حوادث

زورگیران «خفه کن» دستگیر شدند

دادستان عمومی و انقلاب تهران از دستگیری اراذل و اوباشی که در منطقه سعادت آباد و شمال تهران برای بیهوش کردن زنان و سرقت از آنها اقدام می کردند، خبر داد.

به گزارش دوران خبر به نقل از قوه قضائیه، چند روز پیش تصاویری از زنان خشن در محله سعادت آباد تهران پخش شد.

با وجود اینکه پرونده پیچیدگی های خاص خود را داشت و متهمان در حین انجام اقدامات مجرمانه چهره خود را مخفی می کردند تا به راحتی شناسایی نشوند، اما در نهایت با اقدامات انجام شده متهم شناسایی و دستگیر شد. همدست او . .

پس از دستگیری متهم پرونده ای با اتهام افساد در زمین در دادسرای تهران تشکیل و موضوع در دستور رسیدگی ویژه قضایی قرار گرفت.

امروز علی صالحی، دادستان تهران با احضار متهمان و برخورد حضوری با آنها و پرسیدن سوالاتی در خصوص اقدامات انجام شده علیه شهروندان.

علی صالحی در خصوص این پرونده اظهار داشت: در راستای اظهارات رئیس قوه قضائیه مبنی بر برخورد قاطع، سریع و قانونی با جرایم سرقت مسلحانه، خشن و خشونت خاص، دو شعبه ویژه در دادسرای تهران تشکیل شده است. مبارزه با جرایم خاص شکل می گیرد.

وی با بیان اینکه «هدف از تشکیل این قرارگاه تصمیم گیری ویژه برای مقابله با سرقت های خشن است»، اظهار کرد: از زمان تشکیل قرارگاه مقابله با سرقت های خشن، جلسات زیادی برگزار شد که نتایج این جلسات منجر به دستگیری سارقان خشن در واقع از زمان تشکیل کمپ با جرایم خشن، دستگیری شاهدان، دستگیری شاهدان و اقدامات قضایی با سرعت و دقت در حال مبارزه هستیم.

دادستان تهران با بیان اینکه «دستگاه قضایی با سارقان در زمینه جرایم خشن برخورد قاطع خواهد کرد»، تصریح کرد: دو سارق پس از پخش اقداماتشان در فضای مجازی دستگیر شدند. روش و روش این افراد این بود که آنها را با اسلحه بترسانند و اگر وقت و فرصت مناسب بود به زنان حمله می کردند و از پشت آنها را می ترساندند و در نهایت از آنها سرقت می کردند.

وی افزود: در حال حاضر اقدامات قضایی در خصوص این پرونده در حال انجام است و رای نهایی در اسرع وقت صادر و به دادگاه ارجاع می شود.

صالحی با بیان اینکه «تعدادی شکایت اعلام شده است»، اظهار کرد: شکایات وارد شده و بررسی های لازم در این زمینه در حال انجام است.

وی افزود: مردم بدانند که اقدام دستگاه قضایی در حوزه مبارزه با جرایم خشن آموزنده و تعیین کننده خواهد بود و اجازه نمی دهیم امنیت مردم و جامعه از آنها سلب شود.

دادستان تهران با اشاره به دستگیری گروهی از سارقان خشن که از یک سالن مردانه دست به سرقت خشن زده بودند، گفت: اقدام این افراد نوعی جنگ و جنگ خواهد بود.

پس از دستور ویژه رئیس قوه قضائیه در خصوص رسیدگی به موضوع سرقت های خشن و ارعاب های خیابانی، دادستان عمومی و انقلاب کیشور با تشکیل قرارگاه ویژه سرقت به این گونه پرونده ها رسیدگی و اعلام کرد که پرونده سارقان مسلح خیابانی و … مرعوبان یک مورد خاص و مستثنی شده و رسیدگی قضایی انجام خواهد شد.

چند روز پیش در ادامه رسیدگی به سرقت های خشن و خشونت های خیابانی، محاکمه ای در دادگاه بزرگراه خفتگیر در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

آخرین پیام