ورزشی

سامانه هواشناسی کشاورزی توسط محققان ایرانی بومی شد

رفع نیاز کیشور تسوری دانش‌بنیان‌ها;

یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی با توریده شده است سامانه‌های هواوناسی کھورزیی، نیاز کیشور به نیاز راد سازی را اینیاس را.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، اما کمالی مقدم، مدیرعامل شرکت دانش بنیان انگشینی عزراء گفت: در حال حاضر علوم مهندسی مرتبط با کشاورزی و صنایع غذایی بسیار بیشتر است. پیچیده نسبت به گذشته گفت: داده های تحلیل شده و ماهواره ها در این صنعت نقش اساسی دارند و این شرکت نیز به دنبال تمرکز بر این حوزه بوده است.

یکی از محصولات این شرکت تولید ایستگاه های هواشناسی برای کشاورزی خاص می باشد. این ایستگاه ها بر اساس نیاز کشاورزان فعالیت می کنند و داده های لازم را مطابق با استانداردهای بین المللی هواشناسی کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار می دهند. سنسورهای نصب شده در این ایستگاه ها قابل حمل و قابل حمل و همچنین بومی هستند.

پلتفرمی نیز توسط این شرکت تولید شد تا اطلاعات این ایستگاه های هواشناسی را به داده های قابل فهم و آسان تبدیل کند. به عنوان مثال، در این سکو به کشاورزان گفته می شود که با توجه به هوا، رطوبت و دما، بهترین زمان برای سمپاشی چه زمانی است یا چه زمانی برای تحمل مناسب تر است.

این گروه از دانشمندان همچنین محصول ارزان تری را برای مزارع کوچکتر 1 یا 2 هکتاری طراحی کرده اند که داده های اساسی و ضروری مانند دما و رطوبت را نشان می دهد. شرکت دانش‌بنیان انگشیری شرکت علیکنکی یزد همچنین سیستم نظارتی را طراحی کرده است که در مراکزی مانند گلخانه‌ها و مرغداری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این سیستم 4 پارامتر مونوکسید کربن، گاز آمونیاک، دما و رطوبت را اندازه گیری می کند. این اطلاعات برای صاحب این مراکز بسیار مهم است، با توجه به این اطلاعات می توان در منابعی مانند آب و کود در گلخانه ها صرفه جویی کرد و یا از ضرر و زیان جدی در مرغداری ها جلوگیری کرد.

انتهای پیام/