استان ها

سکونت ۷۰ تا ۸۰ هزار تبعه خارجی در مرکز اصلی شهر رفسنجان

70 تا 80 هزار خارجی در مرکز شهر اصلی رفسنجان زندگی می کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان با بیان اینکه شهر رفسنجان که مرکز این شهر است، بافت فرسوده شهری است و محل سکونت پیروان بیگانه شده است، اظهار داشت: این شهر به عنوان یک منطقه شهری فرسوده است.

به گزارش خبرگزاری دوران خبر؛ سید حسین رحیمی در نشست «آموزش بمب های زلزله و بازآفرینی الگوها در کاهش آسیب پذیری و تقویت بافت های ناکارآمد» گفت: شهرستان رفسنجان با تمام سابقه و پتانسیلی که دارد در مجموعه خود دارای مشکلات و مشکلاتی است.

وی افزود: بیشتر شهرستان رفسینجان دارای بافت منسوخ و تاریخی و بخشی از آن دارای بافت تاریخی است که نیازمند توجه ویژه است. بافت شهر اصیل که در گذشته مرکز شهر اصیل رفسینجان بوده امروز به دلیل بافت فرسوده خالی شده و خارجی ها در آن ساکن شده اند.

رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان با بیان اینکه ساختارهای خارج از شهر شکل گرفته است که سختی های خدمات رسانی برای شهرداری را دوچندان کرده است.

رحیمی در این زمینه افزود: از مهمانان این نشست تقاضا دارم در مسائل فنی، مهندسی و شهری فعال، جوان و کارآمد، فعال، جوان و کارآمد باشند و با جدیت این موضوع را دنبال کنند و این جلسه خواهد بود. نقطه عطفی برای اقدامات جدی در این زمینه است.

وی به تحول اساسی در شهر قدیم رفسنجان، سیاستگذاری شورای شهر در دوره ششم تحول اشاره کرد و خاطرنشان کرد: بازدیدهای مختلفی از شهرهای مختلف از جمله مشهد داشته ایم و تجربیات مختلفی را فرا گرفته ایم و به امید شجاعت شما و با بحث های علمی بتوانیم شاهد حرکت های خوبی در شهر باشیم بیایید این منطقه باشیم.

پایان پیام

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتایج رای مساعد است رای مخالف