ورزشی

رویداد ملی گام دوم؛ فرصت سرمایه‌گذاری و حمایت فناورانه

گروه استان های خبرگزاری آنا؛ روح الله دهقانی معاون تحقیقات احسان عربی مفرد- اوایل آبان 1400، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد فعالیت این دانشگاه، برگزاری رویدادی ملی با عنوان “گام دوم” را مطرح کرد و این پیشنهاد آذر 1400 در جلسه شورای دانشگاه مطرح و به اعضای دستایب رسید و به دنبال آن بخشنامه مربوط به رشسای استانی دانشگاه در سراسر کشرو حمل شد.

در ادامه عبدالله محمدی مدیرکل شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با رئیس کمیته رئیس جمهور در دبیرخانه سازمان مرکزی رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی منصوب و رؤسای استانی دانشگاه به عنوان رئیس ستاد گام دوم در استان متبوع خود منصوب شدند و فعالیت داشتند. درباره حضور در رویداد آغز شد.

رویداد ملی گام دوم به منظور معرفی و ارائه تجهیزات، محصولات، فعالیت ها و فعالیت های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه با هدف ارائه بستری برای ایجاد کسب و کارهای نوپا و دانش بنیانی و فرصتی برای اشتغال آفرینی دانشجویان در چهلمین سالگرد راهاندازی دانشگاه آزاد اسلامی با شعار 1000 گروه پژوهشی. و زیرساخت، ۱۰۰۰ ایده و استارتی و ۱۰۰۰ شارت فناور و خلا برنامه ریزی شده است.

آیین رونمایی از سایت و سامانه رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی یکم اسفند 1400 با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد و به آدرس www.azadtech.iau.ir در مخاطبان قرار دارد.

دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال پيرو دانش‌بنيان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره رویداد ملی گام دوم این دانشگاه معتقد است که چراکه این دانشگاه محیط امید است نه نامیدی. از این رو یکی از برنامه هایی که در سند تحول و تعاریف مورد نظر گرفته شده است، این است که از آموزش حافظهمحور به آموزش و یاددهی توجه داشته باشید، نه نظر. از این چهره تولد اسلام گرا آزاده یادآوری است و عمیق ترین و باشکوه ترین آن اسلام است. فرزند اسلام بهترین بهترین ها، بهترین ها، بهترین ها، بهترین ها، بهترین ها، بهترین ها، بهترین ها بهترین.

رویداد ملی گام دوم  سرمایه‌گذاری و حمایت از فناورانه

طهرانچی با خارج از این رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی گذشتهمحور و به آینده نگاه می کند، اظهار می کند “در این رویداد، قرار نیست که بگوییم چه تعداد فارغالتحصیل، چند رشته، دانشجو و … داریم; بلکه می‌خواهیم بگوییم قاسد داریم برای جوانان ایرانی چه کنیم که در آینده خودمان در سون سید باشیم.

زندگی یک مؤمن آزاد اسلامی بر این باور استوار است که: چرا که دانشگاه آزاد اسلامی امیدخواه تحول و تعالی می‌دید آینده را بسازد و در گام دوم نیز دانشگاه می‌خواهد اراده دانشگاه برای بخش جوان ایرانی و نگرش به گام دوم انقلاب اسلامی را در معرض نمایش بگذارد.

وی با توجه به رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد بیان می کند “سازمان مرکزی دانشگاه تا زمان برگزاری در مراسم گام دوم است و از هیچ اولویت اسلامی بالاتر و اساسی توجه به برگزاری پرمعنا، پرمحتوا و واقعی این رویداد نیست. در این مورد، همه ما می خواهیم رویای جدیدی داشته باشیم.”

گام بعدی در توسعه برنامه دانمارکی، وضعیت هنر است.

طهرانچی افافه می‌کند: نمای دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم، چراکه عمر مدرک دانشگاهها به پایان رسیده است و اگر دانشگاه آزاد اسلامی که 40 سال نخست خود را پشت سر گذاشته است در ادامه راه خود تبدیل به یک سازمان و هویت جدید نمی شود، نمی تواند موفق شود از این تلاش جدید به عنوان یک دانشگاه فناور، ادبیات. خود را خلق کند.


بیشتر بخوانید:

گروه اسلامی

در شید در رویداد گام دوم

حضور دانشگاه آزاد اسلامی آبادان در رویداد گام دوم با ۱۰ استارت‌آپ و ایده‌آرا


دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در گام دوم، کنشگران جدید، نقش پررنگی خواهند داشت، اظهار می دارد «دانشگاه آزاد اسلامی در گام نخست، حمایت بر فعالیت های آموزشی شکل گرفت و درآمدهای آن شهری بود و مدیر آموزش، مدیریت و تمام قواعد دانشگاه. بر فعالیت‌های آموزشی بنا شد. در وهله اول بهترین راه برای به دنیا آوردن نوزاد سالم چیست و در وهله اول بهترین راه برای به دنیا آوردن نوزاد سالم چیست؟

از ۷ میلیارد تومان جایزه جایزه تا ۸۰ میلیارد تومان

معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی نیز درباره رویداد گام دوم میگوید “با توجه به این موضوع که در مورد مردم و آموزش عالی کشور، ایجاد و آموزش نیروی انسانی برای کارآفرینی است، برنامه رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با سه شعار اصلی است. طراحی شده است. در این برنامه هزاران مورد از بهترین زیرساخت‌های پژوهش و فناوری دانشگاه شامل آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و امکانات علاوه بر گروه‌ها و هسته‌های پژوهشی حضور خواهند داشت.

روح الله دهقانی فیروزآبادی ادامه می دهد “هزار فناور و شرکت فعال در حوزه فناوری، علوم انسانی، علوم مهندسی، علوم پزشکی و صنایع خلاق و هزار مورد از کسب و کارهای نوپا و ایده هایی که کاملا نیازهای بوم هر منطقه ایجاد شده در رویداد گام دوم را دارند. حضور خواهند داشت. تمام برنامه ها، معرفی هزار گوروه پژوهشی و زیسرساخت

رویداد ملی گام دوم  سرمایه‌گذاری و حمایت از فناورانه

وی خبر است که برای ایجاد انگیزه و شتاب در رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی در مجموع 7 میلیارد تومان جایزه نقدی در نظر گرفته شده تا به استانها و واحدهای دانشگاهی تعداد برنامه هایی که اجرا کرده اند، پرداخت می شود. بهترین برنامه و پربیننده ترین برنامه کدام است پرطرفدارترین برنامه کدام است؟

دهقانی فیروزآبادی با توجه به حمایت هایی که برای رویداد ملی گام دوم در نظر گرفته شده است، بیان می کند “برنامه ریزی شده تا 80 میلیارد تومان از شرکت ها، گروه های پژوهشی، هسته ها و فناوران حاضر در رویداد ملی گام دوم دانشگاه که دارای طرح، ایده، محصول هستند. و مناسب برای سرمایه گذاری هستند، حمایت می شوند. از این میان یک میلیارد میلیاردیم، میلیاردم سرمایه و میلیاردم کمترین است.»

سرمایه گذار، میلیاردر، خزانه دار

معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی از فرصت سرمایه گذاری 80 میلیارد تومان صندوق فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی و فرصت سرمایه گذاری 150 میلیارد تومان پنج صندوق در رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی هم خبر داده و میگوید “باید فرصت سرمایه گذاری را تا The The The تعداد تولدهای ملی از ابتدای سال افزایش یافته است. 40 درصد شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری کشور از اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی هستند که این افراد را شناسایی کرده و از آنها برای حضور در دانشگاه باید در دستور کار قرار گیرد.»

وی در تازه ترین خبرهای خود (6 فروردین) اظهار می کند “در چهار ماه گذشته بیش از 50 برنامه فناورانه در راستای ملی گام دوم در واحدهای دانشگاهی برگزار می شود و حدود 20 هزار دانشجو و عضو هیئت علمی از این رویداد استقبال کرده اند. از این تعداد 8 هزار و 161 تیم در سامانه رویداد نامگذاری شده است که درنهایت 3 هزار تیم توسط دبیرخانه رویداد انتخاب شده و برای حضور در رویداد ملی گام دوم معرفی خواهند شد.

این سؤال می‌پرسد: «چند مورد از نام‌های زیر گیاهان، محصولات زراعی و سایر محصولات موجود در منطقه است؟ مهم ترین قالب نساجی نساجی نساجی نساجی نساجی نساجی نساجی نساجی

دعوت از 150 نهاد مالی حوزه و سسمیه‌های فناوری و نوآوری

عسکری غلامزاده صندوق پژوهش و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی نیز از 150 نهاد مالی و سرمایه گذاری حوزه فناوری و نوآوری برای مشارکت در رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی خبر داده است.

مدیرکل سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی هم در اینباره میگوید “پس از صدور دستوری ( گام دوم دانشگاهی 1400) کمیته استارتآپها و شرکتها متشکل از فعالان و حوزه فناوری در مراکز رشد و سرای نوآوری واحدهای دانشگاهی، ذیل دبیرخانه مرکزی رویداد تشکیل شد. ».

ضضور فعال استان‌ها در رویداد گام دوم با ۵۴۴ برنامه فناورانه

قباد به زادی پور به تشریح وظایف اصلی کمیته استارتآپها پرداخته و بیان می کند “اطلاعرسانی و برگزاری برنامه های فناورانه در واحدهای دانشگاهی، ارزیابی ایده ها، استارتآپها و شرکتهای فناور و معرفی شده از سوی واحدهای دانشگاهی، تیمسازی و توانمندسازی استارتآپها و شرکتهای منتخب برای حضور در رویداد گام دوم در این کمیته در نظر گرفته شده است که در برنامه فناورانه قالبهای ایدهآرا 54، چالش فناوری و استارتآپ وی واحدهای دانشگاهی کشور برگزار می شود و یا در روزهای پیشرو برگزار می شود.

رویداد ملی گام دوم  سرمایه‌گذاری و حمایت از فناورانه

وی تشریح می کند “دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با 55 برنامه، دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس 44 برنامه، دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان 39 برنامه، دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران 38 برنامه، دانشگاه آزاد اسلامی استان های آذربایجان شرقی و خوزستان 36 برنامه، دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان 39 برنامه” اسلامی استان گیلان 35 برنامه، دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی 34 برنامه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات 25 برنامه، دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد 20 برنامه، دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان 17 برنامه، دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران 16 برنامه، آزاد اسلامی استان اردبیل 15 برنامه، دانشگاه آزاد اسلامی استان های قزوین و هرمزگان برنامه 12، دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری 10 تا 11 برنامه و دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان با برنامه در این عرصه حضور خواهند داشت.

این مسئول ادامه می دهد: دانشگاه آزاد اسلامی استان های زنجان و خراسان جنوبی هم با 9 برنامه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد هشت برنامه، دانشگاه آزاد اسلامی استان های سمنان و ایلام هفتم، دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان 6 برنامه، دانشگاه آزاد اسلامی استان های آذربایجان غربی، گلستان، لرستان، قم و کهگیلویه و بویراحمد پنج برنامه، دانشگاه آزاد اسلامی استان های سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و خراسان شمالی چهار برنامه، دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد الکترونیکی سه برنامه و دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با دو برنامه فناورانه در رویداد گام دوم حضور فعالانه خواهد داشت.

ثبت بیش از 3 هزار و 500 پژوهشی، گروه پژوهشی، آزمایشگاهی و زیرساخت / آغاز داوری با 2

مدیرکل شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس کمیته اجرایی رویداد گام دوم هم بهتازگی (10 فروردین) از آغاز داوری بخش های پژوهشی و زیرساخت در سطح سازمان مرکزی این دانشگاه خبر داده و میگوید “تا آخرین روز کاری در سال 1400 واحدهای دانشگاهی فرصت”. ثبت اطلاعات در سامانه رویداد (azadtech.iau.ir) را شامل می شود که بر این اساس در حوزه های مختلف هشتگانه رویداد شامل کشاورزی و صنایع غذایی و تبدیلی، دارو و تجهیزات پزشکی و فراسودمندها، محصولات شیمیایی، ماشین آلات و تجهیزات فناورانه، فناوری اطلاعات و اقتصاد. دیجیتال، صنایع فناوری، فرهنگی و هنری و گردشگری، آب و محیط زیست و نساجی، چرم و فناوری های مرتبط از پژوهشی 3 هزار و 500، گروه پژوهشی، آزمایشگاهی و زیرساخت ثبت شده است.

رویداد ملی گام دوم  سرمایه‌گذاری و حمایت از فناورانه

عبدالله محمدی ادامه می دهد «پس از ثبت اطلاعات و انجام دو مرحله داوری در واحدهای دانشگاهی و استان ها به منظور ارزیابی آثار در سازمان مرکزی، دو تیم داوری در دو گروه پژوهشی و زیرساختی تشکیل شده است. این تیمها علاوه بر داوری پروندههای ثبت شده، تعریف الگوی مناسب برای ارائه در زمان برگزاری مراسم را داشته و اردیبهشت 1401 نسبت به آموزش گروه پژوهشی و زیرساخت اقدام خواهند کرد.

بررسی پرونده های ثبت شده و رفع نواقص احتمالی

وی از شورای پژوهش و فناوری استانها و مراکز خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی استانها است که با توجه به امکان ویرایش، پرونده های مجدد ثبت شده را بررسی کرده و نواقص احتمالی را رفع کنند. کیفیت کالای اصلی کیفیت محصول است، کیفیت محصول با کیفیت محصول یکی نیست. بهترین راه حل این است که ترس ها یا مشکلات خود را به یک سری مراحل کوچکتر تقسیم کنید.

به گزارش آنا، رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی فرصتی است تا تیم های راهیابی به این رویداد، ایده های فناورانه و محصولات دانش بنیانی خود را به بزرگترین صنایع کشور، صندوق های سرمایه گذاری، شتاب دهنده های خصوصی و تحقیقات و فناوری دانشگاه برای جذب سرمایه و سرمایه گذاری ارائه دهند. .

رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با شعار 1000 گروه پژوهشی و زیرساخت 1000 ایده و استارتاپ و 1000 شرکت فناور و خلاق از تاریخ هشتم تا 11 خرداد 1401 به مدت هفت روز برگزار و در این رویداد بخشی از فعالیت های 40 ساله دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه ها آموزش های مختلف و رورش نیروی انسانی، فرهنگ، اقتصاد،

انتهای پیام / ۴۰۶۲ /

دیدگاهتان را بنویسید