فرهنگ و هنر

شرایط ظهور با انتظار عملی محقق می شود

دوران خبر/مرکزی استاندار مرکزی گفت: شرایط ظهور امام عصر(عج) با انتظاری عملی محقق می شود.

دکتر فرزاد مخلص الائمه ۲۲ اسفندماه ۱۴۰۱ در آیین گرامیداشت روز شهدا که در جوار مزار شهید گمنام مدفون در استانداری مرکزی برگزار شد، اظهار کرد: انتظاری که ما به آن تکلیف داریم یک انتظار عملی است. معتقدیم در دوره ای زندگی می کنیم که از دوره های متصل به ظهور است و تکلیف بر عهده ماست که انتظار ما از جنس عملی باشد.

وی با بیان اینکه انتظار عملی اقتضائاتی دارد، افزود: در این دوران بیش از هر زمان دیگری باید مسیر تقابل حق و باطل را شناخت هر آنچه مسیر می گذرد، مسیر حق شفاف‌تر می شود و باید این انتظار پررنگ، خود را نشان دهد.

استاندارمرکزی تصریح کرد: باید هر آنچه از دستمان بر می‌آید برای تامین و شکل دادن به شرایط ظهور عملیاتی شود. باید به شرایط توجه داشت تا امام حاضر ظاهر بشود. متاسفانه در ۱۴۰۰ سال اخیر این شرایط وجود نداشته و امروز باید در زمان صحبت از ظهور، شرایط و الزامات آن را به صورت عملی فراهم کنیم.

مخلص الائمه تصریح کرد: امروز جریانی به دنبال القای حالت و حس برای ظهور است که اشتباه است، در واقع باید عملی در جریان ظهور قرار گیریم.

به گزارش دوران خبر، در حاشیه این مراسم، نمایشگاه عکس شمیم عطر باران در استانداری مرکزی برپا شد. نمایشگاه مذکور، با ۲۰ قطعه عکس مربوط به مراسم تشییع و تدفین پیکر پاک شهید گمنام همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) در استانداری مرکزی است که با همکاری گروه جهادی شهید آوینی، انجمن عکاسان استان و اداره کل روابط عمومی استانداری مرکزی برپا شده و آثاری از محمد اسدی، علی کریمی و عادل عزیزی، عکاسان استان مرکزی در آن به نمایش گذاشته شده است.

انتهای پیام