عمومی

عزاداران با پیروی از پروتکل ها از فرصت سوء استفاده از دشمنان استفاده می کنند – خبرگزاری آنلاین | ایران و اخبار جهان

به گزارش خبرنگار مهرا حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در نشست آیینی هماهنگی محرم ، تاسوعا و عاشورا شنبه شب با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی ، رئیس کانون مداحان گناوه و شورای دین در گناوه. وی بیان کرد: برگزاری جلسات و مجالس اهل بیت (ع) طبق فرمایش مقام معظم رهبری هم در امور خیریه و هم در نعمت و در رحمت الهی و هم در جاذبه و دعا در زندگی ما مثر است.

امام جمعه گناوه با تقدیر از افراد درگیر در برنامه های مذهبی شهر با وجود شرایط تاج گذاری ، افزود: با توجه به وضعیت تاج گذاری گناوه ، جلساتی با اظهارات ، قیام و نظارت مستمر برگزار می شود و این تلاش قابل تقدیر است.

وی گفت: اندوه در تجمعات سید و سالار شهیدان باید با رعایت دقیق پروتکل های پزشکی همراه باشد تا از فرصت سوء استفاده از دشمنان و دشمنان استفاده شود و دشمنان از این تجمعات سوء استفاده نکنند.

حجت الاسلام رکنی حسینی گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری ، دستورالعمل فرماندهی اقدامات مقابله با کرونا لازم الاجرا است و همه ما باید به قوانین و قوانین ایشان پایبند باشیم.

وی گفت: کسانی که هنوز به خطر کرونا اعتقاد ندارند باید بدانند که این فکر نباید جان دیگران را به خطر اندازد و با رعایت نکردن پروتکل ها بیماری را به دیگران منتقل کند.

عزاداران با پیروی از پروتکل ها از فرصت ها استفاده کرده و از دشمنان استفاده می کنند

امام جمعه گناوه گفت: بنیانگذاران مراسم ، هیئت ها و برگزارکنندگان مناسک دینی و عاشورایی باید برای دیگران الگو باشند و جامعه از آنها انتظار دارد این کار را انجام دهند ، بنابراین همه باید همکاری لازم را برای رعایت پروتکل ها داشته باشند.

وی هشدار داد: امروز دشمن در تلاش است تا توجه خود را به نقاط ضعف ما در فضای مجازی جلب کرده و علیه مقدسات مذهبی تبلیغ کند و دشمنان ، دشمنان و یا حتی دوستان نادان نباید بهانه ای داشته باشند.

جمعه گناوه امام یادآور شد: محیط گناوه با نصب پرچم ، پرچم و پرچم های عزاداری امام حسین (ع) و شهدای کربلا مزین شده است و مردم باید دست به دست هم دهند تا فضای شهر را به محرم بسپارند.

با اشاره به نماز ظهر عاشورا ، ضمن حفظ مناسک و دستاوردهای عاشورا ، نماز ظهر عاشورا باید در فضایی مناسب و با تعداد کمی از مردم و با رعایت همه دستورات پزشکی اقامه شود.

وی گفت: باید سعی کنیم از عاشورای امام حسین (ع) زندگی را بیاموزیم و فرهنگ عاشورا را در زندگی فردی و اجتماعی خود رواج دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید