فرهنگ و هنر

ضربه اکران آنلاین به حضور فیلم‌ها در جشنواره‌های خارجی

کارگردان “حلزون خاموش” می گوید: یکی از مشکلات نمایش فیلم های آنلاین از بین رفتن فرصت شرکت در جشنواره های خارجی است.

بهرنگ دزفولی زاده که نمایش “حلزون خاموش” به تهیه کنندگی مرتضی شایسته در بخش نگاه جدید در آخرین جشنواره فیلم فجر و نامزد دریافت جایزه شد ، اخیراً برای این فیلم نمایش داده شد.

وی در مورد آزادی خود به دوران خبر گفت: با توجه به شرایط فعلی ، ما باید در مورد آزادی فکر کنیم و تهیه کننده و سرمایه گذار باید در مورد آن تصمیم بگیرم ، اما من حق رأی دارم و حتما تا اطلاع ثانوی فکر می کنم و ابراز نظر خواهم کرد. تصمیمی اتخاذ شده است ، زیرا هنوز تصمیمی است. ” من خاص ندارم.

دزفولی زاده در پاسخ به اینکه آیا او هم غربالگری آنلاین را در نظر می گیرد یا نه؟ وی اظهار داشت: به طور عادی باید بر اساس شرایط موجود برای اکران هر فیلم تصمیم بگیریم اما فکر می کنم یکی از مشکلات انتشار آنلاین این است که وقتی فیلمی به این روش نمایش داده می شود و بعد وارد شبکه سینمای خانگی می شود. مسافت كوتاه ، اولین چیزی كه در رابطه با این اتفاق می افتد ، كپی رایت است و جشنواره های بزرگ جهانی فیلم هایی را كه به روش بخش مسابقه آنها ارائه می شود ، حذف می كنند. این موضوع مهم برای فیلم هایی است كه امیدوارند در آن شركت كنند. جشنواره های خارجی

وی افزود: بنابراین ، برای اولین بار فیلم هایی که در جشنواره های دیگر دیده می شوند و به هیچ وجه ، راه خود را به اولویت جشنواره ها نسبت به این فیلم رسانده اند که هنوز هم امیدوارانه است و قبلاً در جشنواره فجر مورد توجه قرار گرفته است. .

وی همچنین درباره پروژه جدید فیلم خود اظهار داشت: “من در حال تحقیق در زمینه موضوعی هستم تا به نوشتن فیلمنامه مانند” حلزون خاموش “ادامه دهم که به دلخواه من بوده و بخشی از رسالت او است.

«حلزون خاموش» با بازی در نقش هانیه تواسلی ، مهران احمدی ، محسن کیائی ، پدرام شریفی ، بهنوش بختیاری و علیرضا جلالی تبار ، داستان یک زن ناشنوا را روایت می کند که برای حل مسئله مهم در زندگی پسرش تلاش می کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید