فرهنگ و هنر

ظرفیت‌های دولتی به تنهایی امکان استخدام و بکارگیری همه ایثارگران را ندارد

دوران خبر/لرستان مدیرکل مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگران گفت: ظرفیت‌های دولتی به تنهایی امکان استخدام و بکارگیری همه ایثارگران را ندارد.

عادل مهری یکم بهمن ماه در افتتاحیه خانه خلاق شاهد و ایثارگران لرستان اظهار کرد: در راستای حمایت از طرح‌های ایثارگران و کارآفرینی تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد شهید، دانشگاه فنی و حرفه‌ای و پارک علم و فناوری منعقد شد.

وی هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه را حمایت از طرح‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان ایثارگران است، افزود: در بنیاد شهید بر این تصمیم هستیم با حمایت از ایثارگران در حوزه‌های مختلف دانش‌بنیان برای ایجاد شغل‌های پایدار به ایثارگرانی که می‌توانند مولد باشند، کمک کنیم.

مدیرکل مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگران با بیان اینکه ظرفیت‌های دولتی به تنهایی امکان استخدام و به کارگیری همه ایثارگران را ندارد، عنوان کرد: با توجه به علاقه‌مندی ایثارگران نسبت به کارآفرینی و خلاقیت و شکوفایی این استعدادها، بنیاد شهید وظیفه خود می‌داند که در حمایت از این افراد اقدام کند.

مهری خاطرنشان کرد: اقداماتی که در مرکز دانش‌پژوهان داریم یک بخش حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است؛ از گذشته بحث حمایت از آثار علمی و شناسایی نخبگان ایثارگر و کمک به توانمندسازی و ارتقا نخبگی آنان است.

وی با بیان اینکه در بحث دانش‌بنیان با سیاست‌هایی که ریاست عالی بنیاد شهید داشته است، شاهد انعقاد تفاهم‌نامه در همه استان‌ها با پارک علم و فناوری و مراکز دانشگاهی با نیت حمایت و ارائه تسهیلات ارزان قیمت به ایثارگران هستیم تا موفقیت حاصل شود، یادآور شد: در بنیاد شهید واحدهای مختلفی مثل صندوق اشتغال و کارآفرینی یا سازمان اقتصادی کوثر و بانک زیر مجموعه بنیاد می‌توانند برای کمک به ایثارگران وارد عمل شوند و کار خوب و عملیاتی انجام دهند و ایثارگران هم نسبت به این موضوع اهتمام ویژه داشته باشند.

انتهای پیام