حوادث

صدور حکم ۲۸ نفر از متهمان تخلفات مالی شهرداری و شورای اسلامی سلمانشهر

دوران خبر/مازندران رئیس کل دادگستری استان مازندران از محکومیت قطعی ۲۸ نفر از متهمان پرونده تخلفات مالی، کارمندان شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر سلمانشهر در حومه عباس آباد خبر داد.

به گزارش دوران خبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای پیشنهادی در رسیدگی به پرونده ها، انتقال حساسیت و اهمیت موضوع به مراجع ذیصلاح با هدف کشف سریع جرایم و ارائه خدمات است. سوابق قابل دفاع گفت: بنا به گزارش اداره اطلاع رسانی شهرستان تنکبان و عباس آباد، با مشاهده تخلفات مالی و وقوع جرایم اقتصادی در شهرداری و شورای اسلامی شهر سلمانشهر در حومه شهر عباس آباد، بلافاصله موضوع رسیدگی شد. در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری استان مازندران افزود: یکی از مهمترین اولویت های قوه قضائیه برخورد سریع، قاطع و قانونی با پرونده های مختلف فساد بویژه مفاسد اقتصادی و همچنین ارتقای یکپارچگی نظام اداری است.

این مقام مسئول ادامه داد: قوه قضاییه استان مازندران هم اکنون عزم خود را برای مبارزه با فساد و فساد در دستگاه های اجرایی و موسسات عمومی غیردولتی اتخاذ کرده و تمام تلاش های لازم را برای افزایش انضباط سازمانی در نهاد مذکور به کار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری تصریح کرد: در این رابطه 69 نفر از متهمان به اعدام محکوم شده اند. در خصوص تجدیدنظرخواهی محکومان، پرونده به یکی از دادگاه های تجدیدنظر ارجاع شد و قضات دادگاه تجدیدنظر در مورد ۲۸ نفر از مجرمان، رای دادگاه بدوی را با اصلاحاتی جزئی تایید کردند.

رئیس کل دادگستری آستان مازندران با صدور دستوری توضیحی افزود: انواع جرایم ارتکابی و نوع مجازات 3 نفر از محکومان به شرح زیر است. مجید شعبانژاد سورنجی شهردار سلمانشهر طی سال های 92 تا 1396 به 10 سال حبس تعزیری، 2 سال انفصال از خدمات دولتی و به مجازات های تکمیلی ممنوعیت از کار در شهرداری ها و شهرداری ها محکوم می شود. شرکت ها در کلیه کشورها به مدت 2 سال حبس و برای ارتکاب ارتشاء به 3 سال حبس تعزیری یک سال حبس، انفصال موقت از خدمات دولتی و ممنوعیت از کار در شهرداری ها به مدت دو سال محکوم می شود. سال رد اصل اموال دریافتی شهرداری و 3 سال حبس تعزیری راشی به 10 سال حبس تعزیری، انفصال موقت از خدمات دولتی و ممنوعیت از استخدام در شورای اسلامی و شهرداری ها به مدت دو سال و انتشار این حکم محکوم شد. جمله در روزنامه کثیر الانتر.

وی یادآور شد: 25 نفر از محکومان این پرونده شامل تعدادی کارمند شهرداری و استان، انبوه ساز و عادی به حبس از 6 ماه تا 7 سال محکوم می شوند و حکم صادره قطعی و لازم الاجرا است.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری در ادامه خاطرنشان کرد: قرار برای 13 خواهان دیگر از جمله شهردار وقت و یک نفر از اعضای شورای اسلامی شهر سلمانشهر مفتوح است. البته پس از صدور دستور، اطلاع رسانی قطعی خواهد شد.

آخرین پیام