استان ها

طلسم ناکامی استقلال مقابل ملوان شکسته می‌شود؟

هفته هفدهم لیگ برتر

استقلال برای خروج از طلسم ناکامی‌های اخیر در لیگ برتر باید از سد ملوان بندرانزلی عبور کند.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، در روز آغازین هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال ایران دو بازی برگزار می‌شود که در مهم‌ترین بازی تیم‌های استقلال و ملوان بندرانزلی ساعت ۱۵ فردا در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر می‌روند.

آبی‌پوشان تهران با ۲۷ امتیاز در رده چهارم جای دارند و انزلی‌چی‌ها با ۱۸ امتیاز تیم یازدهم جدول هستند. دو تیم پیش از ۴۹ بار با هم دیدار کرده‌اند که ۲۴ بار استقلال و ۱۰ مرتبه ملوان برنده شده و ۱۵ بازی با تساوی به پایان رسیده است.

استقلال در دو بازی آخر خود در هفته‌های پانزدهم و شانزدهم مقابل تراکتور و سپاهان بازنده شده تا فاصله‌اش با صدرنشین لیگ برتر به ۸ امتیاز برسد و برای خروج از طلسم ناکامی نیاز به پیروزی برابر ملوان دارد آن هم در روزی که مجوز حضور ۳۰ درصدی تماشاگران صادر شده و شاگردان ریکاردو ساپینتو اگر برنده نشوند به جای فضای مجازی باید مقابل هواداران پاسخگو باشند.

سرمربی پرتغالی در بازی فردا سیدحسین حسینی، مهدی مهدی‌پور و محمدحسین مرادمند را به دلیل مصدومیت و پیمان بابایی را به خاطر محرومیت در اختیار ندارد. سیاوش یزدانی هم از سوی ساپینتو کنار گذاشته شده تا غایبان تیم ۵ نفر باشند. در مقابل سرمربی ملوان تنها اکبر ایمانی که مدت زیادی است مصدوم شده غایب خواهد بود.

شاگردان مازیار زارع در هفته‌های اخیر روند رو به رشدی داشته‌اند و پس از چند تساوی در دو بازی آخر برنده شده‌اند تا از انتهای جدول جدا شوند ولی آنها هنوز در دیدارهای بیرون از خانه بردی نداشته‌اند و با چهار تساوی و چهار باخت، به همراه ذوب‌آهن و مس کرمان یکی از سه تیم بدون برتری در بازی‌های خارج از خانه محسوب می‌شوند.

استقلال هم در دیدارهای خانگی تیم قدرتمندی نبوده و با ۱۱ امتیاز در رتبه دهم جدول خانگی است. شاگردان ساپینتو در چهار دیدار اخیر خانگی با نتیجه مساوی از زمین خارج شده‌اند.

نکته جالب درباره بازی فردا این است که ملوان در پنج بازی اخیر مقابل استقلال برنده نشده و سه شکست و دو تساوی کسب شده است. با این حال پیروزی استقلال را به کورس قهرمانی بازمی‌گرداند و ملوان هم به می‌تواند به نیمه بالای جدول برسد. تساوی برای ملوان نتیجه خوبی است اما برای استقلال ناکامی دیگری خواهد بود.

انتهای پیام/