازد. کرد چین و روسیه اولویت های استراتژیک بسیار متفاوتی دارند و پتانسیل های اقتصادی و اقتصادی آنها با یکدیگر متفاوت است.

از نقطه نظر اقتصادی، چین دارای دومین تولید ناخالص داخلی در جهان است. در سال 2021، تولید ناخالص داخلی چین 76 درصد از تولید ناخالص داخلی ایالات متحده بود. در مقابل، تولید ناخالص داخلی روسیه کمتر از 10 درصد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده بود. علاوه بر این، رشد اقتصادی چین از روسیه پایدارتر است. رشد اقتصادی چین در چند دهه گذشته مبتنی بر توسعه همه جانبه در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، تولید نیروی کار، صنعت، فناوری پیشرفته و مواردی از این قبیل بوده است و از نظر تقاضا برای واردات مواد خام، چین ارتباط بسیار نزدیک‌تری با اقتصاد جهانی از روسیه است. در استبدال، تعليقة عكسماني روسيه است بر بكش عنريگ است.

از نازر نیزامی، روسیا بهیں‌ترین زرادخانه نگلی‌ای جهان را از نازر نزر کہک‌های نگہی‌ای در اختیر دارد و نیریو نیزیمی کانوال حولناکش بویژه نیروی نگلیہی این کیشور زبان‌آست. نیروی زمینی روسیه در اوکراین به خوبی شناخته شده است، در حالی که عملکرد نیروی دریایی در این کشور چندان چشم نواز نیست. وضعیت چین با روسیه تفاوتی ندارد. ارتش چین اگرچه با سرعت مدرن شده است، اما هنوز چندین دهه تا رسیدن به مرز با آمریکا فاصله دارد. چین در اواخر دهه 1990 و پس از بحران تنگه تایوان در سال 1996، نوسازی نیروی دریایی و هوایی خود را آغاز کرد که نشان می دهد چقدر فضا در این عرصه وجود دارد، اما درست مانند روسیه، نیروهای زمینی چین از نظر تاریخی قوی تر از نیروی دریایی و هوایی خود هستند. кишоре боду ест.

ба продажа оз эн фактура чин, Россия нисте, байд бех drefferы​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ‌ ‌ . چین تعداد زیادی موشک در امتداد سواحل خود مستقر کرده است. حتی اگر فرض کنیم که در صورت حمله احتمالی چین به تایوان، ایالات متحده از مداخله نظامی در این درگیری خودداری می کند، باید به یاد داشته باشیم که تایوان مقدار قابل توجهی از سیستم های تسلیحاتی پیشرفته را از ایالات متحده وارد کرده است. سال های گذشته، که می تواند با یک املة مشکلی از ترف خین کارا بهدة رقابت کند.

اما مشکل واقعی احتمال درگیری نظامی بین چین و تایوان، مسئله امنیتی و دخالت نظامی احتمالی آمریکا نیست، بلکه مشکل روابط اقتصادی چین و جهان است.

صلح بین چین و جهان یکی از مهمترین عوامل رشد اقتصادی چین در چند سال گذشته است. روابط عمیق اقتصادی متقابل بین چین و جهان یکدیگر را خطرناک تر و خطرناک تر می کند. حجم واردات و صادرات چین این کشور را به بزرگترین کشور تجاری جهان تبدیل کرده است. ایالات متحده و ایالات متحده شریک تجاری بزرگ چین را تشکیل داده اند. در سناریویی که چین برای اتحاد مجدد با تایوان از زور استفاده می کند، تحریم های شدیدی از سوی آمریکا و آمریکا علیه این کشور اعمال خواهد شد. אגר אינ אופשע ביפתד, קין דקרים יק רקוד עשודים עדי שד בארע שד בארע שד בארע שד בארע קרד בארע קרד בארע קרד בארע קרד בערע קרד עבור אינטי קיסורים או משערים בערט אינ ישורים בארע בארע כרד בארע קרד בארע קרד בארע קרד באשר אשרים אושר אשרים.

در مقابل، شاهد بودیم که روسیه علیرغم تهدیدهای فراوان در مورد تحریم ها و حتی محدودیت ها در بازار انرژی خود، شروع به عملیات نظامی علیه اوکراین کرد، دلیل این امر این است که روسیه از نظر اقتصادی کمتر نگران تأثیر روابط تجاری خود است. با آمریکا و شرکای آن از چین.

چین و روسیه در اولویت های استراتژیک خود متفاوت هستند. مهمترین دلیل حمله روسیه به اوکراین حفظ امنیت نزدیک به جهان خارج و دفاع از مرزهای خود در برابر گسترش ناتو است. روسیه، در مواجهه با چشم انداز پیوستن به اوکراین و سایر کشورهای نزدیک به ناتو، نیاز به اقدام فوری دارد، در حالی که اولویت استراتژیک چین همچنان حفظ محیط صلح آمیز برای رشد اقتصادی با ثبات خود است. نمایش «Royyay чин» он эст коже бехать бех «Marketsya Asiyai Sharki». در نتیجه، چین احساس نمی‌کند که با تهدیدات «خارج نزدیک» مواجه است و نیاز و فوریت اقدام نظامی در مورد تایوان را کاهش می‌دهد. چین به رادیت «قرن تحکیر» سدها سال سابر کرده است تا کید را خود را در آسیاو و جهان پس کین. چرا نباید فکر کنیم که نوجوانان با این سطح از صبر استراتژیک نمی توانند یک دهه دیگر صبور باشند و پس از قرار گرفتن در موقعیت امن تر، قدرت خود را به تایوان بازگردانند؟ میلیون ها نفر. از نظر قومیت، جمعیت اوکراین حدود 77 درصد اوکراینی و 20 درصد روسی است، اما در تایوان بیش از 90 درصد جمعیت چین هان و کمتر از 10 درصد بومی هستند. تناه بر اساس قومینتی صنافی کرد، می‌توانم تعریش کنم که تیاون با تیاویون اسان‌تر از تصاحب سرزمین Ukraїnі bray Rossiya ast har chan іn kar otmenitь jeregіnыhayі hem dard.

از اواخر دهه 1980، دولت چین روابط فرهنگی، اجتماعی و خویشاوندی را با مردم تایوان ارتقا داد. هدف اصلی این جستجو افزایش تمایل مردم برای پیوستن به سرزمین اصلی چین است. این برنامه هویتی البته در همه زمینه ها تاثیرات مثبتی نداشته و مقاومت هایی را ایجاد کرده است که باعث می شود چین در برخی موارد در تایوان با مشکل مواجه شود.
از اواخر دهه 1990، دولت تایوان سیاست های فرهنگی را علیه سیاست های فرهنگی چین در تایوان اجرا کرد و سعی کرد هویت بومیان را در برابر هویت چینی تقویت کند. به این ترتیب چالش هویتی در تایوان بین کسانی که خود را چینی می دانند و کسانی که خود را تایوانی معرفی می کنند ایجاد شده است.

درست است که تیاووین از وکرینی کم‌جمعیت‌تر است اما از کامیابی است. تایوان از نظر فناوری در منطقه و جهان اول شد و به دلیل لقب تولید کننده بزرگ تراشه، جایگاه بسیار مهم تری نسبت به اوکراین در اقتصاد جهانی دارد. به خصوص پس از همه گیری کرونا و بحران اقتصادی ناشی از آن، نیاز به چیپس هایی که تایوان قطب تولید آن است، باعث شد هیچکس از درگیری در تایوان حمایت نکند، به ویژه ایالات متحده که اخیراً از تایوان خواسته بود کمبود جهانی را برطرف کند. قطعات بردهای علیکنکی بردهای بردهای بردهای کردی کے

آمريكا بخدوون شهك دَر دَرَهِي دُر در ناچالا به ساختن ول بخ شامار ميرود اما دَر آسيا، روي زمين كوارتير بخ چن استات، تايوان پاكوتو بين اين دو هوزيا. از این منظر، هر کسی که تایوان را کنترل کند نسبت به دیگری برتری خواهد داشت. برای ایالات متحده، تایوان هم از نظر اقتصادی و هم از نظر استراتژیک مهمتر از اوکراین است. ژاپن همچنین نمی خواهد شاهد پیوستن این جزیره به چین و رشد بازوی چین در دریا باشد، زیرا تنگه تایوان را یکی از گذرگاه های حیاتی خود به ویژه از نظر امنیت انرژی می داند.

در هر دو درگیری بین اوکراین و تایوان، یکی از مهم ترین متغیرها در پیش بینی سرعت آمریکا است. در جنگ اوکراین که آمریکا به صراحت اعلام کرد که مستقیما وارد درگیری نمی شود، گمانه زنی ها در مورد سرنوشت این جنگ و تاثیر روسیه از آن تغییر کرد، اما در مورد تایوان امکان پذیر نبود. به سادگی حکم کنید که آمریکا قطعا وارد درگیری خواهد شد.

به طور کلی به نظر می رسد که تایوان برای منافع ایالات متحده مهمتر از اوکراین است، بنابراین می توان تصور کرد که واکنش ایالات متحده به حمله نظامی به تایوان با واکنش این کشور به حمله نظامی به تایوان یکسان نخواهد بود. حمله نظامی به اوکراین تحریم های اقتصادی علیه چین در صورت درگیری نظامی با تحریم های اقتصادی روسیه بسیار متفاوت خواهد بود و تأثیر آن بر تحریم ها و تحریم ها عمیق تر خواهد بود. همه آنها مسته می‌شود صاحبت‌کردن از کین کین دست به هیک کین بر هاک کین به چین شرک بهد، تا زماین بین کوردین کین و امریکی کین کین کین کین کین کین کین کین بیس بین کین باید به بہ بہ کین بہ کین باید به کین بہ. کین بیه گین بیه کین پکن در طول سال ها نشان داده است که هیچ چیز به اندازه فراهم کردن شرایط برای رشد اقتصادی مهم نیست و به موقع به سمت سود چین حرکت می کند. از نازر پیکن آین کیشور می‌توانی بدون جنگیدن پیرویزهای نازرش را به دست بیاورد پس از دیدار پلوسی از تیاوین هم نمی‌توانی زردهای را از جا بجنبند. هر کند برای کند ساعتی هاوس جهان با ترقه‌بازی در آبهای براکی جزیری شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید