حوادث

شهادت یک مدافع امنیت در سنندج

دوران خبر/کردستان دستیار سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: سرهنگ “حسین یوسفی” از کارکنان فرماندهی اداری استان کردستان امروز پنجشنبه در جریان اغتشاشات سنندج اگر در مسیر مقصد حرکت می کرد. در میان ازدحام اغتشاشگران به شهادت رسیده اند.

مهدی رمضانی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اغتشاش گران علاوه بر شهادت سرهنگ نیروی انتظامی، خودروی وی را نیز آتش زدند.

وی افزود: در پی اغتشاشات و اغتشاشات امروز در سنندج، رئیس کلانتری ناحیه جداگانه شهری نایسر نیز به شدت مجروح و وضعیت وخیم گزارش شده است.

وی با اشاره به مرگ مشکوک یک نفر در میدان محمدی سنندج از احتمال قتل خبر داد و افزود: در زمان وقوع حادثه هیچ یک از نیروهای نظامی و اداری در مرکز میدان نبودند و فقط نیروهای خود را داشتند. گشت زنی در حاشیه با توجه به موقعیت مکانی فرد ذکر شده در میدان و سایر شواهد در صورت انجام تحقیقات تکمیلی برای اظهار نظر احتمال قتل تایید می شود.

دستیار سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان افزود: جسد یک نفر دیگر پس از پایان حوادث به یکی از بیمارستان های سنندج منتقل شده است.

رمضانی با بیان اینکه امروز تعدادی از نیروهای نظامی و امنیتی نیز در سق زخمی شدند، گفت: در اغتشاشات روز گذشته در کامیاران نیز یک نفر کشته شد که قطعا تایید می شود.

وی همچنین به خانواده ها هشدار داد که با توجه به نفوذ مخالفان در میان معترضان، احتمال هرگونه اقدام تروریستی از سوی ضدانقلاب وجود دارد، لذا توصیه می شود خانواده ها از حضور فرزندان خود در تجمعات جلوگیری کنند.

آخرین پیام