حوادث

ده ها تن در رابطه با حادثه شاهچراغ دستگیر شده اند

دوران خبر/کرمان جانشین فرمانده کل سپاه کیشور با اشاره به شهادت جمعی از هموطنان در حرم شاهچراغ شیراز گفت: اشراف اطلاعاتی یعنی چشمان عملیات، قدرت پلیس را در نزد نیروهای انتظامی افزایش می دهد. مردم و این نویسنده بود که مسئول این حادثه بود.

سردار قاسم رضایی چهاردهم آبان ماه در جلسه کمیسیون عملیات اداری محل کرمان گفت: هم مردم و هم نیروهای امنیتی در استان ناور کرمان با 6500 شهید و بیش از 20 هزار جانباز و ایثارگر از بزرگترین سرمایه جمعی بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه وجود مقام معظم رهبری افتخاری برای کل دستگاه است، تصریح کرد: حمایت مردم محل نیز سرمایه است و باید حفظ شود.

رضایی تصریح کرد: طبق گزارش فرمانده انتظامی استان کرمان عمدتاً در چند شهرستان این استان درگیر اغتشاشات بودیم و بدون توجه به گزارش ها و ارزیابی های انجام شده این مردم این استان بودند که نبودند. بتواند شکل فتنه را به خود بگیرد. مردم دارالسلام در جریان ناآرامی ها با درک و بصیرت عمل کردند و نتیجه می گیریم که مردم خود بهترین حافظان امنیت هستند.

جانشین فرجا نیازهای حوزه نظم و امنیت در شمال، جنوب، شرق، غرب و کویرهای محدود استان کرمان را تشریح کرد و گفت: امنیت در استان کرمان چند وجهی است و مدیریت خاص خود را می طلبد. روزاری در مناطق این استان توافق شد که امروز دیگر شاهد چنین ناامنی نیستیم و این نشان می دهد که کار و عملیات انجام شده با شهدای نثارخان به این نتیجه رسیده است.

وی افزود: در این راستا پلیس کرمان علاوه بر انجام رزمایش، با مردم تعامل و خدمات امدادی مردمی را ارائه کرد.

رضایی با تاکید بر اجرای مصوبات قبلی افزود: در این میان طرح های برخورد با دارندگان سلاح همواره مورد تاکید است زیرا این پرونده در سایر جرایم نیز تاثیر دارد و محور دوم شناسایی و دستگیری مجرمان خشن و محکومان فراری است. پلیس در ایستگاه های بازرسی و در منطقه اطلاعاتی نخبگان بسیار خوب عمل کرده است.

وی به مقابله با اراذل و اوباش در محور سوم کلانتری مأموریت پرداخت و گفت: این گروه محدود است، در جریان اغتشاشات نیز شکایت کردند اما قطعا در زمان مناسب در صحنه با آنها برخورد می شود تا کسی جرأت نکند. شکایت از اراذل و اوباش.» نه خود

جانشین فرمانده کل اداری کیشور ادامه داد: در این زمینه لازم است پرونده ها تهیه و به دادگاه ارجاع شود تا در واقع مردم از حمایت ها و دستورات قاطع قضایی بهره مند شوند و موضوع بعد از سرقت باشد. تاکید شده است و البته لازم است در بعد رسانه ای و همچنین در جلسات و جلسات دیگر به شهروندان آموزش دهیم که چگونه از کیف پول، خودرو و سایر وسایل شخصی خود مراقبت کنند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود حجاب و عفاف را یک قدرت ملی دانست و تاکید کرد: انقلاب اسلامی برای حفظ این ارزش ها شکل گرفت اما اگر عده ای به این ارزش حمله کنند باید بدانند که لعن و نفرین شده اند. اغتشاشات بخش بزرگی از ظرفیت عملیاتی و اداری کنترل این موارد را به خود اختصاص داد و متاسفانه در برخی مناطق با افزایش جرایم مواجه بودیم. همه آنها اگر باعث خشم مردم شده اند و همه آنها اگر نظرات نادرست داشته اند در وقوع این جنایات شریک هستند.

رضایی با اشاره به شهادت جمعی از مظلومان در حرم شاهچراغ شیراز گفت: اشراف اطلاعاتی یعنی عملیات قدرت نیروی انتظامی را در نزد مردم افزایش می دهد و خود نویسنده این امر بود. وندالیسم و ​​عملیات انتحاری گسترده تر بود.

جانشین فرمانده معظم کل قوا در پایان بار دیگر به موضوع مهم حجاب و عفاف اشاره و تصریح کرد: بی توجهی به حجاب در واقع امنیت خانواده ها را خدشه دار می کند و زمینه را برای نفوذ به حریم خصوصی خانواده ها فراهم می کند، بنابراین به خانواده ها یادآوری می کنیم که حرمت خون شهدای بیشمار کشور عزیزمان، ارزش های دینی و اسلامی را به یاد داشته باشیم و هرگز راه را برای نفوذ دشمن هموار نکنیم.

بر اساس این گزارش، سردار قاسم رضایی در ادامه سفر به کرمان با حضور در گلزار شهدای این شهرستان به مقام شامخ سرلشکر حاج قاسم سلیمانی ادای احترام کرد.

وی در گلزار شهدای کرمان اظهار داشت: کرمان خانه کرمان است و بعد از انقلاب هر روز در حال شکوفایی است و 6500 شهید این استان به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی خواهند بود.

وی با بیان اینکه همه شهدا عزیز هستند اما شهید حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدایی از جبهه مقاومت در دل آنها جای گرفته است، افزود: من هم سعی می کنم ولی و نگهبان آنها باشم و امروز گفتیم اگر شهدا فداکاری کردند. شجاعانه زندگی آنها را تنگ می کنیم.

رضایی با تشکر ویژه از فرماندهان و کارگران شهرستان فراجا گفت: از همکاران و خانواده هایشان قدردانی می کنیم چرا که این مجاهدان بزرگوار در راه خدا ناامیدند، ارکان امنیت و پشتیبانی مردم هستند، لرزه بر اندام می اندازند. از کسانی که قوانین را زیر پا می گذارند و با خدا معامله می کنند و برای مردم نیز عزیز هستند.

آخرین پیام