بین الملل

رسانه چینی: امیرعبداللهیان به مسکو سفر می‌کند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین دوران خبر، منابع رسانه ای از سفر آتی وزیر امور خارجه ایران به روسیه و دیدار با همتای روس خود عصر دوشنبه به وقت تهران خبر دادند.

وب سایت شبکه خبری چینی «سی جی تی ان» گزارش داد «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران روز چهارشنبه به مسکو سفر می کند و با «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه برای بررسی وضعیت برجام دیدار و گفتگو می کند. وی دیدار و درباره مذاکرات درباره لغو تحریم ها علیه ایران گفتگو خواهد کرد.

این سفر در حالی انجام می شود که «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پاسخ دولت آمریکا را به دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران در مورد حل و فصل مسائل باقی مانده در برجام دریافت کرد. مذاکرات برای رفع تحریم ها از طریق هماهنگ کننده به مذاکرات اروپایی ها خبر داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: بررسی دقیق دیدگاه‌های طرف آمریکایی آغاز شده است و پس از اتمام بررسی‌ها، جمهوری اسلامی ایران دیدگاه‌های خود را در این زمینه اعلام خواهد کرد. به هماهنگ کننده

دور جدید مذاکرات لغو تحریم های ایران پس از وقفه پنج ماهه از 22 مرداد در وین آغاز شد و این مذاکرات روز دوشنبه 26 مرداد با فرار هیات های شرکت کننده به پایتخت ها پایان یافت.

برگزاری این دور از مذاکرات پس از آن صورت گرفت که «جوزف بورل» رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مقاله ای در روزنامه فایننشال تایمز مدعی شد بسته پیشنهادی جدیدی را روی میز گذاشته است که حاوی راه حل های به روز است. در مورد لغو تحریم ها و اقدامات هسته ای ایران.

پس از پایان دور جدید مذاکرات، مقامات آمریکا و اتحادیه اروپا مدعی شدند که «متن نهایی» به همه طرف ها ارائه شده است که قابل تغییر نیست و یا باید پذیرفته شود یا شکست مذاکرات اعلام شود. این ادعا از سوی یک مقام وزارت امور خارجه ایران رد شد و اعلام کرد: «به دلیل ادامه بحث در مورد چند موضوع مهم، هنوز در مرحله ای قرار نگرفته ایم که بتوانیم درباره نهایی شدن متن توافق در وین صحبت کنیم. “

جمهوری اسلامی ایران لغو تحریم‌ها، اخذ تضمین‌های دوام برجام و لغو پادمان آژانس هسته‌ای را مدعی اصلی‌ترین خواسته خود در مذاکرات رفع تحریم‌ها دانسته و تاکید کرده است که تنها بازگشت به توافق دوجانبه، که در ازای برخی محدودیت ها، منافع اقتصادی ملموسی برای ملت ایران به همراه خواهد داشت، همراهی را منطقی می داند و می پذیرد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید